Warsztat #277 Agile, Scrum & Scrum Master

  • 29.06.2019
  • Warszawa
  • dzień
  • 258 PLN
Typ szkolenia
Warsztat - Krótsze praktyczne ćwiczenia w większych grupach

Tryb szkolenia
  • W ciągu dnia

Adresaci szkolenia
  • Programista/Architekt

Opis szkolenia

Podsumowanie:

Uwaga! Warsztat 2-dniowy! Odbywa się w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00-17:00

Warsztat “Agile, Scrum & Scrum Master” jest skierowany do osób które chcą poznać co naprawdę oznacza Agile, oraz co to jest Scrum. 50% czasu szkoleniowego jest poświęcone zasadom Agile. Druga połowa - podstawy Scrum. Aktualnie istnieje wiele mitów na temat tych metodyk - na warsztatach obalamy wszystkie znane mity co pozwala dokładnie poznać Agile Mindset, wartości i zasady pracy zespołowej. “Agile, Scrum & Scrum Master” jest przeznaczony dla osób które zaczynają przygodę ze Scrum, lub chcą poznać podstawy wiedzy. Szersze omówienie zasad Scrum i roli Scrum Mastera jest omawiane w drugim dniu szkoleniowym.

Na szkoleniu poznasz prawdziwie praktyczne podejście do Agile & Scrum. To nie jest szkolenie “po certyfikat” ale po wiedzę, omawiam aspekty zwinnego zarządzania pod kątem wytwarzania oprogramowania wskazując co i kiedy można najlepiej zastosować.

Scrum to wyższa szkoła jazdy, implementacja wymaga transformacji całego przedsiębiorstwa, natomiast narzędzia które są wykorzystywane w tej metodyce możesz zastosować wszędzie. Oczywiście tylko pełne wdrożenie tych zasad pozwoli realizować dwa razy więcej dwa razy szybciej.

Kluczem do sukcesu w Agile jest praca iteracyjna, ciągła poprawa oparta na komunikacji i tworzeniu największej wartości dla Klienta. Na szkoleniu poznasz narzędzia i praktyczne zastosowania które mogą Ci pomóc w codziennej pracy.

Po warsztatach uczestnicy będa posiadali wiedzę pozwalającą na zdanie certyfikatu PSM1 po ok 5 dniach dodatkowej nauki. Materiały edukacyjne zostaną udostępnione, wraz możliwością wykupienia dostępu do platformy e-learningowej z testami PSM1 (około 500 różnych pytań).

Każdy element składowy metodyki jest omawiany na przykładach praktycznych oraz również poprzez zadania szkoleniowe. Uczestnicy wcielają się w rolę Scrum Mastera i podejmują wyzwanie polegające na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla problemów - zgodnie z zasadami Scrum.

Podczas warsztatu zapewniemy dostęp do kawy, herbaty, wody. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegetariańskiej.

Agenda: DZIEŃ 1 1. Praktyczne zajęcia w trakcie warsztatów (w zależności od uczestników). 1. Budowanie zespołu, robimy Scrum'a! 2. Zagadki zespołowe. 3. Rozwiązywanie zadań w zespołach. 1. Wprowadzenie. 1. Co oznacza Agile? 2. Skąd wziął się Scrum?.
1. Waterfall vs Iterative? 1. Tradycyjne planowanie vs planowanie Agile. 1. Teoria Scrum'a. 1. Pętla udoskonaleń. 2. Role 3. Spotkania 4. Artefakty Scruma 1. Narzędzie Scrum w odniesieniu do 1. Komunikacji. 2. Szacowania. 3. Cel działania: Why? 4. Opracowywanie wymagań klienta 5. Definicja pracy gotowej do rozpoczęcia implementacji 6. Tablica Scrum 7. Budowanie zespołu 1. Zagrożenia Scrum 1. Wyższy koszt. 2. Nieudana implementacja. 3. Koszmarne spotkania.

DZIEŃ 2 1. Scrum Framework. Omówienie Scrum Framework od strony Scrum Mastera na podstawie praktyki. Realne i szkoleniowe sytuacje pozwolą poznać jakie są nalepsze zachowania w różnych sytuacjach. 1. Scrum Big Picture. 2. Product Backlog. 3. Planning. 4. Sprint Backlog. 5. Sprint. 6. Daily. 7. Refinement. 8. Review. 9. Retrospective. 1. Role w Scrum 1. Rola Scrum Master 1. Wspieranie zespołu. 2. Wspieranie PO. 3. Wspieranie przedsiębiorstwa. 1. Certyfikat PSM1 - omówienie i porady jak zdać egzamin.

Dodatkowe informacje: Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia oraz jego odwołania w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.


Zapisz się na kurs
Organizator szkolenia - StacjaIT - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji