14.12.20164 min
Iwona Tur

Iwona TurCEO Bulldogjob

Kalendarz wydarzeń IT. Styczeń 2017.

Kalendarz wydarzeń IT. Styczeń 2017.

Kończy się rok 2016, dlatego warto sprawdzić, co ciekawego czeka nas w 2017 roku. Styczeń minie pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń, na które warto już teraz zarezerwować czas. Poniżej przedstawiamy zestawienie najbardziej interesujących konferencji, spotkań i warsztatów, jakie zaplanowano na początek przyszłego roku.

3.01 - wroc.py #18

Godzina: 19:00;

Miejsce wydarzenia: Woda Sodowa, św. Antoniego 2/4, Wrocław;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Kolejne już spotkanie wrocławskich pasjonatów programowania w języku Python. To cykliczne zebranie w formie otwartego panelu dyskusyjnego, który jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Na spotkaniach pojawiają się zarówno doświadczeni programiści, jak i początkujący miłośnicy języka Python.

9.01 - #124. Agile Warsaw: Bring Your Own Problem – Lean Coffee

Godzina: 19:00;

Miejsce wydarzenia: Aviva, Warszawa, ul. Inflandzka 4B (wejście na lewo od Green Caffe);

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Ciekawe spotkanie w bardzo miłej atmosferze dla wszystkich miłośników Agile. Tym razem organizatorzy planują wieczór pod znakiem dyskusji. Tematy zostaną wybrane na początku spotkania, a każdy uczestnik może zaproponować własne zagadnienia.

12.01 - PyData Warsaw #8: Deep & Machine Learning

Godzina: 18:30;

Miejsce wydarzenia: Centrum Szkoleniowe Adgar Ochota, Warszawa, Aleje Jerozolimskie 181;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: angielski;

Wstęp: bezpłatny.

To już ósme spotkanie PyData Warsaw w Centrum Szkoleniowe Adgar Ochota. Organizatorzy zapraszają nie tylko osoby zainteresowane sztuczną inteligencją i Big Data oraz Pytonem, ale także innymi językami programowania. Swoją obecność zapowiedzieli już na przykład miłośnicy R czy Scala. W programie przewidziano również wyjście do pubu.

14.01-04.03 - Kurs Front-end developer

Miejsce wydarzenia: Akademia 108, Kraków, Mostowa 6/13;

Typ wydarzenia: szkolenie;

Język: polski;

Wstęp: płatny (4990 zł).

Rozpoczynający się 14 stycznia kurs Front–end Developer to 120-godzinne szkolenie (wszystkie zajęcia odbywają się w weekendy), którego celem jest nauka posługiwania się językami HTML5, CSS3 i JavaScript oraz poznanie tajników responsywności (RWD). Na spotkaniach uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje umiejętności programistyczne, a także nauczyć się realizować zadania niezbędne w pracy Front-end Developera.

18.01 - Bezpieczna sieć dzięki firewallom nowej generacji

Godzina: 17:00;

Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra, ul. Prof. Z. Szafrana 2;

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

Cykl wykładów pod nazwą Perceptus IT Security Academy jest kierowany do osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w IT. W trakcie spotkania prelegenci przeanalizują elementy składające się na bezpieczeństwo w sieci, a także podejmą temat użyteczności w kontekście bezpieczeństwa. Na wykładach może pojawić się każdy. Nie ma żadnych ograniczeń.

19.01-20.01 - Certified ScrumMaster

Godzina: 9:00;

Miejsce wydarzenia: Kraków;

Typ wydarzenia: szkolenie;

Język: polski;

Wstęp: płatny (cena do 19.12.2016 to 2900 zł, a po tym terminie – 3200 zł);

Prelegenci: Tomasz Wykowski.

Dwudniowe, intensywne szkolenie jest organizowane w formie wykładów, ćwiczeń, a także dyskusji. Celem warsztatów jest przygotowanie uczestników do pełnienia roli coacha i mentora zespołu. W trakcie spotkań zebrani będą mieli możliwość zrozumienia kultury Agile, a także poznania technik przydatnych podczas pracy w modelu Scrum.  Wykłady odbędą się pod kierownictwem Certifikowanego Trenera Scrum (Certified Scrum Trainer). Uczestnicy zyskają prawo do przystąpienia do egzaminu online, który umożliwia uzyskanie certyfikatu Certified ScrumMaster.

24.01 - [WRO] #5 Microsoft Azure User Group we Wrocławiu

Godzina: 18:30;

Miejsce wydarzenia: Wrocław (dokładny adres jeszcze ustalany przez organizatorów i zostanie ogłoszony na stronie www wydarzenia);

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny

Prelegenci: Piotr Rogala i inni.

To już piąte spotkanie z cyklu Microsoft Azure User Group Poland. W czasie tego wydarzenia odbędzie się sesja firmy Objectivity, następnie przewidziany jest wykład Piotra Rogali na temat SQL Azure. Organizatorzy planują również trzecią sesję, ale jej temat jest jeszcze ustalany (można zgłaszać własne propozycje). Na zakończenie spotkania przewidziane są luźne dyskusje i rozmowy z uczestnikami.

30.01 - meet.js Wrocław #22

Godzina: 19:00;

Miejsce wydarzenia: Monterail, Wrocław, ul.Oławska 27-29 (II piętro);

Typ wydarzenia: spotkanie;

Język: polski;

Wstęp: bezpłatny.

To już 22 spotkanie z serii meet.js we Wrocławiu. Organizatorzy zapewniają, że będzie to przyjemny wieczór w luźnej atmosferze, a przy okazji nie zabraknie również merytorycznych informacji. Można jeszcze zgłaszać własne prezentacje, jeśli chcecie się podzielić wiedzą na temat programowania, JavaScript i w ogóle IT.
Zapraszamy na wszystkie wydarzenia!
<p>Loading...</p>