29.04.20222 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Sprawdź, ile naprawdę możesz zarabiać

Dzięki Bulldog Guide możesz sprawdzić, ile faktycznie zarobisz i to w ramach różnych form wspołpracy.

Sprawdź, ile naprawdę możesz zarabiać

Polski system podatkowy trudno oceniać dobrze i zgodzą się tu chyba wszyscy, niezależnie od poglądów gospodarczych. Legislacyjny chaos doprowadza do tego, że niełatwo jest nawet obliczyć własne zarobki. 

Z pomocą przychodzi Bulldog Guide, w którym znajdziecie praktyczny i zaawansowany kalkulator, pozwalający obliczyć faktyczną kwotę zarobków niezależnie od formy współpracy i czynników dodatkowych. 

Bulldog Guide

Dzięki Bulldog Guide można dotrzeć do wartościowych i najczęściej trudno dostępnych informacji o realiach panujących w polskiej branży IT. Co ważne, są to faktyczne, twarde dane zebrane na podstawie Badania Społeczności IT oraz pojawiających się w serwisie ofert pracy. 

Oczywiście kalkulator zarobków to zaledwie jeden z komponentów Bulldog Guide’a – dostępna jest też między innymi możliwość generowania indywidualnych raportów, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Dość powiedzieć, że dzięki kilku kliknięciom można poznać się szybko rozeznać w skali zarobków i dowiedzieć się, czy na danym stanowisku zarabiamy dobrze lub też, czy oferowane przez potencjalnego pracodawcę stawki wypadają konkurencyjnie na tle polskiej branży IT.

Kalkulator zarobków 

Aby skorzystać z kalkulatora zarobków, wystarczy założyć konto Bulldog Guide, a następnie wybrać pozycję „Tax calulator and guide” z menu bocznego. Wówczas zobaczymy pole, w którym należy wprowadzić kwotę zarobków oraz przyciski pozwalające doprecyzować formę zatrudnienia oraz dodatkowe czynniki wpływające na faktyczną końcową kwotę „na rękę”.


W pierwszym scenariuszu mamy do czynienia z umową o pracę. W tym wariancie wprowadzamy kwotę brutto, a następnie doprecyzowujemy, czy w grę wchodzi praca poza miejscem zamieszkania. Wówczas otrzymujemy wyliczoną kwotę netto, która w przypadku umowy o pracę równa się końcowej kwocie „na rękę”.


Drugi wariant obliczeń dotyczy umowy B2B, czyli najczęściej jednoosobowej działalności gospodarczej. Tutaj do dyspozycji mamy już dwa pola – w pierwszym należy wprowadzić kwotę netto, na jaką wystawiana jest faktura. Niżej natomiast wprowadzamy koszty prowadzenia działalności gospodarczej, również netto. Na końcu pozostaje tylko wybrać, czy opłacać będziemy pełną stawkę ubezpieczeniową, czy też przysługuje nam jeszcze ulga dla nowych firm. Ostatnim etapem jest określenie, czy korzystamy z ubezpieczenia chorobowego w ZUS.


Wyniki obliczeń odpowiadają wybranej przez użytkownika formie opodatkowania. Kolejno od góry wyświetlana jest kwota dla skali podatkowej, podatku liniowego, a także ryczał dla programistów i w końcu ryczałt dla pozostałych pracowników branży IT.


Ostania opcja to współpraca w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Tutaj wprowadzamy przychody netto oraz koszty netto, a następnie wybieramy, czy płacimy 9-procentowy podatek dla małych firm, czy też pełny, 19-procentowy.


Na tym jednak nie koniec! W kalkulatorze zarobków Bulldog Guide znajdziemy także wartościowy podatnik opracowany we współpracy z Kancelarią KPPW Legal & Tax, dzięki któremu każdy pracownik sektora IT może znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące ostatnich reform podatkowych. 

<p>Loading...</p>