Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
17.04.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Microsoft udostępnił przedpremierowo aktualizację Windowsa testerom

Microsoft wydaje Build 19041.207 dla testerów, którzy są w Release Preview ring. Nowy build zawiera m.in poprawki w Cortanie oraz ulepszony podsystem Linuxa.

Microsoft udostępnił przedpremierowo aktualizację Windowsa testerom

Testerzy Windowsa 10 mają już dostęp do nowej aktualizacji systemu operacyjnego Microsoftu. Na Windows Insider Blog możemy przeczytać, że firma wydała Build 19041.207 dla tych, którzy są w Release Preview ring. Update może być zatem sprawdzany przez testerów systemu, zanim ostateczna wersja pojawi się na naszych komputerach w następnym miesiącu jako „May 2020 Update (20H1)”. 

Jednak tylko 50% testerów z Windows Insiders otrzyma najnowsze wydanie automatycznie — reszta będzie musiała zainstalować aktualizację manualnie. Co więcej, użytkownicy Windows Mixed Reality powinni wstrzymać się z instalowaniem aktualizacji, ponieważ może ona nie działać tam jeszcze poprawnie. 

Nowinki w May 2020 Update


Poprawki w Cortanie i lepsze wyszukiwanie

Cortana będzie dostępna na pasku zadań. Co więcej, użytkownik będzie mógł wybrać, czy komunikować się z asystentem przez pisanie, czy wypowiadanie komunikatów. Sam interfejs asystenta wirtualnego również został nieco podrasowany. Microsoft dodał również szybkie wyszukiwanie w windowsowym Search Home (np. w pogodzie, najpopularniejszych newsach, nowych filmach). Oto, jak się to prezentuje.

Integracja z Linuxem

Majowa aktualizacja będzie również zawierać Windows Subsystem for Linux 2, jako dalszą część integracji produktu Microsoftu z Linuxem, o której pisaliśmy jakiś czas temu. Podsystem wprowadzi do Windowsa jądro Linuxa specjalnie stworzone w tym celu, co może poprawić działanie podsystemu Linuxa w produkcie Microsoftu. Co więcej, wbudowane jądro będzie open-source, zatem programiści będą mogli tworzyć swoje kernele WSL oraz samemu wprowadzać zmiany, które uznają za potrzebne.

Inne zmiany

Najnowszy build również pozwala na preview nowych funkcji w DirectX 12, takich jak DirectX Raytracing tier 1.1, Mesh Shader oraz Sampler Feedback. Użytkownicy będą również mogli automatycznie restartować aplikacje UWP oraz cieszyć się algorytmem, który wykrywa wysoki współczynnik zużycia dysku i wysoką aktywność, aby odpowiednio zarządzać wtedy indekserem. Żeby tego było mało, Windows będzie miał jeszcze więcej kaomoji, czyli emotek, które można tworzyć przez połączenie niektórych znaków. Wygląda to, na przykład, tak: 

  • ¯\_(ツ)_/¯
  • ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • ヾ(⌐■_■)ノ♪ 
  • (❁´◡`❁). 


Pełna lista wszystkich zmian do tej pory znajduje się tutaj.

<p>Loading...</p>