Business and System Analyst

UML, BPMN

Alior Bank
Rekrutacja online
Umowa o pracę
ul. Pilotów, Kraków Remote
Praca zdalna
100%

Czy wiesz, że IT Alior Banku to ponad 600 specjalistów i ekspertów? Programiści i programistki, analityczki i analitycy, testerki i testerzy, architekci IT, administratorzy serwerów, sieci i baz danych, menedżerowie projektów. Jednym słowem wszystkie osoby niezbędne do rozwoju i utrzymania oprogramowania. A oprogramowania mamy sporo: ponad 300 aplikacji, począwszy od niewielkich systemów do obsługi wybranych procesów bankowych, poprzez systemy dostępne w oddziałach banku, wspierające pracę bankierów czy aplikacje mobilne i systemy bankowości internetowej, z których możesz korzystać, gdy zostajesz klientem banku.

Twoje zadania

Mamy dla Ciebie pracę, która polega na:

  •     analizie biznesowej zleceń rozwoju/zmian w systemach informatycznych dot. sprzedaży kredytów detalicznych,
  •     projektowaniu nowych rozwiązań w systemach bankowych,
  •     tworzeniu dokumentacji biznesowej i specyfikacji systemowej,
  •     współpracy z dostawcami oraz wewnętrznymi jednostkami Banku,
  •     administracji biznesowej systemów kredytowych Klienta Indywidualnego (m.in. parametryzacji partnerów handlowych, produktów, etc.),
  •     udziale w projektach i prowadzeniu wdrożeń technicznych,
  •     udziale w testach funkcjonalnych wdrażanych systemów/funkcjonalności,
  •     udziale w zarządzaniu kolejnymi wydaniami systemów.

Kogo szukamy?

Jeśli jesteś osobą, która:

  •     ma wykształcenie wyższe informatyczne, ekonomiczne, matematyczne lub pokrewne,
  •     ma minimum 2 letnie doświadczenie w obszarze analizy biznesowej i systemowej (mile widziana w obszarze bankowości),
  •     posiada umiejętność modelowania w notacji UML i BPMN,
  •     posługuje się narzędziami typu CASE (np. Enterprise Architect),
  •     posiada zdolności analizy systemowej w zakresie: tworzenia przypadków użycia, user story, modeli domen,
  •     płynie posługuje się narzędziami do testowania oprogramowania (np. SoupUI, Postman) oraz nie są mu obce pojęcia API, REST, JSON, SOAP, WSDL, XML, XSD,
  •     pracował w metodologii realizacji projektów: Agile, Scrum oraz korzystał z narzędzi typu Jira / Confluence,
  •     zna język SQL w szczególności bazę Oracle,
  •     posiadasz znajomość architektury mikrousług (np. Docker, Kubernetes),
  •     zna język angielski w stopniu umożliwiającym swobodną zapoznawanie się z dokumentacja techniczną.

Umiejętności
UML
BMPN
SQL
Zarządzanie projektami
Metodyka
Scrum
Praca z kodem
GIT
Kontrola wersji
Ustalone konwencje w kodzie
Code review
Pair programming
Metryki kodu
Testowanie
Testy jednostkowe
Testy integracyjne
Testowanie manualne
Automatyzacja testów
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Osobista szafka
Telefon służbowy
Środowisko pracy
Open space
Elastyczne godziny pracy
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
  • Pakiet stomatologiczny
Pakiet sportowy
  • Karta Multisport
  • Sekcje rekreacyjno- sportowe
Kuchnia
  • Gorące napoje
  • Owoce
Rozwój
  • Konferencje
Parking
  • Parking dla rowerów
Inne
  • Pokój relaksu
  • Dofinansowanie zakupu okularów
  • Dofinansowanie do wypoczynku
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Wyprawki dla noworodków
  • Program wolontariatu

Alior Bank

Warszawa, Kraków, Gdańsk 7000+
Technologie i umiejętności
  • Java 8
  • JAVA 11
  • Spring