6.10.20222 min

Isabel NyoSenior Engineering LeaderAtlassian

4 kroki przed rozmową rekrutacyjną w IT

Sprawdź, 4 kroki, które należy podjąć przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej do firmy technologicznej.

4 kroki przed rozmową rekrutacyjną w IT

Kiedy setki, jeśli nie tysiące innych aplikujących walczą o to samo stanowisko, przygotowanie to klucz do osiągnięcia dobrych wyników w rozmowach kwalifikacyjnych w firmach technologicznych.

Jest to szczególnie ważne dla osób działających w branżach technologicznych, ponieważ kiedy czują, że są dobrze przygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej, radzą sobie znacznie lepiej.


Co wskazują statystyki?

Mężczyźni ubiegają się o pracę, gdy spełniają tylko 60% wymagań, natomiast kobiety ubiegają się dopiero wtedy, kiedy spełniają 100%. To samo tyczy się tej teorii: kobiety są pewniejsze siebie, jeśli włożyły 100% wysiłku w przygotowanie do rozmowy.

Rozmowa kwalifikacyjna to umiejętność, która wymaga zrozumienia i praktyki. Dobra wiadomość jest taka, że jak każdej umiejętności, można się jej nauczyć.

Więc bez dalszych ceregieli, rzućmy okiem na to, jak zaplanować i przygotować się do następnej rozmowy zarówno psychicznie, jak i intelektualnie.


1. Zrozum proces

W firmach technologicznych jest zazwyczaj 4-6 etapów i w każdym z nich osoba (osoby) przeprowadzająca rozmowę szuka innych kompetencji.

Przykładowo, w rozmowie technicznej może chodzić o zrozumienie stosu technologicznego i architektury, natomiast w rozmowie kulturowej chodzi o to, jak się dopasujesz i jaka jest wartość dodana, którą wniesiesz do firmy.


2. Zbadaj firmę

  • Sprawdź stronę internetową firmy, zwłaszcza sekcję „Kariera” i bloga. Sprawdź 8 cech dobrego pracodawcy w IT.
  • Wyszukaj nazwę firmy w Google News, aby dowiedzieć się o najnowszych wiadomościach i informacjach prasowych.


To wszystko po to, aby wyposażyć Cię w ich najlepsze praktyki, sposoby pracy i preferencje kulturowe, tak aby dostosować swoje odpowiedzi w tym kierunku podczas rozmów kwalifikacyjnych.


3. Przećwicz swoje odpowiedzi

Przejrzyj najczęściej zadawane pytania przez rekruterów na Glassdoor dla tych firm i przećwicz wcześniej swoje odpowiedzi. Dowiedz się, jak sformułować przekonujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wychwyć czerwone flagi w rozmowie kwalifikacyjnej i unikaj ich za wszelką cenę.

Przećwicz wiele razy i nagraj się, tak aby udoskonalić swoje odpowiedzi. Zaprezentujesz się z pewnością siebie oraz niezbędnymi kompetencjami na rzeczywistych rozmowach kwalifikacyjnych. Pamiętaj o zadawaniu pytań rekruterowi.


4. Zadbaj o swoje zdrowie emocjonalne

Rozmowy kwalifikacyjne są stresujące, niezależnie od tego, ile razy w nich uczestniczyłeś. Nie ma nic złego w byciu zdenerwowanym. Nie katuj się, jednak jeśli Cię odrzucą. Dbaj o siebie i bądź mentalnie gotowy/gotowa do rozmów kwalifikacyjnych i ich wyników. Miej odwagę i pewność siebie, aby kontynuować.

Powodzenia 💕 I pamiętaj, że Twoja wartość nie jest równoznaczna z wynikami Twojej rozmowy kwalifikacyjnej.


Oryginalną wersję tekstu znajdziesz tutaj. Chcesz przeczytać więcej wskazówek dotyczących sukcesu na rozmowach kwalifikacyjnych od Isabel Nyo? Sięgnij po książkę jej autorstwa "Nail That Interview". 

<p>Loading...</p>