Tester Automatyzujący z ISTQB

8499.0 PLN 8074.05 PLN

Tester Automatyzujący z ISTQB

03.03.2021
Online
Tester

Czego się nauczysz

 • Podstaw testowania i programowania: W trakcie szkolenia poznasz najważniejsze pojęcia związane z testowaniem automatycznym, w którym wykorzystuje się Javę.
 • Praktyki: Realizacja szkolenia pozwala na zdobycie kompetencji w tworzeniu tworzenie scenariuszy testowych oraz ich programowaniu w oparciu o Javę.
 • Pracy jak prawdziwy tester: Szkolenie jest skonstruowane w taki sposób, by nauczyć Cię samodzielności w pracy jako tester.

Korzyści ze szkolenia dla Ciebie

Poznaj podstawy testowania w oparciu o Javę
 • Dobry zakres materiału
  Tester Automatyzujący to 16 tygodni nauki i praktycznych zadań. W tym czasie poznasz dokładnie te zagadnienia, które pozwolą Ci wejść do świata IT i zacząć pisać scenariusze testowe.
 • Dedykowany Mentor 1:1
  Mentor sprawuje opiekę merytoryczną nad Twoim szkoleniem. Podczas rozmów 1:1 poświęca uwagę jedynie Tobie, co pozwala Ci osiągać dużo lepsze i szybsze rezultaty niż nauka w grupie
 • Code review
  Jeśli skończysz wykonywanie jakiegoś zadania lub utkniesz w którymś momencie, możesz przesłać kod swojemu Mentorowi do sprawdzenia
 • Elastyczność
  Dzięki formule online i indywidualnej nauce możesz dostosować godziny nauki do swoich potrzeb i możliwości
 • Doświadczenie
  W Kodilli uczymy online od początku
 • Dodatkowe materiały przygotowujące do egzaminu ISTQB.
Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Tester Automatyzujący jest dla osób, które chcą nauczyć się pisać scenariusze testowe oraz programować je w Javie, a także są nastawione na przygotowanie do egzaminu ISTQB.

Kursant sam wybiera sobie Mentora przed rozpoczęciem nauki. Informacje o Mentorach dostępne są na stronie: https://kodilla.com/pl/mentorzy

Program

 • Samodzielny prework
  Praca samodzielna 2 tygodnie przed bootcampem przygotujesz się do szkolenia, konfigurując środowisko pracy, poznając podstawy Javy lub systematyzując wiedzę. Podczas preworka rozwiążesz też pierwsze zadania, które zostaną sprawdzone przez Mentora po rozpoczęciu szkolenia.

 • Część 1: Wprowadzenie do testowania
  Na początku bootcampa, od zera wprowadzimy Cię w tematykę testowania. Poznasz podstawy testowania manualnego, metodyki pracy testera oraz dowiesz się, w jaki sposób profesjonaliści zbierają wymagania testowe. Później, w ramach przejścia do technik automatycznych, skonfigurujesz środowisko pracy i zapoznasz się z systemem kontroli wersji używanym przez developerów – Gitem.

 • Część 2: Wprowadzenie do Javy
  Aby rozpocząć prawdziwe testy automatyczne, niezbędna będzie znajomość przynajmniej podstaw języka Java. W tej części kursu dowiesz się, co kryje się za pojęciami takimi jak "obiekt" oraz "tablica", nauczysz się też pisać instrukcje warunkowe i pętle. Następnie poznasz rodzaje testów w Javie oraz narzędzia do budowania projektu. Zaczniesz również pracę z testami jednostkowymi przy użyciu JUnit.

 • Część 3: Testy w praktyce
  Zagłębiając się w temat testowania, poznasz coraz bardziej zaawansowane techniki i narzędzia. W tej części kursu nauczysz się korzystać m.in. ze Springa i Selenium, a także zapoznasz się ze SQL, REST i SOAP. Na tym etapie omówione będą również podstawy wiedzy frontendowej, takie jak HTML, CSS, JS oraz narzędzia developerskie w przeglądarce Chrome. Oprócz tego wprowadzimy takie narzędzia jak Spock, bash, JMeter i Docker, a także przedyskutujemy kwestię optymalizacji testów.

 • Część 4: Samodzielny projekt
  Praca samodzielna Wykorzystując w praktyce dotychczasową naukę, będziesz samodzielnie pracować nad projektem testerskim dla utrwalenia swojej wiedzy.

Podobne szkolenia

Nie ma tu szkolenia dla Ciebie?
Napisz czego szukasz!