22.07.20222 min
Justyna Szatan

Justyna SzatanRedakcja Bulldogjob

Minecraft blokuje NFT w grze

Sprawdź, dlaczego Mojang Studio nie zamierza wspierać NFT w Minecrafcie.

Minecraft blokuje NFT w grze

Minecraft zajmuje specjalne miejsce w moim serduszku, ponieważ nigdy mi się nie nudzi i średnio raz do roku do niego wracam. Pozwala się odstresować, wyzwolić kreatywność, mieć przygody z rajdami i innymi NPCami. Tyle możliwości, dzięki rozpikselowanym klockom. 

Myślałam, że więcej mi do szczęścia nie trzeba — a jednak nadal Mojang potrafi mnie pozytywnie zaskoczyć. Sprawdźmy, jak wyszli przed szereg i powiedzieli NIE dla NFT.

O co chodzi z NFT

Krótkie przypomnienie dla piwniczaków, mieszkanców jaskiń i tych, którzy ukrywają się pod kamieniem. NFT (Non-Fungible Token) jest niewymiernym tokenem, czyli cyfrową jednostką danych opartą o blockchain. Uchodzi również za cyfrowy certyfikat własności danego dzieła.

Jeśli chcesz zgłębić ten temat polecamy artykuł o sprzedawaniu skanu ciała Dody lub o największym buzzwordzie świata. Alternatywnie dla osób kompletnie zielonych dysponujemy też solidną pigułką wiedzy o blockchainie.

Avatary NFT

Mojang Studio powiedziało NIE

Okazuje się, że programiści stojący za rozwojem Minecrafta chcą stworzyć graczom bezpieczne środowisko, by nie musieli się martwić o walory finansowe podczas rozgrywki.

Gracze mają się skupić na grze i cieszyć spędzonym na kopaniu klocków czasem. NFT może doprowadzić do wykluczenia cyfrowego i powodu do hejtu, co mija się kompletnie z założeniami firmy. Osobiście podpisuję się pod tym rękami i nogami, gdyby ktoś mnie pytał o zdanie.

Należy przez to rozumieć, że programiści Mojanga nie przyłożą ręki do wspierania nowych moodów opartych o NFT czy skórek do avatara. Co prawda nie zamknęli NFT drzwi przed nosem, dlatego blockchain zdążył wsunąć stopę przez próg. W praktyce oznacza to, że Mojang nie ma w planach NFT, ale wszystko może się zdarzyć.

Minecraft odmawia NFT

NFT w grach

Był przez chwilę odczuwalny szał na NFT, małpie awatary w mediach społecznościowych itd. Epic Games nawiązał nawet współpracę z Gala Games i produkują jedną z pierwszych gier z zastosowaniem blockchain o nazwie Grit. Chyba nie muszę mówić, jak dużo pomyj wylano na tę produkcję.

Podobne do Mojanga stanowcze oświadczenie wydało studio Valve, znane m.in. z Half-Life’a czy CS’a. Nie zezwolili na wprowadzanie do gry przedmiotów, które mogą mieć realną wartość w rzeczywistości.

Co myślisz o NFT w grach? Podziel się opinią w komentarzu, a ja wracam poszukać diamentów do kopalni i ubić mojego ulubione creepery.

<p>Loading...</p>