Data Scientist

T-Mobile Polska S. A.
Rekrutacja online
Umowa o pracę
Warszawa
Praca zdalna
50%

Nasz zespół Data Science zajmuje się wspieraniem inicjatyw realizowanych przez marketing i kanały sprzedaży - prowadzimy analizy i symulacje, tworzymy modele prognostyczne, budujemy i weryfikujemy różne scenariusze biznesowe. Wykorzystujemy techniki analityczne i statystyczne, żeby wydobyć drzemiącą w danych wiedzę i wykorzystać ją do usprawnienia istniejących oraz tworzenia nowych procesów/produktów. Pracujemy w nowoczesnych narzędziach i technologiach, dzięki którym możemy skupić się przede wszystkim na efektywnej realizacji zadań, aby przyniosły jak najwięcej wartości biznesowej.

Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności analityczne i pracować wspólnie z biznesem, mieć rzeczywiste przełożenie na generowaną wartość, korzystać z najnowszych technologii i mieć wpływ na narzędzia, w jakich pracujesz - koniecznie aplikuj do nas!

Twoje zadania

  • Tworzenie modeli predykcyjnych i segmentacyjnych zwiększających efektywność działań marketingowych, m.in. churn, xsell, zwiększenie wartości bazy Klientów, analiza lojalności, customer experience
  • Utrzymanie i monitorowanie jakości modeli wraz z analizą ich wpływu na działania biznesowe
  • Wykorzystywanie technik analitycznych i statystycznych do budowania wiedzy o Kliencie oraz w celu optymalizacji procesów i produktów
  • Wyszukiwanie w danych - bardziej lub mnie uporządkowanych - reguł i wzorców, a także wykrywanie trendów, w celu optymalizacji procesów i poprawy wyników biznesowych
  • Współpraca zarówno z zespołami biznesowymi, jak i IT
  • Uczestnictwo w projektach transformujących środowisko informacyjne oraz wdrażających nowe narzędzia raportowe i analityczne
  • Opieka end-to-end nad wytwarzanym przez Ciebie produktem - zaczynając od zebrania wymagań biznesowych, poprzez zorganizowanie potrzebnych danych, trenowanie i uprodukcyjnienie modelu a kończąc na prezentacji wyników analiz/modeli
  • Dbanie o rozwój zarówno siebie, jak i pozostałych członków zespołu, aby zawsze być na bieżąco z najnowszymi technologiami/algorytmami

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: statystyka, big data, metody ilościowe, matematyka, ekonometria
  • Min 0-2 lata doświadczenia na stanowisku wymagającym ilościowej analizy danych (poziom stanowiska dopasowany do doświadczenia)
  • Znajomość zagadnień z zakresu statystyki, machine learning, data science (m.in. regresja logistyczna, drzewa decyzyjne, gradient boosting, k-means, analiza sekwencji zdarzeń, teoria grafów, sieci neuronowe)
  • Bardzo dobra znajomość SQL i języka R lub Python
  • Bardzo dobra znajomość angielskiego (B2+)
  • Zdolności analityczne - pasjonuje Cię analiza danych i poszukiwanie w danych odpowiedzi na postawione pytania
  • Umiejętność agregowania informacji i wyciągania na ich podstawie wniosków, które można przekuć w działania biznesowe
  • Kreatywność oraz samodzielność w szukaniu analitycznych rozwiązań problemów biznesowych
  • Zaangażowanie, komunikatywność, otwartość, uporządkowanie, precyzja, dobra umiejętność organizacji pracy
  • Bardzo dobra współpraca w zespole, gdzie dla każdego celem nadrzędnym jest realizacja projektu a nie tylko indywidualnych zadań

Mile widziane 😊

  • Doświadczenie w pracy z dużymi hurtowniami danych
  • Znajomość tematyki BigData: Spark/Hive/Hadoop
  • Umiejętność posługiwania się narzędziami do wizualizacji danych (Tableau)
  • Znajomość narzędzi do wersjonowania kodu i Ci/CD (Jenkins/Gitlab)
  • Znajomość/doświadczenie z konteneryzowaniem modeli (docker/kubernetes)

Umiejętności
SQL
R lub Python
Zarządzanie projektami
Metodyka
Agile, SCRUM
Software do zarządania projektami
JIRA
Możliwość zmiany projektu
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Słuchawki
Osobista szafka
Telefon służbowy
Środowisko pracy
Open space
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Kuchnia
  • Zimne napoje
Rozwój
  • Konferencje
  • Szkolenia
  • Książki
Parking
  • Parking dla samochodów
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Imprezy integracyjne
  • Prysznic
  • Pokój relaksu
  • Pokój zabaw dla dzieci

Warszawa 4500
Technologie i umiejętności
  • Linux
  • Java
  • J2EE
  • Spring
  • SpringBoot
  • Oracle DB
  • PostgreSQL
  • Cassandra
  • MongoDB
  • HTML