15.12.20163 min
Redakcja Bulldogjob

Redakcja Bulldogjob

Relacja z IT NonStop

Relacja z IT NonStop

10 grudnia w centrum biznesowym Silver Conference Center we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa konferencja IT NonStop 2016 - The Beauty of Code (dziesiąta i zarazem ostatnia w tym roku). Oprócz wielu interesujących prelekcji, na uczestników eventu czekało również wiele innych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów (Bulldogjob miał przyjemność bycia patronem medialnym wydarzenia).

 

Po ceremonii otwarcia, która odbyła się o 10:00 i trwała dosyć krótko, organizatorzy szybko przeszli do sedna sprawy, to znaczy wartościowych prezentacji.

Tematem przewodnim konferencji IT NonStop 2016 we Wrocławiu było “piękno kodu” (the beauty of code) w rozwiązaniach front-endowych. Mieliśmy okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich technologii jak JavaScript, AngularJS, ReactJS i wiele innych. Prelegenci starali się przekazać praktyczną, użyteczną wiedzę dotyczącą konkretnych rozwiązań (wydarzenie głównie skierowane było do osób posiadających wiedzę techniczną).

 

Pierwsza prelekcja “From React to React Native – How to start your adventure with mobile development” przeprowadzona została przez Michała Chudziaka (Full-stack developer w Callstack.io) i Radka Czemerysa (Software developera z Callstack.io). Chłopaki podzielili się swoją wiedzą dotyczącą technologii React.JS, opowiedzieli o jej wadach i zaletach, przedstawili kilka praktycznych zastosowań, a następnie odpowiedzieli na pytania publiczności.

Zaraz po niej, Tomek Ducin (Architekt i software consultant w Cybercom Poland) rozpoczął drugą prelekcję, zatytułowaną “Backend-less Development revisited”. Opowiedział on między innymi o rozdzielaniu pracy back-endu i front-endu, JavaScripcie i JSON oraz wielu innych,

 

Po dwóch pierwszych prelekcjach przyszedł czas na 30 minut przerwy na kawę. W tym czasie goście konferencji, oprócz uzupełniania swoich zapasów paliwa, mogli też skorzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji, czy też porozmawiać z przedstawicielami partnerów i patronów medialnych IT NonStop - The Beauty of Code.

Na szczególną uwagę zasługiwało stanowisko firmy VR Zone. Dzięki dostarczonemu przez nią sprzętowi, uczestnicy konferencji mieli możliwość zażyć nieco wirtualnej rzeczywistości, grając chociażby w VR Fruit Ninja. W trakcie przerw między prelekcjami, właśnie ta część holu przy sali konferencyjnej cieszyła się największą popularnością (tam też znajdowało się stoisko Bulldogjob :)).

IMG_1349.JPG

Ponadto uczestnicy IT NonStop 2016 mieli możliwość odbycia darmowego masażu, z czego również skorzystało naprawdę wiele osób.

IMG_1356.JPG

Przy stoiskach poszczególnych firm można było nie tylko porozmawiać z ich przedstawicielami, ale również zdobyć dla siebie różne gadżety (chociażby kubek termiczny), czy też wziąć udział w konkursie. Na zmęczonych korzystaniem ze wszystkich atrakcji gości, czekał ustawiony na środku sali bufet z przekąskami.  

Po przerwie, uczestnicy mogli wrócić do prelekcji. Następny na tapecie był temat “Scope in JavaScript – potential traps for people new in JavaScript”, prezentowany przez Krzysztofa Kurka (Senior .NET Developera, pracującego w DataArt, które było głównym organizatorem imprezy). Zaraz po tej ciekawej prelekcji, mieliśmy okazję posłuchać, co do powiedzenia na temat “All the good reasons why you don't want to get into game development” miał do powiedzenia Alexey Pchelintsev. Następnie goście udali się na przerwę obiadową, po czym około godziny 15:00 mogliśmy wrócić do właściwej części konferencji.

W kolejnym wykładzie Dariusz Kalbarczyk (AngularJS Evangelist w 7N / PFA Pension) opowiedział nam, jak stać się ekspertem w AngularJS, a zaraz po nim Valentin Vinogradskiy (JavaScript Developer w DataArt) wygłosił prelekcję na temat “Electron. What are you.”

Po krótkiej przerwie na kawę, goście IT NonStop 2016 mieli okazję wysłuchać ostatniego wykładu - “Getting ready for production like it’s 2017”, przedstawionego przez Michała Załęckiego (Full Stack JS Developer w Woumedia). Po bardzo intensywnym dniu wypełnionym przyswajaniem nowej wiedzy, przyszedł czas na zamknięcie imprezy, rozdanie upominków i zawsze wyczekiwaną przez wiele osób część, czyli networking. :)

Podsumowując - IT NonStop 2016 - The Beauty of Code było dużym sukcesem organizatorów. Dzięki sprowadzeniu na konferencję prelegentów znających się na swojej robocie, udało się przyciągnąć bardzo wielu zdolnych programistów i programistek (w sumie ponad 200 osób), ale przede wszystkim bardzo pozytywnie nastawionych, sympatycznych ludzi, dzięki czemu czas spędzony w Silver Conference Center we Wrocławiu był dla wszystkich uczestników przyjemnością. Wraz z ekipą Bulldogjob czekamy zatem na kolejną edycją w której również, mamy nadzieję, będzie nam dane wziąć udział i pomóc przy jej organizacji!


 

 

 

<p>Loading...</p>