31.12.20193 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Top 10 artykułów IT z 2019 roku

Sprawdź, jakie artykuły o branży IT z 2019 roku były czytane najczęściej.

Top 10 artykułów IT z 2019 roku

Rok 2020 zbliża się wielkimi krokami i za kilkanaście godzin 2019 przejdzie do historii. Co nowego dla świata IT przyniesie ostatni rok obecnej dekady? Można spekulować, ale na pewno będą pojawiać się informacje, które będą nas mniej lub bardziej zaskakiwać. Ale póki jeszcze jesteśmy na krańcu tego roku, sprawdźmy, jakie artykuły z 2019 roku czytaliście najczęściej na naszym portalu. Oto lista top 10.

10. Dlaczego senior pisze banalny kod i po czym poznać juniora

Listę zaczynamy od końca, artykułem Scotta Shippa, który pisał o tym, że pisanie banalnego, czyli najlepszego kodu (o ile działa), jest trudne. Warto skonfrontować się z tą treścią i zastanowić się nad własnymi metodami formułowania kodu.

9. 5 złych nawyków nieefektywnego programisty

To tekst o nawykach i postawach, które mogą utrudniać efektywne programowanie. Mamy nadzieję, że wcielacie treść w życie :)

8. Lament programisty kodującego w parze

Sądząc po takim zainteresowaniu tym tematem, spora część z Was musi mieć ten problem. Chris Cooney wręcz poetycko przeprowadza czytelnika przez swoją dramę związaną z programowaniem w parze. Wnioski można wyciągnąć dwojakie, oby najkorzystniejsze dla siebie.

7. Pytania rekrutacyjne dla Front-end Developera

Adrian Wolański, Marcin Skrzyński, Michał Łyczko i Krzysztof Wyrzykowski, czyli Front-end Developerzy z Liki, jako że uczestniczyli w rozmowach kwalifikacyjnych i szukając pracy i angażując ludzi do ich firmy, postanowili zebrać i podzielić się pytaniami i odpowiedziami, które przydadzą się przy aplikowaniu na stanowisko Front-end Developera. Jak widać po obecności w top 10 artykułów z całego roku, warto było, bo czerpiecie z tego dla siebie.

6. 76-letni samouk w finale największego rosyjskiego Hackathonu

Sympatyczny akcent na tej liście, czyli news o wiekowym samouku z Rosji, który dostał się do finału rosyjskiego hackathonu Digital Breakthrough. Stary człowiek i może nabrało nowego programistycznego znaczenia :)

5. Bosque - nowy język programowania od Microsoftu

W kwietniu czytaliśmy o Bosque, czyli nowym łatwym języku programowania od Microsoftu, który pozwoli uniknąć komplikacji w kodzie. Jego repozytorium ma obecnie niespełnia 5k kontrybutorów na GitHubie. Tak więc, jak to wychodzi póki co, oceńcie sami.

4. Czego się uczyć, żeby znaleźć pracę w IT w 2019 roku?

Marek Zollner z Kodilli przygotował prognozy na rozpoczynający się rok. I raczej się nie pomylił :)

3. Czy będzie podatek 5% dla programistów?

Nie dziwi fakt, że na podium jest artykuł, który dotyka rzeczy tak ważnej, jak nasze zarobki. Plotki i domysły odnośnie zmian podatkowych w tym roku ciągnęły się naprawdę długo. Całe szczęście wszystko jest już jasne. Bliżej końca roku publikowaliśmy nawet Podatkowe ABC w IT, do którego możesz zajrzeć w razie jakichkolwiek wątpliwości.

2. Praca 4 dni w tygodniu - wrażenia po roku

Szał w social mediach zrobił artykuł Krzysztofa Jończyka, który pisał o swoich doświadczeniach i przemyśleniach po roku pracy tylko przez 4 dni tygodniowo na etacie. Przeczytaj, jeśli interesują Cię i masz odwagę na takie eksperymenty.

1. Najpopularniejsze języki programowania 2019

Nie jest dużym zaskoczeniem, że tekst o najpopularniejszych językach programowania w 2019 roku czytaliście najczęściej. W końcu to temat ważny i dla osoby, która dopiero zaczyna kodowanie, i dla developera, który jest już zaawansowany lub średnio-zaawanowany, ale ciągle zdobywa nową wiedzę i chce być na bieżąco z trendami.Dziękujemy, że z nami jesteście i do zobaczenia za rok! (tzn. już jutro... :))

<p>Loading...</p>