3.04.20202 min
Iwona Tur

Iwona TurCEO Bulldogjob

Wypożycz programistę - #RazemŁatwiej

Poznaj inicjatywę, która umożliwia "wypożyczanie programistów" w czasach pandemii zwiastującej kryzys, który dotyka coraz więcej dużych i małych firm.

Wypożycz programistę - #RazemŁatwiej

W dobie obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, uważnie obserwujemy zarówno pozycję specjalistów z branży IT, jak i pracodawców, którzy takich kompetencji potrzebują. Sygnały, jakie dostajemy, nie są jednoznaczne. 

Z jednej strony huby technologiczne, czy tzw. softwarehousy, wstrzymują rekrutacje i decyzje o planach rozwojowych, podczas gdy inne, nawet małe firmy, niemalże natychmiast potrzebują wsparcia kompetencji technologicznych ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na usługi i produkty digitalowe. Wszystko zależy od tego, kto jest klientem końcowym. To dyktuje warunki, w jakich firmom przyszło działać.

Specyfika branży IT pozwala na nieprzerwane działanie nawet w dobie pandemii, co zdecydowanie w obecnej sytuacji gospodarczej jest sporą przewagą dającą większe możliwości zachowania płynności biznesu. Dla specjalistów w tym sektorze praca zdalna jest doskonale znanym modelem współpracy, a uczestnictwo w projektach zarządzanych na odległość przychodzi im z łatwością.

Raport z Badania społeczności IT 2020 opracowany przez nas wskazuje, że softwarehouse’y, które świadczą usługi dla firm zewnętrznych, dominują na rynku (44,8%). Stosunkowo dużo specjalistów IT pracuje w finansach / bankowości (12,3%) oraz usługach internetowych (8,1%). Branża IT jest bardzo mocno zróżnicowana i w każdej gałęzi przemysłu specjaliści IT są już niezbędni. 

W związku z aktualną sytuacją gospodarczą zauważyliśmy również mocniejsze zainteresowanie wśród firm zjawiskiem “wypożyczania specjalistów IT” - zwłaszcza programistów. Nasze ww. badanie pokazuje, że polska branża IT to przede wszystkim programiści (56,7%). Chaos związany z COVID-19 spowodował przestoje projektowe w firmach, natomiast w związku z tym, że nie chcą uciekać się do zwolnień pracowników - są chętni ich wypożyczyć.

Rozwiązanie dobre dla obu stron – ten, kto potrzebuje aktualnie wsparcia, może z niego skorzystać bez konieczności ponoszenia kosztu etatu, a firma, która wypożycza zapewnia płynność stanowiska w trudnym dla niej okresie.

Przedstawiamy Wam pierwszych specjalistów do wypożyczenia w jednej z partnerskich agencji.

Kompetencje do wykorzystania:

  1. Back-end Developer: PHP, Laravel, Docker,
  2. Frontend-end Developer: VUE.js, Angular, Wordpress
  3. FullStack Developer: Wordpress, HTML/CSS


Jeśli potrzebujesz aktualnie któregoś z tych specjalistów do projektu - możecie ich wypożyczyć. 

Napisz do mnie: Iwona.t@bulldogjob.pl  lub do Magdy Pilarskiej - Director of Operations EBI: magdalena.pilarska@ebinstitute.pl


Będziemy Was na bieżąco informować o sytuacji na rynku IT i dalszych inicjatywach wsparciowych, zarówno dla kandydatów, jak i pracodawców. 

Inicjatywa w ramach akcji #RazemŁatwiej uruchomionej przez Agencję Employer Branding Institute. Więcej o akcji: Akcja #RazemŁatwiej skierowana do przedstawicieli HR i EB

<p>Loading...</p>