Selenium weekendowo – Gdańsk

  • 16.11.2019
  • CODE:ME
  • dzień
  • 2250 PLN 2150 PLN
Typ szkolenia
Szkolenie - Dłuższe i dogłębne szkolenie. Zwykle w małych grupach.

Tryb szkolenia
  • Weekendowe

Adresaci szkolenia
  • Qa

Opis szkolenia

Zautomatyzuj testowanie stron internetowych.

Wykorzystaj możliwości Selenium i wejdź na wyższy poziom testowania.

Automatyzacja procesów to nie tylko modne wyrażenie, ale konieczność w dynamicznie rozwijającym się świecie. Jest to też naturalna droga rozwoju testerów manualnych i konieczność w codziennej pracy testerów automatycznych czy developerów testów. Selenium zaś jest jednym z najpopularniejszych narzędzi testowania automatycznego stron internetowych.

Zobacz, z jakich programów możesz skorzystać, aby sfinansować ten kurs >>>

Dzięki akredytacji Kuratorium Oświaty możemy zagwarantować najwyższą jakość naszych kursów.

Wszyscy nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem, a każdy absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.

72 h

nauki

wiele

ścieżek kariery

Platforma

z zadaniami online

Certyfikat

ukończenia kursu

Kurs Selenium od podstaw obejmuje:

42 godziny zajęć warsztatowo-wykładowych z trenerem w soboty i niedziele.

30 godzin samodzielnej nauki.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Selenium przeznaczony jest dla testerów manualnych, nawet świeżo upieczonych, którzy chcą rozwijać się w kierunku automatyzacji testów. Jeśli testujesz lub uczysz się testowania i znasz podstawy programowania (Java, Pythona czy C#) – jesteś krok bliżej sukcesu i na pewno będzie Ci łatwiej. Jeśli zaś testujesz lub uczysz się testowania, ale nie znasz podstaw programowania w żadnym języku – daj nam znać, a prześlemy materiały niezbędne do przerobienia przed kursem.

Kurs Selenium to także dobry pomysł dla programistów, którzy chcą sami w sposób zautomatyzowany testować swoje projekty.

Co musisz wiedzieć?

Zajęcia prowadzone są od podstaw, aczkolwiek każde doświadczenie na pewno będzie pomocne. Wymagana wiedza do podstawy testowania manualnego:

  • co to jest System Under Test
  • jakie wymagania powinno spełniać środowisko testowe
  • co to są testy białoskrzynkowe i czarnoskrzynkowe
  • jak powinno wyglądać zgłoszenie incydentu / błędu
  • co powinien zawierać raport z wykonania testu

Dobrze znać: podstawy Javy lub innego języka programowania. Osoby nieprogramujące dostaną dodatkowe materiały do przerobienia w domu.

Czego się nauczysz?

  • Tworzenia testów dla strony www korzystając z narzędzi typu nagraj / odtwórz
  • Używania nagranego testu jako podstawy do napisania kolejnych testów w języku programowania z wykorzystaniem Selenium WebDriver
  • Wyodrębniania wspólnych elementów testów i tworzenia z nich biblioteki
  • Zastosowania schematu Page Object Model do implementacji testów w Selenium WebDriver
  • Zastosowania frameworka Cucumber do napisania testów w metodyce Behaviour Driven Development

Co po kursie?

Selenium to narzędzie niezbędne w pracy testera automatycznego, ale przyda się również programistom, którzy chcą sprawnie testować swoje projekty we własnym zakresie. W wielu przypadkach Selenium jest jednym z najważniejszych wymogów na stanowiskach testerów automatycznych lub developerów testów.

Dla absolwentów tego kursu przygotowaliśmy 15% zniżki na dalszą naukę.

Zawsze chętnie zobaczymy Cię też w Hacker:space Trójmiasto, gdzie możesz wymieniać się wiedzą i doświadczeniami w gronie pasjonatów nowych technologii.

Dlaczego uczyć się Selenium właśnie z CODE:ME?

  • Dogodne finansowanie: wszystkie nasze kursy można sfinansować w ramach programów: Inwestuj w Rozwój, KFS lub Open; w połączeniu z naszymi promocjami, cena kursu może być niższa nawet o 1/3! Zobacz szczegóły >>>
  • Jakość gwarantowana przez akredytację Kuratorium Oświaty
  • Odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku dzięki kontaktom z potencjalnymi pracodawcami
  • Nie musisz porzucać swojego życia: nasze zajęcia odbywają się w dogodnych terminach – wieczorami i w weekendy
  • Hackerspace Trójmiasto: tworzymy największą w Trójmieście społeczność skupioną wokół technologii, gdzie będziesz mógł rozwijać się także po ukończeniu kursu
  • Metody nauki dostosowane do rynku pracy: połączenie grupowych warsztatów i samodzielnego rozwiązywania zadań przygotuje Cię zarówno do pracy zespołowej, jak i indywidualnej
  • Twoim trenerem będzie praktyk z wieloletnim doświadczeniem

Program kursu

1. Ogólne wprowadzenie do automatyzacji

  • podstawy automatyzacji – jakie korzyści, jakie wady, koszty
  • testowanie automatyczne vs testowanie manualne
  • kiedy automatyzujemy – dlaczego nie zawsze się opłaca
  • kiedy ogłaszamy sukces – tzw. success factors; próba oszacowania w jakich obszarach i jakim zakresie automatyzacja przyniosła korzyści

2. Budowa stron www, lokalizowanie elementów na stronie

  • technologie używane w budowie stron www
  • html i xml
  • xpath, lokalizatory css
  • wprowadzenie do Selenium – Katalon Recorder – narzędzie nagraj/odtwórz

3. Wprowadzenie do Selenium WebDriver

  • eksport do kodu java/python/c# skryptu z Katalon Recordera i uruchomienie w narzędziu IDE
  • dopisanie kolejnych przypadków testowych już z poziomu języka programowania

4. Nowoczesne strony www i problemy z ich automatyzacją

  • technologia AJAX
  • mechanizm wait
  • wyrażenia regularne – pisanie testów, jeżeli nie znamy dokładnej treści sprawdzanego tekstu

5. Wprowadzenie pojęcia Page Object Model

  • utworzenie klas (PageObject) opisujących poszczególne strony
  • identyfikacja części wspólnych i wprowadzanie dobrych praktyk programowania
  • dlaczego nie używamy Page Object Factory

6. Behaviour Driven Development / Testing

  • testujemy opowiadając historyjki
  • framework Cucumber i język Gherkin

7. Restful API

  • wtestowanie z wykorzystaniem Restful API – testy z wykorzystaniem aplikacji PostMan

8. Restful API, SOAP, mikroserwisy

  • omówienie architektury mikroserwisów
  • przeniesienie testów z aplikacji PostMan do języka programowania
  • omówienie protokołu SOAP

9. Warsztaty – testowanie end-to-end

Na zajęciach użytkownicy dostają specyfikację aplikacji oraz działające moduły. Mają za zadanie stworzyć testy zaczynając od analizy problemu poprzez definicję test planu i tworzenie scenariuszy testów wraz z ich implementacją.

Hackathon

Hackathon to 6-godzinne spotkanie, na którym w praktyczny sposób podsumowujemy część lub całość kursu. Będzie się ono odbywać w wybraną sobotę w godzinach 9:00–15:00.

Nadrzędnym celem warsztatów jest utrwalenie dotychczas zdobytej wiedzy, integracja grupy i dobra zabawa w efektywny i produktywny sposób.

Jego założeniem jest jak najbardziej samodzielna praca zespołów. Uczestnicy nie są jednak pozostawieni sami sobie – przez cały ten czas trenerzy czuwają nad wykonywaniem zadań i wspierają w rozwiązywaniu problemów

Nasi kursanci pracują w:

Z Bulldogjob oszczędzasz 100 PLN
Organizator szkolenia - CODE:ME - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji