23.04.20213 min
Marta Smyrska

Marta Smyrska CEOSmyrska PR

Future of Team Work: najważniejsze trendy dla IT

Zajrzyj do case study najlepszych polskich software house’ów, poznaj polskie badania dotyczące zarządzania firmową wiedzą i tzw. „złotymi kołnierzykami” IT.

Future of Team Work: najważniejsze trendy dla IT

Najsilniejsze marki świata są świadome swojej kultury organizacyjnej. Teraz te niewidzialne składniki firmowego “ekosystemu” stały się jeszcze ważniejsze. Zobacz, na co stawiają najlepsi!


Na przełomie roku 2020 i 2021 agencja Smyrska PR zajrzała do najlepszych firm IT w Polsce: Boldare, SoftwareMill, STX Next i The Software House, pytając o kulturę organizacyjną, zarządzanie wiedzą w organizacji i o to, jak poradziły sobie w czasie pandemii. Tak powstał magazyn Future of Team Work, małe vademecum kultury organizacyjnej. W środku, oprócz case study najlepszych polskich software house’ów, znajdziecie ciekawe, polskie badania dotyczące zarządzania firmową wiedzą i „złotymi kołnierzykami” – pracownikami przyszłości.

Firmy stawiają na rytuały i komunikację

Tematem przewodnim magazynu jest kultura organizacyjna, która zdaniem Grzegorza Kossona jest najważniejszą technologią w firmie. Zasadza się ona na często nieuświadomionych i pozornie niewidocznych zestawach wartości. W numerze oprócz wskazówek ekspertów znajdziesz listę najlepszych książek o kulturze organizacyjnej i sprawdzonych rytuałów firmowych - tych, które przeniosły się do sieci, i tych całkiem nowych.

Zarządzanie wiedzą zyskuje na znaczeniu

Ciekawostką tego numeru Future of Work są wyniki polskich badań naukowych, które potwierdziły, że “złote kołnierzyki”, czyli np. wysokiej klasy specjaliści IT, wymieniają się wiedzą w oparciu o wiarygodność i wzajemność. Okazuje się, że najcenniejsza z punktu widzenia firmy wiedza zaczyna krążyć wtedy, gdy między pracownikami panuje zaufanie oparte na kompetencjach.

Onboarding priorytetem, seniorzy coraz bardziej doceniani

Zebrane w Future of Work obserwacje potwierdzają, że w czasie pandemii dobrze przeprowadzony zdalny onboarding to wyzwanie. Kontakt ze starszymi kolegami i koleżankami musi czasem zastąpić technologia. Z kolei obecność seniorów, którzy mają bardziej pragmatyczne podejście do technologii i pracy, zaczyna stawać się coraz ważniejsza. Czyżby nadchodził zmierzch „młodych i dynamicznych zespołów”?

Cały magazyn przeczytasz za darmo tutaj.

Dla firm

Kultura organizacyjna jest konkretnym zestawem zachowań i sposobów, w jaki w danej firmie wykonuje się  pracę. Zasadza się na niewidocznych na pierwszy rzut oka przekonaniach, wierzeniach i wartościach, ale zawsze manifestuje się w sposób konkretny i definiowalny.

Vademecum kultury organizacyjnej znajdziecie w najnowszym numerze autorskiego magazynu agencji Contelia Future of Team Work. Zarządzanie wiedzą w organizacjach. W środku, oprócz case study najlepszych polskich software house’ów, znajdziecie ciekawe, polskie badania dotyczące zarządzania firmową wiedzą i „złotymi kołnierzykami” – pracownikami przyszłości.

Magazyn jest darmowy, do pobrania po rejestracji mailowej.

POBIERZ MAGAZYN 

Dla poszukujących pracy

Wiele polskich software house’ów świadomie buduje kulturę organizacyjną, wiedząc, że tylko tak przyciągną najlepsze “złote kołnierzyki” - pracowników, których głównym zasobem jest wiedza.

Agencja Smyrska PR przyjrzała się, jak działają polskie software house’y wyróżnione przez klientów na platformie Clutch. Drugi numer ich autorskiego magazynu Future of Team Work. Zarządzanie wiedzą w organizacjach to vademecum kultury organizacyjnej. W środku, oprócz case study najlepszych polskich firm IT, znajdziecie ciekawe, polskie badania dotyczące dzielenia się wiedzą i onboardingu przyszłości.

Magazyn jest darmowy, do pobrania po rejestracji mailowej.

POBIERZ MAGAZYN

<p>Loading...</p>