JavaScript + React od podstaw – weekendowo – Gdańsk

  • 27.04.2019
  • Gdańsk
  • 2 miesięce
  • 3250 PLN 3150 PLN
Typ szkolenia
Szkolenie - Dłuższe i dogłębne szkolenie. Zwykle w małych grupach.

Tryb szkolenia
  • Weekendowe

Adresaci szkolenia
  • Początkujący

Opis szkolenia

Zrób kolejny krok w kierunku kariery Front-end Developera

Jeśli HTML i CSS przestały Ci wystarczać, czas na kolejny etap nauki programowania i język JavaScript.

Front-end Developer odpowiada za wszystko to, co dzieje się w przeglądarce: ułożenie treści i wygląd strony, komunikację użytkownika z serwerem. To właśnie JavaScript odpowiada za możliwość osadzenia na stronie internetowej interaktywnych komponentów czy dynamicznych elementów aplikacji internetowych. To też jednej z języków wykorzystywanych do tworzenia gier przeglądarkowych czy programowania mikrokntrolerów… Tyle możliwości, a tylko jeden język!

Zobacz, z jakich programów możesz skorzystać, aby sfinansować ten kurs >>>

Dzięki akredytacji Kuratorium Oświaty możemy zagwarantować najwyższą jakość naszych kursów.

Wszyscy nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem, a każdy absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.

120h

pracy z kodem

Platforma

z zadaniami online

Certyfikat

ukończenia kursu

Program kursu

1. Wartości i zmienne

  • deklaracja i inicjalizacja zmiennych,
  • organizacja kodu z wykorzystaniem zmiennych,
  • konwencja nazewnictwa zmiennych,
  • zakres zmiennych,
  • techniki wykorzystania zakresu lokalnego.

2. Typy danych

  • różnice w typach danych,
  • operacje na typach danych.

3. Instrukcje  warunkowe if, else, switch, sterujące

  • składnia instrukcji warunkowych,
  • używanie instrukcji if-else do podejmowania decyzji w kodzie,
  • instrukcja switch: kiedy i jak używać.

4. Pętle: for, while i do…while

  • składnia pętli,
  • działanie pętli,
  • praca z pętlami.

5. Funkcje

  •  w jaki sposób funkcje pomagają lepiej zorganizować i pogrupować kod,
  •  w jaki sposób funkcje sprawiają, że kod może być używany wielokrotnie,
  •  znaczenie argumentów funkcji i korzystanie z nich.

6. Timery

  • opóźnienie uruchomienia kodu,
  • wielokrotne uruchomienie kodu bez blokowania aplikacji.

7. Domknięcia

  • co to jest domknięcie,
  • utrwalenie wiedzy o funkcji, zmiennych i zakresach.

8. Interface DOM

  •  wstawianie skryptów JavaScript na stronie,
  •  szukanie elementów w drzewie DOM,
  •  modyfikowanie elementów DOM,
  •  nadawanie stylu zawartości,
  •  tworzenie i usuwanie elementów,
  •  podpinanie zdarzeń (events).

9. Programowanie deklaratywne i imperatywne

10. Środowiska Node.js, Webpack, Babel

  • omówienie i postawienie środowiska potrzebnego do napisania aplikacji w React.

11. Pierwszy komponent w React

  • początek przygody z React.

12. Stan i Props

  • podstawowe zagadnienia związane z komponentem w React.

13. Redux

  • omówienie zastosowań biblioteki.

14. Aplikacja w React i Redux

  • pisanie aplikacji PWA za pomocą Reacta i przy wykorzystaniu Reduxa,
  • zagadnienie stanu aplikacji i stanu komponentu.

15. ECMAScript6

  • nowości w ECMAScript6,
  • różnice między ES5 i ES6.

16. Zaawansowane elementy obiektowości

  • definiowanie własności przez deskryptor,
  • tworzenie klas.

17. Wyrażenia regularne

  • wprowadzenie do wyrażeń regularnych,
  • tworzenie reguł,
  • wykorzystanie w praktyce RegExpu.

18. Storage w przeglądarce

  • przetrzymywanie danych w przeglądarce i ich wykorzystanie w działaniu aplikacji.

19. Podstawowe wzorce projektowe

  • prezentacja wzorców na przykładzie tworzonej aplikacji.

20. Progressive Web Apps oraz ciekawe elementy CSS3

  • zaawansowane techniki tworzenia transformacji w CSS,
  • jak powiązać je z aplikacją JavaScript,
  • czym są PWA (Progressive Web Apps).

21. Wzorzec Promise

  • zalety i wady popularnego wzorca,
  • miejsca, w których może się przydać.

22. Zaawansowane techniki komunikacji

  • jak komunikować się z serwerami danych,
  • jak stworzyć socket,
  • jak przekazywać dane pomiędzy oknami.

Front-end Developerzy mają do dyspozycji wiele bibliotek i frameworków ułatwiających im pracę. Obecnie najpopularniejszym z nich jest React.js, używany przez takich gigantów jak Netflix, Wallmart czy PayPal – dlatego właśnie jego wybraliśmy do naszego kursu. Za pomocą Reacta zaprojektujesz graficzne interfejsy aplikacji internetowych, a Twój projekt będzie nie tylko działał sprawnie, ale także profesjonalnie się prezentował.

Z Bulldogjob oszczędzasz 100 PLN
Organizator szkolenia - CODE:ME - skontaktuje się z tobą w celu dokończenia procesu rejestracji