19.07.20223 min
Bulldogjob

Bulldogjob

W IT postaw na prześwietloną firmę

Sprawdź narzędzie, które zweryfikuje, czy firma spełni Twoje oczekiwania.

W IT postaw na prześwietloną firmę

Masz poczucie, że czas przecieka Ci przez ręce, a Ty w sumie stoisz w miejscu? Niby stale się czegoś uczysz, robisz nowe rzeczy, a jednak Twoja kariera utknęła? A może po prostu już Ci wszystko tak zobojętniało i odliczasz w każdym tygodniu byle do piątku?

Jeśli chociaż jeden raz odpowiedź była twierdząca, to chyba czas zmienić coś w swoim życiu. Może to kwestia pójścia na urlop, znalezienia hobby, czy ostatecznie pracy? Decyzję musisz podjąć samodzielnie, natomiast w zakresie pracy Ci pomożemy.

Czy to czas na zmianę pracy?

Tak — doskonale wiemy, że nie szukasz pracy i nie musisz tego robić. Pytanie, czy nie chcesz się przekonać, ile na rynku zapłacą za Twoje umiejętności i dla kogo możesz pracować. 

Może ta zmiana Ci się opłaci? Umożliwi odkrycie Twoich ukrytych talentów czy spełni marzenie o własnym teamie? Dopóki nie spróbujesz — to się nie przekonasz. Ciekawość, poszerzanie horyzontów czy znajomość własnej wartości — co jest Twoim triggerem?


Poniżej przygotowaliśmy kilka pytań pomocniczych:

 • ile czasu pracujesz dla tego pracodawcy?
 • czy realizujesz ciekawe projekty?
 • ile czasu masz na realny rozwój własnych umiejętności?
 • czy firma finansuje Twój rozwój w formie kursów, konferencji branżowych czy certyfikacji?
 • czy masz satysfakcjonującą pensję?
 • jakie masz relację z zespołem i przełożonym?
 • czy odpowiada Ci kultura organizacyjna?
 • czy polecisz swoje miejsce pracy znajomym?


Teraz czas na informacje z rynku pracy i trendy 2022. W Polsce jest popularna opinia, że prace powinno się zmieniać co 5 lat, ponieważ to najlepsza okazja do wyrównania swojego wynagrodzenia względem rynku.

Zmiana pracy też motywuje pracownika do zaangażowania się na nowo w zadania, poznanie nowego środowiska, zbudowanie relacji z zespołem i potwierdzenie swoich umiejętności.

W zakresie wynagrodzenia na Twoim stanowisku i podobnym stażu pracy znajdziesz dużo informacji w naszym Badaniu Społeczności IT - bazujemy na prawdziwych pensjach naszych ankietowanych, a nie widełkach z ofert pracy.

Realnie zarządzasz swoją karierą, ponieważ możesz zmieniać obszar swoich działań i projektów. Do tego z rosnącym doświadczeniem, możesz startować do większych firm z Twojej listy najlepszych. W monitorowaniu ofert pracy pomoże Ci nasz Bulldog Guide.

Zastanawiasz się, jak rozwijać swoje kompetencje, by się przekwalifikować np. na Architekta IT? Włącz Bulldog Guide i zaglądaj na Readme do zakładki rozwoju i kariery.

Czym się kierować w wyborze nowego pracodawcy?

Wiemy, że nie chcesz iść do pracy w ciemno. W tych dziwnych czasach większość wybiera bezpieczne rozwiązania, dlatego 29% ankietowanych wypytuje znajomych o fajne miejsca pracy. 

Wśród najważniejszych kryteriów jest oczywiście stawka, elastyczność, atmosfera i rozwój.

Kliknij, by powiększyć.

A jeśli Ci powiemy, że poszliśmy o krok dalej i stworzyliśmy narzędzie, które sprawdzi firmę dla Ciebie pod kątem wynagrodzenia, inżynierii, procesu wytwarzania oprogramowania, rozwoju, satysfakcji oraz teamworku?

Tym narzędziem jest Top Tech Employer — czyli Twój miernik atrakcyjności firmy, który zweryfikuje, czy spełnia ona Twoje oczekiwania. To my wejdziemy do firmy, pogadamy z pracownikami, przeprowadzimy anonimowe ankiety i badanie pogłębione. 


Z nich dowiesz się m.in.:

 • jakie umiejętności tam rozwiniesz,
 • jakie środowisko pracy zastaniesz,
 • jaki jest klimat w zespole,
 • jak tworzy się infrastrukturę,
 • jak dba się o jakość kodu.


Wszystkie te informacje mamy od pracowników zespołów IT danego pracodawcy. Potraktuj Top Tech Employer, jako polecenie od znajomego, któremu zależy, by nowa praca spełniała Twoje kryteria.

Pewnie nam nie wierzysz, ale serio chcemy Ci pomóc realizować swoje pasje i marzenia. W Polsce w 2022 r. mamy niedobór specjalistów IT ok. 50-100 tysięcy, a coraz więcej dobrych pracowników wyjeżdża za pracą. Wiele naszych firm ma potencjał, który nie każda potrafi dobrze zaprezentować.

Ważne — certyfikacja Top Tech Employer nie jest kolejnym kupnym tytułem, który nic nie znaczy. Na serio nasi specjaliści wchodzą do firmy, rozmawiają z tamtymi pracownikami i sprawdzają co się naprawdę dzieje pod płaszczykiem wizerunku Employer Brandingu.

Nie każdy otrzyma znaczek jakości Bulldoga, jeśli firma nie przejdzie naszej certyfikacji wskażemy obszary, które warto zmienić, by poprawić warunki pracy specjalistów IT. Po jakimś czasie ponawiamy badanie i dopiero po widocznej poprawie wręczymy certyfikat.

Sprawdź, jak się pracuje w zweryfikowanych firmach. 

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia — wiesz, gdzie nas znajdziesz 😉 Ciekawość może być dobrym triggerem zmian — nie ograniczaj się i poszerzaj swoje horyzonty.

<p>Loading...</p>