Programista Java

Państwowy Instytut Badawczy

NASK - Państwowy Instytut Badawczy
Mid
8 000 - 11 000
pln
brutto / miesiąc (UoP)

Rekrutacja online
Umowa o pracę
Stawki 2, Warszawa

Twoje zadania

  • Implementowanie nowych funkcjonalności,
  • Naprawa wykrytych błędów,
  • Udział w tworzeniu architektury oprogramowania,
  • Tworzenie testów jednostkowych i integracyjnych,
  • Przegląd kodu,
  • Udział w spotkaniach projektowych,
  • Tworzenie dokumentacji technicznej.

Jesteśmy ponad pięćdziesięcioosobowym zespołem programistycznym, realizującym ciekawe, unikalne w skali kraju rozwiązania w zakresie dokumentów mobilnych, edukacji, obszaru bezpieczeństwa, domen internetowych, administracji publicznej, czy działalności naukowej. Aktualnie prowadzimy prace m.in. w projektach: mDokumenty, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, Edukacyjna Sieć Antysmogowa, Narodowa Platforma Cyberbezpieczeństwa, czy Krajowy Rejestr Domen.

Stos technologicznym, w którym, w zależności od projektu, realizowane są zadania w naszym obszarze to Java SE/EE, Spring, SpringBoot, ReactJS, Angular 2+. Rozwijamy aplikacje zarówno monolityczne, jak i w architekturze mikroserwisowej, wykorzystując zarówno relacyjne, jak i nierelacyjne bazy danych.

Kogo szukamy?

Od Kandydatów oczekujemy:

  • praktycznej znajomości Java SE oraz JEE lub Spring,
  • znajomości SQL oraz doświadczenia w pracy z relacyjnymi bazami danych,
  • znajomości technologii Web: HTTP, Web Services, REST,
  • znajomości dobrych praktyk programistycznych,
  • umiejętności testowania oraz dokumentowania tworzonego kodu,
  • wykształcenia wyższego informatycznego (lub w trakcie studiów), ewentualnie innego wykształcenia technicznego popartego doświadczeniem w programowaniu w językach wysokiego poziomu (minimum jeden rok); w przypadku braku wykształcenia o profilu technicznym wymagamy przynajmniej 2-letniego doświadczenia w programowaniu w językach wysokiego poziomu,
  • solidności, zaangażowania, komunikatywności, umiejętności pracy w zespole,
  • znajomości języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie dokumentacji technicznej,
  • gotowości do pracy w wymiarze pełnego etatu na umowę o pracę (dla studentów dostosujemy wymiar etatu do planu zajęć),
  • znajomość serwerów aplikacyjnych (np. WildFly, Weblogic, Tomcat),
  • umiejętność pracy z systemem Unix / Linux,
  • znajomość systemów kontroli wersji oraz narzędzi ciągłej integracji (GIT, Maven, Jenkins).

Dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość jednego z frameworków javascript ReactJS (ES6) lub Angular (TS),
  • umiejętność projektowania rozwiązań informatycznych,
  • doświadczenie w tworzeniu aplikacji mobilnych na Android lub iOS.

Umiejętności
Spring
REST
Java
SQL
React
HTML
CSS
Zarządzanie projektami
Metodyka
Scrum, Waterfall, Kanban
Decyzje architektoniczne podejmuje
Lider projektu lub zespołowo
Technologię wybiera
Software do zarządania projektami
Redmine
Możliwość zmiany projektu
Skład zespołu projektowego
4
Programiści
1
Project Managerowie
2
Testerzy
1
Designerzy
1 Analityk
Praca z kodem
GIT
Kontrola wersji
Ustalone konwencje w kodzie
Code review
Statyczna analiza kodu
Testowanie
Testy jednostkowe
Testy integracyjne
Testy systemowe
Testy wydajnościowe
Testowanie manualne
CI
Narzędzia
Laptop
Dodatkowy monitor
Osobista szafka
Środowisko pracy
Przełożony techniczny
Pokoje
Elastyczne godziny pracy
Wyjazdy służbowe
7 - 18
Godziny pracy biura
Podział czasu pracy
Nowe funkcje
75%
Bug fixing
20%
Spotkania
5%
Opieka medyczna
  • Pakiet medyczny
  • Pakiet medyczny dla rodziny
Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy
  • Pakiet sportowy dla rodziny
Bonusy finansowe
  • Premie
Kuchnia
  • Gorące napoje
  • Zimne napoje
Rozwój
  • Konferencje
  • Szkolenia
Inne
  • Prysznic
  • Imprezy integracyjne

Proces rekrutacji

- 20 dni
Rozmowa kwalifikacyjna
Spotkanie
Zadanie techniczne

Warszawa 800
Technologie i umiejętności
  • Java
  • Spring
  • REST