Starszy Programista JAVA

Bank Gospodarstwa Krajowego
Senior
Rekrutacja online
Umowa o pracę
Chmielna 73, Warszawa
Praca zdalna
80%
Płatny urlop
26

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Twoje zadania

  • Projektowanie i implementacja aplikacji w JAVA z użyciem najnowszych technologii
  • Opracowywanie dokumentacji projektowej oraz dokumentowanie wytwarzanego kodu
  • Dzielenie się wiedzą w swoim obszarze specjalistycznym
  • Projektowanie i implementacja rozwiązań na podstawie specyfikacji analitycznej
  • Przygotowanie i realizacja testów jednostkowych i testów developerskich

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: informatyczne, telekomunikacyjne lub pokrewne)
  • Znajomość Java 11+, Maven, Git
  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • Znajomość wzorców projektowych
  • Znajomość Spring Framework 5, Spring Spring Boot 2, Spring Data JPA
  • Znajomość Angular 7+ na poziomie przynajmniej podstawowym
  • Znajomość SQL
  • Umiejętność tworzenia testów jednostkowych (JUnit 5, Mockito, AssertJ)

Mile widziane:

  • Znajomość środowiska programistycznego InetlliJ
  • Znajomość Docker
  • Doświadczenie w pracy w metodykach zwinnych (np. Scrum)
  • Znajomość KeyCloak
  • Znajomość aplikacji Atlassian (JIRA, Bamboo, Bitbucket)
  • Znajomość Microsoft SQL Server oraz T-SQL

Umiejętności
Java
Eclipse
Maven
Git
XML
SQL
Hibernate
Zarządzanie projektami
Metodyka
Waterfall/Agile
Decyzje architektoniczne podejmuje
Architekt
Technologię wybiera
Menedżer wszystkich programistów
Software do zarządania projektami
Jira
Możliwość zmiany projektu
Praca z kodem
Git
Kontrola wersji
Ustalone konwencje w kodzie
Code review
Baza wiedzy
Testowanie
Testy jednostkowe
Testy integracyjne
Testy systemowe
Testy wydajnościowe
Testowanie manualne
CI
Narzędzia
Laptop
Komputer stacjonarny
Dodatkowy monitor
Osobista szafka
System operacyjny
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Open space
Elastyczne godziny pracy
7 - 17
Godziny pracy biura
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Bonusy finansowe
  • Premie
  • Akcje
Kuchnia
  • Zimne napoje
  • Gorące napoje
  • Owoce
Rozwój
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej Pluralsight
Parking
  • Parking dla rowerów
Pakiet relokacyjny
  • Kursy językowe
Inne
  • Imprezy integracyjne
  • Prysznic

Warszawa 1800
Technologie i umiejętności
  • C#
  • .NET
  • Java
  • .NET Core
  • WebAPI
  • T-SQL
  • WCF
  • Java
  • TypeScript
  • Bash