21.09.20211 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Python ponownie przed Javą na podium listy TIOBE

Python prawie przed C. Indeks TIOBE z września 2021 r. pojawił się na rynku i zaskakuje!

Python ponownie przed Javą na podium listy TIOBE

Wrześniowy indeks TIOBE został już opublikowany i zgodnie z jego wynikami, język programowania C znajduje się na szczycie listy. Jednak… to się może wkrótce zmienić! 


Python powoli zmierza w kierunku najwyższej pozycji
z różnicą procentową ocen między C i Pythonem wynoszącą tylko 0,16 punktu. To znaczy, że Python prawdopodobnie w przyszłym miesiącu będzie najpopularniejszym językiem programowania i zdoła prześcignąć język programowania C.


W listopadzie ubiegłego roku zaskakująco Python przegonił Javę i osiągnął drugie miejsce w rankingu. Java była wtedy pierwszy raz od 20 lat poza dwoma pierwszymi miejscami na podium! Od tamtego czasu pozycja Pythona cały czas się wzmacniała. 

Oto jak wygląda główna część zestawienia:

  1. C
  2. Python
  3. Java
  4. C++
  5. C#
  6. Visual Basic
  7. JavaScript
  8. Asembler
  9. PHP
  10. SQLPełen ranking znajdziesz pod tym linkiem.

Indeks TIOBE jest określany na podstawie wyszukiwań w językach, które opierają się na algorytmie lub formule pobierającej dane z wyszukiwarek, takich jak Bing, Google, YouTube i Yahoo. Wykwalifikowani inżynierowie, dostawcy zewnętrzni i kursy są również analizowane w celu określenia popularności języka programowania.

Na liście PYPL Python już dominuje na rynku, a na liście RedMonk Language opublikowanej w czerwcu 2021 r. Python zajął drugie miejsce. Java przesunęła się z drugiego miejsca na trzecie w ubiegłym roku.

<p>Loading...</p>