10.05.20212 min
Bulldogjob

Bulldogjob

TTE 2021: Pracownicy DataArt najbardziej zadowoleni ze środowiska pracy

Sprawdź, co wpłynęło na świetne wyniki certyfikacji Top Tech Employer 2021 w firmie DataArt!

TTE 2021: Pracownicy DataArt najbardziej zadowoleni ze środowiska pracy

DataArt, firma konsultingowa, która w branży IT zajmuje się projektowaniem i wspieraniem oprogramowania, otrzymała w tym roku certyfikat Top Tech Employer 2021! Przyznawany jest on za bycie wzorowym pracodawcą w branży. Na decyzji tej zaważyło wiele czynników, m.in. te dotyczące środowiska pracy, czy rozwoju pracowników, które opisaliśmy tutaj. W tym artykule skupimy się na tych aspektach firmy, które wypadły nadzwyczaj dobrze na tle innych firm i sprawiły, że DataArt w szczególny sposób zasłużyła na certyfikację.

Zanim zaczniemy, warto zaznaczyć, że niespotykane jest, iż firma DataArt osiągnęła bardzo pozytywne wyniki we wszystkich badanych obszarach - żadna ze średnich w pytaniach, które wpływają na ocenę, nie miała wyniku poniżej 4, co jest pierwszą tego typu sytuacją w Top Tech Employer. Rzadko widzi się tak wysokie i spójne oceny.

Najlepsze wyniki z badania

Wyniki badania online były w zdecydowanej większości pozytywne, co wpłynęło na tak wysoką średnią. Bardzo dobrze obrazuje to kategoria rozwój. Prawie 90% respondentów czuje, że pracodawca wspiera ich rozwój zawodowy, oraz to, że mają się od kogo uczyć w swojej organizacji. Co więcej, ponad 90% uważa, że firma jest w stanie spełnić aspiracje zawodowe swoich pracowników. To wszystko bardzo dobre wyniki, które dobrze świadczą o każdej organizacji.

Stawianie na rozwój zostało zresztą potwierdzone przy okazji wywiadów pogłębionych. Jednakże kierunek tego rozwoju zależy od aktualnego zapotrzebowania firmy - obecnie wielu pracowników szkoli się w wiedzy związanej z chmurą obliczeniową.

Co więcej, bardzo wysoki wynik dały odpowiedzi na pytanie “jak oceniasz jakość code review w projekcie”. Wskazuje to na to, iż proces ten jest dobrze ustandaryzowany w firmie. Wyjątkowo dobrze oceniono również proces wypuszczania oprogramowania - tutaj najwyższą ocenę przyznało aż 79,2% respondentów.

Niezwykle wysoko oceniono również satysfakcję z pracy - oznacza to, że pracownicy zdecydowanie czują, że ich praca się liczy. Na to pytanie twierdząco odpowiedziało aż 93,8% respondentów. Bardzo dobrze wypadły również wyniki z sekcji teamwork: tutaj najwyżej oceniono duch pracy zespołowej - aż 91,7% respondentów uważa, że u nich w teamie panuje duch pracy zespołowej.

Na koniec dodajmy, że 100% respondentów odpowiedziało, że dobrze im się pracuje w budynku, w którym mieści się ich firma oraz pasuje im wystrój, który obecnie się tam znajduje.

Ocena końcowa

Jak wspominaliśmy na początku, bardzo rzadko widzi się tak spójne oceny w Top Tech Employer - DataArt uzyskał wynik 4,52 na 5. Jeszcze podsumowując, spójrzmy na to, jak prezentują się te oceny w poszczególnych obszarach:

<p>Loading...</p>