9.04.20242 min
Bulldogjob

Bulldogjob

CONFidence - międzynarodowa konferencja cybersecurity w Krakowie

Kluczowe tematy z branży cyberbezpieczeństwa i cenieni specjaliści z całego świata - kolejna edycja konferencji CONFidence odbędzie się 27 i 28 maja 2024 w EXPO Kraków.

CONFidence - międzynarodowa konferencja cybersecurity w Krakowie

To nie jest kolejne zamknięte spotkanie dla ekspertów porozumiewających się technologicznym żargonem. Na CONFidence 2024 spotkacie ludzi, którzy nie tylko mają ogromne doświadczenie w swojej specjalizacji, ale również w rzetelny sposób walczą o podnoszenie poziomu umiejętności - zarówno wśród profesjonalistów, jak i pasjonatów tematyki cyberbezpieczeństwa. O czym będą mówić 27 i 28 maja 2024 w EXPO Kraków?

Na pewno nie będzie nudno. Zaczniemy od budowania sieci od… Zupełnie innej strony. Paweł Maziarz i Gynvael Coldwind postanowili wykorzystać w tym celu wszystko, co w teorii zupełnie się do tego nie nadaje. Karty graficzne, kable audio, amatorskie radiostacje - autorzy prezentacji obiecują “techniczny deep-dive w sieci z oldschoolowym twistem”.

Następnie na moment przeniesiemy w czasie i sprawdzimy, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z utrzymywaniem zastanego kodu. Mateusz Jurczyk powróci do wykładu "Case study of recent Windows vulnerabilities", który wraz z Gynvaelem Coldwindem zaprezentował podczas CONFidence 2010. Omawiał on szereg błędów w rejestrze systemu Windows. Problem został naprawiony - a przynajmniej tak się wydawało.

W maju 2022 roku Mateusz ponownie przyjrzał się modelowi bezpieczeństwa rejestru systemu Windows. Podczas tegorocznej edycji konferencji CONFidence podzieli się wynikami obserwacji i omówi proces badawczy. Uczestnicy poznają szczegóły techniczne błędów i zobaczą udany exploit do eskalacji uprawnień.

Na uczestników o mocnych nerwach czeka również kolejna część phishingowej sagi autorstwa Agaty Ślusarek i Adama Lange. Nawet jeśli widzieliście już poprzednie edycje tej prezentacji, powinniście zobaczyć jej kontynuację. Świat cyberprzestępczy jest niesamowicie kreatywny, zapewniając analitykom oraz słuchaczom ogromne emocje i stałą dozę zaskakujących nowości.

Ze względu na charakter poruszanych kwestii wykład nie będzie nagrywany - to jedyna okazja, by zanurzyć się w mroczne głębiny phishingu. Prelegenckie duo gwarantuje idealną równowagę pomiędzy merytorycznymi treściami oraz solidną dawką dobrego humoru.

Powyższe propozycje to nie wszystko. Wśród omawianych tematów znajdzie się też m.in. bezpieczeństwo danych, AI, cyberwojna i cyberataki, wykrywanie podatności czy reagowanie na incydenty bezpieczeństwa. Agenda obejmie zarówno stricte techniczne pozycje, jak również wykłady ukierunkowane na zwiększanie świadomości społecznej w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Wszyscy odpowiadają za poziom cyberbezpieczeństwa w swoim otoczeniu. Osoby, które chciałyby podnieść kompetencje w tej dziedzinie, mogą zapisać się na najbliższą edycję CONFidence, jednej z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych konferencji branży security w Polsce.

Kod rabatowy

Zachęcamy do rejestracji z kodem rabatowym: BULLDOGJOB10 na oficjalnej stronie wydarzenia. Bilety oraz więcej informacji o konferencji znajdziesz na stronie.

SPRAWDZAM

<p>Loading...</p>