29.11.20232 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Jak wygrać w konkursie koderskim Proggy-Buggy

Weź udział w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu programistycznego Proggy-Buggy.

Jak wygrać w konkursie koderskim Proggy-Buggy

Proggy-Buggy to konkurs z przyjemną i przystępną formą. Rozwiązania problemów są krótkie, a zadania sprawdzają m.in. umiejętność logicznego myślenia i pomysłowość zawodników. To dlatego cieszy się rokrocznie dużym zainteresowaniem uczestników. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Specyfika konkursu

Na rywalizację składa się 13 problemów algorytmicznych, które należy rozwiązać w 42 minuty. Odpowiedzią na każde zadanie jest aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy może być napisany w dowolnym języku programowania. Językiem roboczym konkursu jest angielski.

ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO


W konkursie mogą brać udział wszyscy pasjonaci programowania lubiący rozwiązywać problemy, znający aplikacje konsolowe i standardowe strumienie input-output oraz potrafią pisać programy. DataArt do konkursu zaprasza zarówno amatorów, uczniów i studentów, jak i profesjonalistów. 

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną

Dla uczestników tej odsłony konkursu przygotowane zostały wskazówki. Oto one:

  1. Jeszcze przed konkursem zapoznaj się z jego zasadami, a także przyjrzyj się problemom z poprzednich edycji Proggy-Buggy. Przeanalizuj, jakie wtedy zaproponowano rozwiązania. Zestawienie zadań z poprzednich odsłon konkursu znajdziesz tutaj.
  2. Podczas konkursu działaj szybko. Przejrzyj wszystkie problemy i zacznij od tych, które są dla Ciebie najłatwiejsze. Nie zatrzymuj się na jednym zadaniu, jeśli trudno znaleźć Ci rozwiązanie przez dłuższy czas.
  3. Działając w zespole, komunikuj się z innymi członkami drużyny tak, by kilka osób nie pracowało nad tym samym problemem.
  4. Nie pozostawiaj żadnego problemu z NIEROZSTRZYGALNYM statusem, chyba że potrafisz dowieść na przynajmniej dwa sposoby, że rozwiązanie danego problemu nie istnieje. 
  5. Jako doświadczony uczestnik postaraj się rozwiązać dwa problemy w pierwszych 5 minutach, a potem co 10 minut sprawdzaj zestawienie odpowiedzi innych uczestników, dostępne w serwisie konkursowym i działaj w tej samej kolejności. Celem w tym przypadku jest rozwiązanie 8-10 problemów. 
  6. Jako początkujący gracz spróbuj rozwiązać cztery zdania. Po 15 minutach otwórz zestawienie wyników, żeby sprawdzić, które zadania zostały rozwiązane przez większość uczestników – najprawdopodobniej te są najłatwiejsze.
  7. C++ jest najczęściej wybieranym językiem podczas różnych edycji konkursu. To nie język jest najważniejszy w Proggy-Buggy, więc wybierz ten, z którym czujesz się najpewniej. Może to być: C, C++, Pascal, Java, Mono C#, Python, Ruby, PHP lub JavaScript.
  8. Ćwicz. 


Mamy nadzieję, że te porady zachęcą Cię do wzięcia udziału w konkursie i przeżyciu ciekawej przygody. To też możliwość sprawdzenia swojego sposobu myślenia pod dużą presją czasową.

Szczegóły udziału

Kiedy? 9 grudnia 2023 roku, godz. 11:00
Gdzie? Online albo offline w Krakowie, Lublinie lub Wrocławiu
Kto? Udział indywidualny lub drużynowo (max. 3 osoby)*.

*Uczestnicy muszą posiadać własnego laptopa i stabilne podłączenie do Internetu

ZAREJESTRUJ SIĘ

<p>Loading...</p>