3.10.20166 min

Iwona TurCEO Bulldogjob

Kalendarz wydarzeń w IT - październik 2016

Kalendarz wydarzeń w IT - październik 2016

GET.NET, .NET DeveloperDays, JDD 2016, PyCon PL i wiele innych wydarzeń zostało zaplanowanych na październik. Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze konferencje, spotkania i warsztaty, na które warto się wybrać w tym miesiącu.

W październiku rekomendujemy następujące wydarzenia:

05.10 - Codevening – dobry wieczór z kodowaniem #7

Godzina: 17:30;

Miejsce wydarzenia: „BIÓRO”, Kraków, Plac na Groblach 8/5;

Typ wydarzenia: warsztaty

Język: polski

Wstęp: bezpłatny

Warsztat dla wszystkich osób, które chciałyby zgłębić tajniki pracy Front-end developera. Pojawią się również ciekawostki na temat HTML i CSS, a początkujący będą mogli zobaczyć, jak nadaje się dynamikę stronie www za pomocą JavaScript. To kolejne spotkanie zorganizowane przez Akademię 108.

05.10 - LoGeek Night Warszawa

Godzina: 18:00;

Miejsce wydarzenia: Znajomi Znajomych, Warszawa, ul. Wilcza 58a;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: angielski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Richard Pilling, Maya Dillon.

Doskonała okazja, żeby skorzystać z wiedzy ekspertów i do tego spędzić czas w miłej atmosferze. Dr Maya Dillon podejmie temat Big Data i Data Scence, natomiast drugi prelegent, Richard Pilling, skoncentruje się między innymi na internecie przedmiotów. Nie zabraknie również konkursów.

06-07.10 - Mobiconf 2016

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Multikino, Kraków, ul. Dobrego Pasterza 128;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: angielski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: John Sundell (Mobile Team Lead w Spotify), Maciej Szwed (Head of Design w Miquido), César Valiente Android Engineer w Microsoft i w Wunderlist Team), Raimon Ràfols (Engineering Manager w AXA Group Solutions), David Low (Developer Advocate w Skyscanner), Kevlin Henney (niezależny konsultant), Wiebe Elsinga (Lead Developer w Egeniq).

To już trzecia odsłona niezwykłej konferencji, która jest okazją do spotkania mobilnych programistów, projektantów UI/UX, kierowników produktów, managerów i wszystkich zainteresowanych tematem mobile. Prelegentami będą bardzo doświadczeni eksperci ze znanych firm branży IT, a w konferencji weźmie udział 400 osób z różnych zakątków świata.

06.10 - TOAST – Android Developers Meetup #4

Godzina: 19:00;

Miejsce wydarzenia: Klubokawiarnia PROZA, Wrocław, Przejście Garncarskie 2;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Kolejne już spotkanie z cyklu TOAST. Dobra okazja do wymiany doświadczeń i poszerzenia swojej wiedzy dla wszystkich, którzy interesują się programowaniem na platformę Android,. W czasie spotkanie planowane są trzy prelekcje i dużo niespodzianek.

06.10 - JUGtoberfest 2016

Godzina: 18:00;

Miejsce wydarzenia: Tekstura Kawa & Bistro, Łódź, ul. Tymanieckiego 3;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Marcin Grzejszczak, Dave Syer.

Kolejne spotkanie członków Java User Group z Łodzi, na którym każdy jest mile widziany. Zostanie poruszony temat tworzenia aplikacji za pomocą AngularJS oraz Spring Security. A to tylko część tematów.

06.10 - meet.js Białystok #9 – spotkanie front-endowe

Godzina: 18:00;

Miejsce wydarzenia: HACKLAG, Białystok, ul. Sienkiewicza 1/1

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Paweł Łukaszuk, Jan Aleksander Łaciński.

Po wakacyjnej przerwie wracają cykliczne spotkania w Białymstoku. Na początek będzie o praktycznych technikach tworzenia oprogramowania z naciskiem na continuous integration z punktu widzenia front-endu. Druga część spotkania skupi się na temacie wizualizowania danych z użyciem biblioteki D3.js.

07.10 - Dev# Trójmiasto

Godzina: 8:30;

Miejsce wydarzenia: Multikino, Gdańsk, Aleja Zwycięstwa 14;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: angielski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Michał Taszycki, Tomasz Heimowski, Karl-Henrik Nilsson, Chris Klug, Mark Seemann.

Konferencja dla wszystkich, którzy interesują się programowaniem. Całodzienne wydarzenie, które skoncentruje się na takich tematach, jak programowanie funkcyjne i jego wpływ na rozwój architektury systemu, Internet Rzeczy, wykorzystanie AngularJS. Będzie także podróż sentymentalna w przeszłość i przypomnienie legendarnego Commodore C64.

08.10 - SiriusCoding: MS SQL Server 2016 Hakaton

Godzina: 8:00;

Miejsce wydarzenia: JCommerce, Katowice, ul. Kościuszki 227;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny

Prelegenci: Damian Widera, Grzegorz Stolecki, Marcin Szeląga.

To druga edycja SiriusCoding. Tym razem będzie to gratka przede wszystkim dla programistów baz danych, administratorów oraz specjalistów BI. Obok prelekcji na temat najnowszych funkcjonalności MS SQL Server, będzie także hakaton z kilkoma ścieżkami zadań oraz z ciekawymi problemami programistycznymi do rozwiązania.

08.10 - InfoMEET Katowice 2016 #2

Godzina: 9:30;

Miejsce wydarzenia: Hotel Angelo by Vienna House, Katowice, ul. Sokolska 24;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny;

Prelegenci: Damian Lidera, Jarosław Pałka, Adrian Stolarski, Robert Jedynak, Krzysztof Ścira, Łukasz Olczyk, Bartosz Mikulski, Michał Bartyzel, Wojciech Gawroński, Daniel Krasknokucki, Ewelina Malarowska, Marcin Goł.

Połączenie konferencji IT oraz targów kariery. Wśród tematów poruszanych przez prelegentów będą m. in. testy penetracyjne aplikacji mobilnych, wprowadzenie do SASS/SCSS, SOLID principles, ekosystem Erlanga, infrastruktura IT systemów Retail klasy Enterprise i inne. W programie przewidziano także warsztaty, pokazy dronów, konkursy i wiele innych.

10-11.10 - JDD 2016

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Hotel Double Tree by Hilton, Kraków, ul. Dąbka 5;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: angielski;

Wstęp: płatny

Prelegenci: m. in. Jarosław Pałka, Jakub Kubryński, Sławomi Sobotka, Joseph. W. Yoder, Piotr Limanowski, Jarosław Ratajski, Alvaro Sanchez-Mariscal, Dawid Genn i inni.

Dwudniowa konferencja dla miłośników języka Java, która od 2006 roku organizowana jest w Krakowie. Światowej sławy eksperci przybliżają różne zagadnienia, związane z programowaniem Java. Będzie również o tym, jak wygląda praca programisty od kuchni.

13-16.10 - PyCon PL 2016

Miejsce wydarzenia: Hotel Ossa Congress & Spa, Rawa Mazowiecka, ul. Ossa 1;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski;

Wstęp: płatny;

Edycja 2016 konferencji została poświęcona programowaniu w języku Python. Przewidywany jest udział kilkuset osób. Cztery dni warsztatów, wykładów i wymiany doświadczeń. Do tego uczestnicy będą mogli skorzystać z atrakcji luksusowego hotelu, jak sauna, basen, SPA itp. Organizatorzy zapewniają dojazd z Warszawy.

14.10 - Code4Life 2016

Godzina: 8:00;

Miejsce wydarzenia: Kino Iluzjon, Warszawa, ul. Ludwika Narbutta50A;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski, angielski;

Wstęp: bezpłatny.

Prelegenci: Kevlin Henney, Magdalena Dziewguć, Harry Roberts, Marek Grzenkowicz, Remy Sharp, Marcin Mazurowki.

Jak co roku Code4Life wystartuje na jesieni. Tym razem sześciu ekspertów wygłosi siedem wykładów. Będzie m. in. o architekturze niepewności, o refaktoryzacji CSS, o hurtowni danych i Hadoop, jak cyfrowa transformacja wpływa na firmy IT.

15.10 - GET.NET Gdańsk 2016

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Amber Expo, Gdańsk, u. Żaglowa 11;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: polski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: Sławomir Sobotka, Michał Smereczyński, Grzegorz Hycaj, Szymon Komorowski, Szymon Kulec, Mathias Brandewinder, Tomasz Opacz, Tomasz Onyszko, Sebastian Lambela, Piotr Kątny, Glenn lenn. Henriksen.

Największa konferencja programistyczna zawitała znowu do Gdańska. Przypomnijmy, że jest organizowana dwa razy do roku, a drugim miastem, w jakim się pojawia, jest Łódź. Każda edycja tej konferencji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest firma Sii. W Gdańsku pojawią się prelegenci zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

17.10 - DRUG monthly meetup

Godzina: 19:00;

Miejsce wydarzenia: Zakład Usług Piwnych, Wrocław, ul. Ruska 34;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Kolejne spotkanie miłośników Ruby z Wrocławia. Doskonała okazja do wymiany doświadczeń, myśli, pomysłów i zintegrowanie środowiska programistów.

20-21.10 - .NET DeveloperDays 2016

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14;

Typ wydarzenia: konferencja;

Język: angielski;

Wstęp: płatny;

Prelegenci: m. in. Jon Skeet, Dino Esposito, Ted Neward, Adam Granicz, Daniel Fisher, Alex Mang, Maciej Aniserowicz, Don Wibier i inni.

Już trzecia w tym roku edycja największej w tej części Europy konferencji dedykowanej platformie .NET. W ubiegłym roku ponad 500 osób wzięło udział w spotkaniach. W tym roku organizatorzy są na dobrej drodze, żeby pobić ten rekord. Tematyka będzie skupiała się m. in. na  modnym web developmencie z użyciem ASP.NET, na funkcjonalnym programowaniu, będą warsztaty dla .NET developerów i wiele innych zagadnień.

22.10 - JS Has Power – Advanced

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: STX Next, łódź, ul. Targowa 35;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Warsztaty dla osób znających już podstawy JavaScript i potrafiących korzystać z React. Szkolenie skoncentruje się na ECMAScript 2015, React, Flux & Redux, Hot reloading oraz na nowoczesnych systemach budowania aplikacji webowych. Warsztaty będą składały się z części teoretycznej i praktycznej.

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy.

<p>Loading...</p>