5.09.20232 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Uruchomisz kod Pythona w Excelu bez dodatkowej konfiguracji

Microsoft ogłosił, że Excel dostaje oficjalne wsparcie dla Pythona dzięki współpracy z Anacondą.

Uruchomisz kod Pythona w Excelu bez dodatkowej konfiguracji

Microsoft Excel to narzędzie znane od lat i używane na całym świecie do analizy danych, tworzenia wykresów i przetwarzania informacji. Teraz zyskuje nową jakość dzięki wsparciu dla Pythona oraz popularnych bibliotek.

Ten krok ułatwi życie niejednemu specowi, który pracuje z dużymi zbiorami danych. Skrypty w Pythonie ułatwią analizę i przygotowanie danych, co znacznie przyspieszyć procesy biznesowe, ale też umili pracę nad nimi, gdyż zdejmie z barków analityków konieczność dodatkowych konfiguracji, które niezbędne były do tej pory, aby korzystać z Pythona.

Jak to działa?

Aby skorzystać z Pythona w Excelu, nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania. Integracja korzysta z narzędzia Power Query.

Nową funkcją jest również "PY," która pozwala na importowanie danych bezpośrednio z Pythona do arkusza kalkulacyjnego. To rozwiązanie jest możliwe dzięki współpracy z dystrybucją bibliotek Pythona o nazwie Anaconda, które są powszechnie używane do obliczeń naukowych.

Jak na tym skorzystamy?

Poza tym, że dużo analizy danych stoi na Excelu i połączenie go z Pythonem po prostu ma sens, ta integracja przynosi takie zalety, jak:

  • Bezproblemową analizę danych - można wykorzystywać Pythona do analizy i przetwarzania danych bez konieczności korzystania z dodatkowych rozszerzeń czy oprogramowania.
  • Machine Learning w Excelu - dzięki Pythonowi w Excelu zyskujemy dostęp do zaawansowanych narzędzi do uczenia maszynowego. Możemy wykorzystać biblioteki takie jak scikit-learn czy statsmodels do tworzenia modeli predykcyjnych, analizy regresji i prognozowania trendów.
  • Nowe możliwości wizualizacji - wykresy i wizualizacje będą łatwiejsze do kreowania i dostosowywania, co pozwoli na lepszą prezentację danych i analiz.
  • Łatwe importowanie danych - teraz można importować dane z zewnątrz bezpośrednio do skryptów Pythona w Excelu, co ułatwi pracę z danymi pochodzącymi z różnych źródeł.

Jak zacząć?

Python w Excelu jest obecnie dostępny w wersji public preview. Aby z niego skorzystać, musisz dołączyć do programu Microsoft 365 Insider Program. Na obecnym etapie korzystanie z Pythona w Excelu będzie dostępne wyłącznie dla użytkowników z subskrypcją Microsoft 365, ale po zakończeniu etapu preview, niektóre funkcje mogą wymagać opłat licencyjnych.


Przeczytaj również:

<p>Loading...</p>