Neuroróżnorodność w miejscu pracy
17.01.202212 min
Justyna Szatan

Justyna SzatanRedakcja Bulldogjob

(nie)Poważny horoskop dla IT na 2022

Poznaj swój nowy znak zodiaku na miarę branży IT. Sprawdź, co szykuje dla Ciebie 2022 r. w roku Tygrysa.

(nie)Poważny horoskop dla IT na 2022

W 2022 r. wchodzimy z przytupem w rok Tygrysa. Czy będzie to rok z pazurem, czy raczej spędzisz go jak rasowy kanapowiec w nieco większym rozmiarze — to zdradzą gwiazdy. Aby odpowiedzieć na te pytania, połączyłam moje szatańskie moce z tajemniczymi wizjami Chupacabry (którą serdecznie pozdrawiam). 

Wzorem astrologów przyglądałyśmy się gwiazdom, przeliczyłyśmy numerologię, kupiłyśmy kilka chińskich ciastek z wróżbą i oto jest. Horoskop (nie)poważny dla braci z IT. Sprawdź, co szykuje dla Ciebie 2022 r. i spod jakiego zodiaku IT jesteś ?

2022 i jego magia

Z wiedźmina na pewno kojarzysz koniunkcję sfer, w wyniku której pojawił się np. dziki gon. W 2022 r. będziemy doświadczać retrogradacja (pozornie wstecznego ciał niebieskich) Wenus, co może sprzyjać zarówno płomiennym porywom serca, jak i dołkom.

Ten rok upłynie nam pod znakiem 6 - dla niekumatych chodzi o proste równanie 2 + 0 + 2 + 2 = 6. Jak się okazuje, liczba ta jest powiązana z sercem, więc sprzyja związkom i pogłębianiu relacji. Jako ciekawostkę dodam, że według Biblii symbolizuje człowieka, ponieważ został stworzony szóstego dnia oraz jego słabości, zło i grzech. Dlatego już 666 to już całe zło tego świata — szatan (nie ma za co ?).

Według chińskiego kalendarza 

Już 1 lutego 2022 r. rozpocznie się rok Tygrysa Wody, zatem poradzimy sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu i nabierzemy nowej energii do życia. Aspekt wody symbolizuje dojrzałość, życzliwość i głębokie emocje — więc trzymam kciuki, by każdy odkrył w sobie wodnego tygrysa ?. 

Aby przyciągnąć nieco szczęścia do siebie w 2022 r., Chińczycy polecają wybór poniższych kolorów:

  • niebieski— do negocjacji i na rozmowy (więc niebieska koszula lub krawat nie zaszkodzi),
  • zielony— sprzyja nowym początkom, więc warto o zielony akcent w pierwszych dniach pracy, czy może nowy kwiatek do nowego mieszkania,
  • czerwony— do rozpalenia zmysłów do czerwoności i pomyślności w związkach,
  • żółty— do rozruszania strefy finansowej jak zakup mieszkania itd.


Ponoć rok Tygrysa jest najlepszy, by ożywić swoją karierę zawodową — zawalczyć o lepsze wynagrodzenie i wpaść na oryginalne pomysły. Odkryj zatem w sobie puchatego drapieżnika, odpal “Eye of the Tiger” i zawojuj świat ?.

Reasumując, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pomimo pandemii ten rok będzie dobrą okazją do stabilizacji (również finansowej), znalezienia swojej harmonii (może work-life balance ?), a może nawet drugiej połówki (niekoniecznie ?).

Horoskop dla IT na 2022 r.

Skoro na wielu portalach publikują horoskopy — postanowiłam dorzucić swoje 3 grosze. Po wnikliwych kalkulacjach nasza redakcja przy konsultacjach z Zoyą opracowała bardziej adekwatne dla branży IT znaki zodiaku.

Bug 20.01-18.02 

To dobry rok na wprowadzanie stopniowo updateów do swojego życia. Sprzyjający Merkury umożliwi realizację życiowych questów — nawet tych wielowątkowych. Pamiętaj, że im trudniejszy quest, tym większy drop. Konkurencja Cię obserwuje i tylko czekają, by i stłamsić Twoje pomysły w zarodku. Przezwyciężysz to, przecież właśnie Ty jesteś tu głównym bohaterem — nie trać wiary w siebie.

W kwestiach finansowych wszystko wskazuje na to, że to będzie owocny rok — Twoje wysiłki zostaną docenione, co przełoży się na Twoją pensję. Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą obarczać Cię swoimi niepowodzeniami, ale nie przejmuj się nimi. Jeśli sytuacja stanie się napięta, zawsze możesz zmienić pracę i rozpocząć nowy intratny projekt.

Masz też duże szanse na poznanie miłości swojego życia, z którą będą kompatybilni — przecież mówią, że “nieszczęścia chodzą parami” ?. Bugi, które na ten rok planowały powiększenie rodziny, mają na to dużą szansę (500+ jest zabezpieczone od 2 dziecka).

Trojan 19.02-20.03 

Szykuje się dla Ciebie ciężki rok — zarówno zawodowy, jak i w miłości. Osiągnięcie założonych celów będzie wymagało od Ciebie wzmożonej pracy, a wszechświat będzie stawiał przed tobą firewalle niczym antywirus. Postaraj się tego nie zaprzepaścić. Mamy w tym roku wiele redrogradacji planet, więc skoro one wybrały ruch wsteczny, Ty przyj naprzód! (This is Sparta? xD)

Szukając pracy, wyślesz masę mail — niestety wiele z nich zostanie zignorowana. Zastanów się, czy podsyłanie potencjalnemu pracodawcy CV w postaci podejrzanie wyglądającego linka jest dobrym pomysłem. Od czego masz załączniki? ;) Nie poddawaj się, na pewno z czasem się uda i mimo dużej konkurencji zostaniesz zatrudniony w fajnym miejscu. Stosuj taktykę “miej wyjechane, a będzie Ci dane” i nawet nie zauważysz, jak szybko awansujesz ?. Na pewno dużo się nauczysz!

Jak przystało na Trojana, cieszysz się końskim zdrowiem — jesteś wręcz nie do zdarcia. Ten rok sprzyjał nowym przygodom, zatem jeśli planowałeś kiedyś szybowanie w chmurach i skok ze spadochronem, czy może zwiedzanie ciekawych kopalni to dobry czas. Wyjdziesz z tego bez szwanku, bogatszy o nowe doświadczenia, a może i znajomości ?

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości w strefie sercowej — rozstanie jest bolesne, ale musisz to przeprocesować. Śledzenie byłej na społecznościówkach niczego nie zmieni. Odpuść i daj sobie czas na zaleczenie ran. Pół kwiatu tego światu.

Ransomware 21.03-19.04


Na co dzień jesteś bardzo roszczeniowy i starasz się egzekwować swoje ustalenia z innymi. Grasz twardziela, ale w głębi duszy wiem, że jesteś kochanym facetem, który chce zadbać o dobro innych. Ten rok to dobry czas na pracę nad sobą, rozwijanie pasji i poznawanie nowych ludzi. Postaraj się wyjść ze swojej klatki — zwolnij i postaraj podziwiać widoki oraz cieszyć się małymi rzeczami. Może to dobry czas, aby popracować nad formami komunikacji? Merkury jest w redrogradacji, więc będzie to wyzwanie, ale zastanów się nad tym, czy warto być tak agresywnym?

Konkurencja rośnie w siłę, więc by zyskać przewagę, będziesz musiał podwoić swoje wysiłki i nauczyć się nowych sztuczek. Na szczęście możesz liczyć na przyjaciół, którzy pomogą Ci w każdej sytuacji. Finansowo może nie będzie idealnie, ale ciężka praca się opłaci. Bogate doświadczenie umożliwią Ci lepszą pozycję negocjacyjną — na pewno podwyżkę, a jeśli dobrze to rozegrasz nawet awans. 

Wszystko wskazuje na co najmniej gorący romans. Poznasz kogoś, kto rozpali Twoje serce do czerwoności, przeżyjecie wspólnie wyjątkowe chwile, do których będziesz chętnie wracał. Delektuj się każdą chwilą i nie spiesz, bo możesz ją spłoszyć. Masz szansę na spotkanie prawdziwej miłości.

Phisher 20.04-20.05 

To będzie dobry rok. Gwiazdy Ci sprzyjają, więc dobrze wykorzystaj dobrą passę w najbliższych miesiącach. Z natury jesteś wolnym duchem, którego wszędzie pełno. Twoja energia przyciągnie do Ciebie sporo nowych ludzi — wręcz ich zauroczysz. Ale uważaj, nie każdy będzie miał dobre zamiary i mogą na Ciebie donosić. Ostrożnie dobieraj znajomych.

W życiu zawodowym spodziewaj się w najbliższy czasie drobnych zawirowań. Ktoś zdecydowanie patrzy Ci na ręce, a życzliwych donosicieli w tych czasach nie brakuje. Gdy sytuacja stanie się zbyt napięta, zamiast się męczyć — przemyśl zmianę pracę. Ponoć w ministerstwach szukają dobrych specjalistów i może się załapiesz na dodatkowe ulgi ?

Jako wrażliwy i opiekuńczy facet potrzebujesz nieco więcej czasu, na pokazanie prawdziwego siebie. Nie zmuszaj się do niczego — Twój naturalny urok zapewni Ci powodzenie. Pamiętaj, że drobne gesty, czułe maile, czy miłe sms’y tylko umocnią Wasz związek. Zaufanie to dobry fundament związku. Pamiętaj, pytanie na pierwszej randce o numer karty kredytowej jest raczej nie na miejscu. 

Bufor 21.05-21.06 

To będzie dobry rok, ale ktoś wystawi Twoją cierpliwość na próbę. Nie daj się sprowokować i skup się na swojej pracy, a wszystko się jakoś ułoży. Wykorzystaj swoje mocne strony jak dobra pamięć i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, a zyskasz przewagę i wyjdziesz na swoje. Kropla drąży skałę, a Twój wysiłek zostanie doceniony. Medytacja to świetny pomysł, aby trochę oczyścić umysł, chyba nie chcesz doprowadzić do przepełnienia?

W strefie zawodowej szykuje się niezły zapiernicz. Roboty przybywa, a czas nie jest z gumy, więc sytuacja będzie napięta. A do tego Merkury rzuca na Ciebie swój nieprzychylny cień, co może niekorzystnie wpłynąć na komunikację. Jeśli zaciśniesz zęby i zepniesz poślady, wyjdziesz z tego starcia zwycięsko. Mimo wszystko jesteś niezastąpiony, więc nie daj sobie wejść na głowę. A jeśli naprawdę będziesz miał dość — możesz zmienić pracę. To Ty rozdajesz karty.

Wreszcie jakieś dobre wieści — osoba, o której myślisz i o której względy zabiegałeś od dłuższego czasu, wreszcie podjęła decyzję. Wszystko idzie zgodnie z Twoim planem, więc słusznie założyłeś, że pośpiech nie jest wskazany. Może warto zaplanować wspólne wakacje, które scementują ten związek ??

Hydra 22.06-22.07

Twój upór i potrzeba udowodnienia swojej racji bywa wkurzająca, ale dopniesz swego. Nie zmieniaj swojego zdania, nawet jeśli część znajomych się od Ciebie odwróci.  2022 r. to dobry moment na rozpoczęcie własnego projektu już na swój rachunek — nowy ład, inne zasady gry i wyzwanie, którego potrzebujesz. Bądź wierny swoim przeczuciom, a będziesz niepokonany.

Nie straszny Ci męski katar czy nawet podwyższona temperatura (36,7°C) - możesz morsować, jeździć na nartach czy wręcz spróbować swoich sił na kitesurfingu. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Przebudzi się w Tobie prawdziwa bestia i będzie Cię przepełniać energia do działania. Spożytkuj ją na swoje pasje. No i oczywiście "Stay hydrated" ?

W strefie prywatnej mogą Ci tylko pozazdrościć. Prawdziwa miłość, sielanka i potencjalne powiększenie Twojego stada. Zasłużyłeś na to, ponieważ dzielnie walczyłeś o swoją rodzinę. Każda kobieta doceni takiego silnego, opiekuńczego i zdecydowanego mężczyznę. Gdyby jednak pojawiły się jakieś zgrzyty, to pamiętaj o partnerstwie, co dwie głowy to nie jedna! ?

UX 23.07-22.08 

Podjąłeś się trudnego wyzwania, które wymaga od Ciebie dużo empatii, wysiłku i sprawdzania swoich teorii. Mrówcza praca będzie dostatecznie doceniona, ale co się na wkurzasz po drodze to Twoje. Układ gwiazd Ci sprzyja, dlatego wreszcie inni docenią Twoje wysiłki. Nie bój się eksperymentować i szukać samego siebie, to idealny czas na rozwój swoich umiejętności.

Finansowo zdecydowanie rokowania na plus, ponieważ Twoje pomysły przyniosą Ci znaczne zyski, musisz jednak dobrze dobrać argumentację. Masz tendencję do zbytniego wchodzenia w szczegóły i używania niezrozumiałego żargonu, więc postaraj się dostosować język do odbiorców na prezentacjach. Na szczęście dobrze znasz się na ludziach i zawsze znajdujesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli będziesz czerpać ze swojego bogatego doświadczenia, wszystko powinno się układać, jak należy.

W życiu miłosnym niewiele się zmieni, ponieważ doskonale wiesz, co inni chcą usłyszeć, dlatego jesteś powszechnie lubiany. Jest stabilnie i tylko od Ciebie zależy, czy będziesz chciał się bardziej zaangażować. Wszystko w Twoich rękach.

Unicorn 23.08-22.09 (mój ulubiony)

Na co dzień ociekasz zajebistością, więc niezależnie jaki mamy rok — jest Twój. Układ planet... Jaki układ?! Jesteś zwycięzcą! Ty im tam możesz powiedzieć, jak się mają ustawić. Jesteś elastyczny i otwarty na nowe wyzwania, więc nie bój się improwizować. Wyzwól swoją kreatywność i eksperymentuj, a efekty Cię zaskoczą. 

W pracy niestety utknąłeś w martwym punkcie, szczególnie jeśli nie możesz liczyć na wsparcie kolegów. Masz wrażenie, że Twoja robota nie ma sensu i na nic nie masz wpływu. To tylko pozory — nie daj sobie wmówić, że jesteś bezużyteczny. Wyjedź na krótkie wakacje, naładuj baterie i przegadaj z zespołem Wasze priorytety. Wszystko się ułoży.

Twój urok osobisty i dobra gadka gwarantuje Ci duże powodzenie. Nie spiesz się i powoli odkrywaj swoje karty, a masz szansę spotkać prawdziwą księżniczkę o czystych intencjach.

Kernel 23.09-22.10 

Twoja odwaga zostanie zauważona, a rozmach, z jakim wchodzisz w nowy rok, sugeruje, że to będzie wyjątkowy rok. To Twoje 5 minut, więc dobrze wykorzystaj ten czas. Nie spoczywaj na laurach i popracuj nad wydajnością. Nie będzie łatwo i przyjemnie, ale każdy problem da się rozwiązać, jeśli będziesz drążyć, aż nie znajdziesz jego jądra/źródła.

W pracy masz szansę pokonać wreszcie kolegę, z którym rywalizujesz od lat. Pracuj ciężko, a awans będziesz miał w kieszeni i zostaniesz nowym numerem 1 w biurze. Twoim talizmanem jest pingwin, więc jeśli chcesz przyciągnąć do siebie szczęście postaw jego figurkę na swoim biurku.

W miłości mówiąc szczerze, nic ciekawego Cię nie czeka, ponieważ będziesz zbyt skupiony na pracy, by zauważyć, jak przychylnie zerka na Ciebie koleżanka z innego działu. Bacznie obserwuje Twoje dokonania, więc jeśli chcesz jej zaimponować zakasaj rękawy i do boju!

Meta 23.10-21.11

Masz tendencję do gwiazdorzenia i rzucania obietnic bez pokrycia, co może być dla Ciebie ryzykowne. Jeśli nie chcesz stracić zaufania przyjaciół, poświęć im więcej czasu, przyjmij ich rady i popracuj nad sobą. Masz duży potencjał i jeszcze więcej pomysłów, ale jeśli źle ukierunkujesz tę energię, to możesz się srogo rozczarować.

Niedawny awans nieco namieszał w Twoim życiu, ale nie pozwól, by woda sodowa uderzyła Ci do głowy. Przygotuj gruntowny plan i powoli go realizuj, a wszystko się ułoży. Spodziewaj się pewnych komplikacji w postaci “trupów w szafie” w postaci niedopracowanych pomysłów, które realizowałeś po drodze. Może warto zainwestować w kadzidełka? Zapach jest dość intensywny, a i zasłona dymna także może się przydać. Zrób dobrą minę do złej gry i po prostu to przeczekaj, a wszystko się ułoży.

Dotychczas swoje życie uczuciowe mógłbyś określić mianem “to skoplikowane”, ale to już przeszłość. Otworzyłeś się na nowe znajomości, poszedłeś na kilka randek i wiesz, kogo szukasz. Sprzyjający Merkury sprawi, że wreszcie wyjdziesz ze swojej skorupy, pozwalając się lepiej poznać. Przegadacie wspólnie wiele godzin i nie będziecie wyobrażać sobie życia bez siebie. W końcu znajdziesz prawdziwą miłość.

Stack 22.11-21.12 

Jesteś wymagający nie tylko wobec siebie, ale też swojego otoczenia. Zawsze wysoko stawiasz poprzeczkę i idziesz po swoje prosto do celu. Systematyczność oraz zdecydowanie, którymi kierujesz się na co dzień — przynosi efekty. Jesteś niczym nieoszlifowany diament, który z każdym rokiem zyskuje na wartości.

Twoja postawa jest wzorem dla innych, dlatego spodziewaj się awansu i przydzielenia podwładnych, których będziesz szkolił na swoją modłę.  Nie zatrzymuj się, jest przed Tobą jeszcze wiele szczytów do zdobycia.

W sprawach sercowych nie zaszkodziłoby poświęcać na nie więcej czasu. Zbierz się do kupy i...wyjdź czasem za znajomymi i pamiętaj o mocy komplementów. Proste słowa kluczowe, a pozwolą otworzyć się na nowe doświadczenia. Wystarczy, że dasz sobie na nie szansę.

Pegasus 22.12-19.01

Drzemie w Tobie stara dusza — poświęcasz masę energii, by chronić innych, wręcz niektórzy uważają, że jesteś nadopiekuńczy. Postaraj się w tym roku bardziej skupić na sobie i własnym rozwoju. Świat się zmienia i jest już gotowy, by poznać Twoje możliwości, a masz przecież wiele do zaoferowania.

Rok Tygrysa to idealny moment na wyjście z cienia. Co prawda najlepiej się czujesz, gdy nie jesteś w centrum uwagi — odpowiada ci rola szarej eminencji. Tak się składa, że Twoja mrówcza robota jest wyjątkowa. Podziel się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą, a zaskoczą Cię efekty tej współpracy. Wyczuwam wielki sukces.

W zakresie zdrowia polecam powrócić do korzeni i znaleźć czas na swoje hobby. Nic tak nie odpręża, jak partyjka w tetrisa czy stare dobre gry, jak Mario Bros. Zadbaj o work-life balance i zadbaj o swoje zdrowie psychiczne.

W miłości szykuje się pewne rozczarowanie — odkryjesz coś niewygodnego, przez co Twój związek może się zakończyć. Nie oszukujmy się, nic się przed Tobą nie ukryje. Ale z drugiej strony lepiej znać prawdę, niż żyć w kłamstwie. Na szczęście możesz liczyć na prawdziwych przyjaciół, którzy wyciągną do Ciebie rękę, gdy będziesz ich najbardziej potrzebować. 

Czy może być lepiej?

Oczywiście, w końcu jesteś kreatywny i przedsiębiorczy, więc zawsze znajdziesz rozwiązanie z tej kabały. Jeśli stąpasz twardo po ziemi i bardziej ufasz swoim umiejętnościom niż układom gwiazd mam inną propozycję.

Zamiast wróżyć z fusów (jak tea rex - nie mogłam sobie odpuścić ?) — wybierz rzetelne dane o społeczności IT w Polsce i rozsądnie zaplanuj swoją karierę. Wystarczy, że wypełnisz anonimową ankietę, by otrzymać szczegółowy raport.

Wszelkie podobieństwa do prawdziwych horoskopów są całkowicie przypadkowe. Przy pisaniu artykułu nie ucierpiało żadne stworzenie. No, chyba że liczymy odrobinę mej godności ? (czego? xD) Poza tym nie ucierpiała żadna wróżka, tylko dwie karty tarota i jedno magiczne wahadełko.

Mam nadzieję, że czytając ten artykuł, bawiłeś się, chociaż w połowie tak dobrze, jak ja. Jeśli masz pomysł na kolejny temat, który wyzwoli w Tobie bestię kreatywności w komentarzach — czekam na wyzwanie ? opisz je w komentarzu ? 

<p>Loading...</p>