Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
18.02.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Zostań superbohaterem z Hakersami!

Poznaj społeczność, która usprawnia system poprzez uczenie programowania dzieci i młodzieży z trudnych środowisk.

Zostań superbohaterem z Hakersami!

Zostań superbohaterem z Hakersami! Udostępnij raport w swoich kanałach social media. Wspierasz w ten sposób potrzebujące dzieci w wyjściu z trudnego środowiska poprzez naukę robotyki i programowania. Ty udostępniasz - my płacimy, Hakersi uczą. Działamy razem :)


Jak to działa?

Udostępniasz raport z badania społeczności IT 2020 w social mediach, a my za każde udostępnienie przekazujemy złotówkę na fundację, na projekt Hakersi. Naszym celem jest poprawa systemu usamodzielniania przez naukę programowania i robotyki.


Co robimy?

Wspólnie z Fundacją Sarigato pomagamy dzieciom z domu dziecka stać się hakerami (a dokładnie uczymy ich programowania). 

Kim są Hakersi?

Hakersi to ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, której celem jest poprawa systemu usamodzielniania się potrzebujących dzieci i młodzieży przez naukę programowania i robotyki.

Od 2016 roku Fundacja wspiera dzieci i młodzież z trudnych środowisk, organizując wycieczki do firm, warsztaty oraz regularne zajęcia. Dla najmłodszych są to zajęcia z robotyki, dla nastolatków - z programowania, zaś dla pełnoletnich intensywne kursy z możliwością zdobycia pierwszego stażu lub pracy. Najpierw robiła to lokalnie w Krakowie jako Szkoła 3.0, od 2019 roku robi to w różnych miastach Polski jako społeczność Hakersów.

Hakersi wyznają ideę life-hackingu, czyli ułatwiania i usprawniania sobie życia. W tym przypadku przez szybki rozwój i zdobycie dobrze płatnej pracy w branży IT.

Hakowanie to - zgodnie z definicją - poprawianie systemu dzięki dużym umiejętnościom informatycznym. Hakersi to społeczność hakującą system, w którym znalazły się dzieci. Młodych Hakersów inspiruje do rozpoczęcia nauki, natomiast starszych do wspierania ich przez prowadzenie lub finansowanie zajęć.

Hakersi posiadają supermoce: ultrazaradność, umiejętności i wiedza programistyczna. Dlatego ich symbolem, podobnie jak w Szkole 3.0, jest mózg. Dodatkowym elementem jest natomiast maska - atrybut każdego superbohatera.

<p>Loading...</p>