Neuroróżnorodność w miejscu pracy
1.09.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

MakeAnImpact - Ty też możesz tworzyć wielkie rzeczy!

1 września 2020 wystartował projekt #MakeAnImpact, czyli akcja employer brandingowa skierowana do społeczności IT, promująca projekty, które mają wpływ na rzeczywistość.

MakeAnImpact - Ty też możesz tworzyć wielkie rzeczy!

MakeAnImpact to akcja employer brandingowa skierowana do społeczności IT, promująca projekty IT, które mają wpływ na otaczający nas świat.

Skąd pomysł na taką akcję?

Zrodził się w naszych głowach w momencie analizowania wyników badania społeczności IT 2020. Wynikło z nich, że programista decydujący się na zmianę pracy bierze pod uwagę okazję pracy w “ciekawym projekcie”. Ciekawy projekt to również ten, który w efekcie ma wpływ na otaczający nas świat. Pisanie kodu staje się wtedy czymś więcej. Specjaliści kreują rzeczywistość poprzez właśnie takie projekty IT. 

Jak działamy? 

Na projekty zmieniające otaczający nas świat patrzymy oczami pracowników firm, które przyłączyły się do akcji MakeAnImpact. Po co? Po to, żeby pokazać innym specjalistom IT ciekawe projekty, w których być może uczestniczą na co dzień, nie mając świadomości lub do których mogą dopiero z satysfakcją dołączyć.

Kiedy i z kim zaczynamy?

Akcja trwa 4 miesiące, od 1 września 2020 r. do grudnia 2020 r. Pzyłączyły się do niej firmy, które realizują projekty IT użytku codziennego oraz firmy, których działania kształtują świat IT. Projekt #MakeAnImpact jest otwarty, w każdej chwili można do niego dołączyć.

Partnerzy #MakeAnImpact

SILVER

Dynatrace, AppUnite, T-Mobile, PWPW - Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, IBM, Luxoft, Sii Polska


BRONZE

Asseco Data Systems, Arla, Bank Gospodarstwa Krajowego, Billon, Biuro Teleinformatyki CBA, Centuria, IDEMIA, Mood Up Team, Northmill Bank AB, PKO Bank Polski, Predica, Rossmann, SoftwareMill, SoftServe


Partner honorowy #MakeAnImpact


Partnerzy medialni #MakeAnImpact

WomenInTechnology, JavaDevMatt, ITStartup

MakeAnImpact a ule

Nieodłącznym elementem naszej akcji MakeAnImpact są ule. Dlaczego? Gdyż programiści pracują w pewien sposób na podobnej zasadzie, co pszczoły w ulu. Proces zbierania nektaru jest dla większości społeczeństwa niezauważalny tak samo, jak pisanie kodu. Jak wiadomo, bez nektaru nie byłoby miodu, bez miodu pszczoły by wyginęły. To zniszczyłoby równowagę ekosystemu Ziemi i wpłynęło katastrofalnie na globalną ilość zapasów żywności.

Podobnie bez programistów nie byłoby rewolucji komputerowej, efektywność wielu ważnych działań, dzięki którym rozwijamy się jako społeczeństwo, by spadła. Nie byłoby komputerów, elektronicznych maszyn medycznych, lot w kosmos prawdopodobnie by się nie odbył, nie znalibyśmy selfie ?

No dobrze, a jak ma się to do MakeAnImpact? W ramach naszych działań i interesu społecznego, zaopiekujemy się rodziną 60 tysięcy pszczół. Na ulach zawiesimy tabliczkę z hasłem akcji i logotypami partnerów, tym samym promując takie działania dla społecznego dobra.


W Polsce pracuje około 400 tys. specjalistów IT oraz 460 gatunków pszczół. Nie sposób wszystkich zauważyć i policzyć. Jedno jest pewne - bez nich świat wyglądałby inaczej - gorzej. Dlatego też powstał taki projekt jak #MakeAnImpact.

W trakcie trwania MakeAnImpact poznasz firmy, ludzi i pszczoły, których praca ma ogromne znaczenie. Przybliżymy Ci organizacje i projekty godne uwagi oraz wspólnie z Wami zaopiekujemy się ulem IT, w którym zamieszka 60 000 pszczół.Zgłoś firmę do #MakeAnImpact >> Wybieraj świadomie miejsce pracy. Miej wpływ ??

<p>Loading...</p>