Neuroróżnorodność w miejscu pracy
3.02.20224 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Magazyn Think IT po 6 latach swatania IT z HR-em!

Dowiedz się, dlaczego jako obiektywny obserwator i pośrednik w relacjach IT-HR, zostaliśmy profesjonalnymi “swatkami”. Dzielimy się naszym know-how.

Magazyn Think IT po 6 latach swatania IT z HR-em!

2022 to rok dla nas przełomowy, dlatego z ogromną przyjemnością prezentujemy nowy magazyn zrobiony przez ekspertów od IT dla Rekruterek i Rekruterów IT oraz osób zainteresowanych budowaniem wizerunku marki. Poznajcie Magazyn HR “Think IT” stworzony na miarę potrzeb szeroko rozumianego HR-u, rekrutacji, czy employer brandingu.

Pobierz bezpłatnie pierwszy, premierowy numer magazynu zrobionego przez IT.

Bulldogjob jako Swatka

Oglądałaś kiedyś Disneyowską wersję Mulan? Początkowo bohaterka miała ważną wizytę z dumną matroną, od widzimisia, której miały zależeć dalsze losy dziewczyny. Przecież dobry mąż i gromadka dzieciaków to największe szczęście kobiety. Czyżby? 

A jeśli powiemy, że w pewnym sensie my jesteśmy takim profesjonalnym swatem na miarę XXI wieku? Wręcz można powiedzieć, że jesteśmy nie tylko profesjonalnymi swatami, ale też pomagamy w zorganizowaniu ślubu, rocznic i czasem nawet rozwodów 😅

Skoro ⅔ życia spędzamy na pracy zawodowej, to wybranie dobrej roboty jest kluczowym aspektem do szczęścia i osiągnięcia nirwany rodem z work-life balance. Ale do rzeczy. Zamiast randek w ciemno (wysyłania CV na potęgę bezrefleksyjnie), czy speed datingu oferujemy jako Bulldogjob wybranie najlepszych kandydatów zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Nie oszukujmy się — dla ITków powiedzonko “ożeniony z pracą” nabiera zupełnie innego (bardziej dosłownego) znaczenia.

Kawalerowie na wydaniu

Dotychczas nasze główne działania polegały na zadbaniu o strefę komfortu panien, znaczy kawalerów na wydaniu z IT, Cały czas ulepszamy ich profile, dodajemy artykuły o ścieżkach kariery, wskazówkach technicznych i wielu innych przydatnych tipów, by ich życie było lepsze i mieli większy wybór pracodawcy. 

Dla nich stworzyliśmy takie projekty jak BulldogGuide, czy Readme, a nawet swoisty “katalog potencjalnych małżonek”, czyli Top Tech Employer. Uznaliśmy, że na razie im starczy, dlatego skierowaliśmy naszą uwagę w stronę HR-owców (HR 🐑 :).

Magazyn Think IT

Przedstawiamy nasze najmłodsze dziecko — kwartalnik Think IT, którego redaktor naczelną jest nasza niezastąpiona CEO Iwona Tur

Zespół redakcyjny, bez którego nie byłoby tego projektu, to dwie silne i wiecznie uśmiechnięte kobiety, czyli Gabriela Rybińska i Magdalena Manaj. Artykuły tworzą zarówno członkowie zespołu Bulldogjob, jak i goście. 

Przygotowaliśmy 5 działów, w których poruszymy najważniejsze kwestie związane z rekrutowaniem speców z IT zgodnie z Twoimi potrzebami. Poza know-how wygospodarowaliśmy też przestrzeń, byś lepiej nas poznała. Podzielimy się też naszymi najtrudniejszymi case’ami, z jakimi się zmierzyliśmy. 


Co znajdziesz w Think IT? 

 • HR Wyzwanie — praktyczne przykłady, szczegółową analizę konkretnych rekrutacji IT i przede wszystkim rekomendowane rozwiązania. Dzielimy się naszymi spostrzeżeniami jako łącznika obu światów HR i IT.
 • EB Case study— czyli pokażemy Ci jak wspieramy Ciebie i naszych klientów w tworzeniu wizerunku firmy.
 • Zawód Programista— czyli instrukcja obsługi programisty (z infografikami) z poszczególnych specjalizacji. O co pytać, co sprawdzać i jak w ogóle z nimi rozmawiać.
 • Temat numeru— to, co jest obecnie najważniejsze i co Ci się może przydać.
 • Lifestyle— rozrywka i kultura, czyli ludzka twarz Bulldoga. Podzielimy się z Tobą naszymi inspiracjami, przemyśleniami i pomysłami 😎

Ale dopiero się rozkręcamy, więc z Twoją pomocą (i sugestiami) niebawem nasz bobas nabierze rumieńców i ciałka. Nawet się nie obejrzymy, jak urośnie na drożdżach i zostanie miesięcznikiem, na który nie będziesz mogła się doczekać.

Przygotowania do ślubu

Skoro znamy już swoje role:

 • Bulldogjob— swatka,
 • spece IT— kawalerowie na wydaniu,
 • HR i firmy— żony, które wskażą właściwą drogę rozwoju.

Możemy przejść do planowania mariaży 😎. Naszym zadaniem jako pośrednika, jest pomaganie Ci w lepszym formułowaniu ogłoszeń, ciekawszych rozmów kwalifikacyjnych, fajnych prezentacji firmy i najważniejsze — pozyskanie wartościowych pracowników.

Nawet jeśli włożymy całe nasze serducha w załatwienie Ci ciekawych kandydatów z licznymi umiejętnościami i bogatym doświadczeniem, to od Ciebie zależy, czy uda Ci się go usidlić i podpisać umowę (akt małżeństwa).

Rocznice i rozwody

Naszą misją jest naprawianie świata. Stosujemy metodę małych kroczków, dlatego zaczęliśmy od najciekawszej działki, która stale się rozwija — IT. Jako swaci kawalerów z firmami czujemy się odpowiedzialni za polecone posady, dlatego co roku organizujemy badanie społeczności IT.

Zebrane informacje z całego kraju są przydatne zarówno dla poszczególnych programistów, jak i dla rynku. Dlatego, jeśli widzimy, że ktoś zarabia zdecydowanie poniżej swoich umiejętności — zalecamy zmianę warunków umowy.

Każda firma chce uniknąć dyshonoru, dlatego mamy nadzieję, że regularna lektura Think IT, pomoże Ci osiągnąć założone cele. Po lekturze naszego kwartalnika podziel się z nami w komentarzu przemyśleniami, jak możemy sprawić, by był jeszcze lepszy.

Co znajdziesz w 1 numerze Magazynu Think IT?

Oczywiście same soczyste artykuły:

 • 3 problemy i 3 rozwiązania, które mogą się pojawić w rekrutacji IT,
 • Sygnały na rozmowie kwalifikacyjnej, których nie możesz zignorować,
 • 405 Senior Devów w 14 dni. Jak to zrobić?,
 • Python Developer — kim jest, co umie, ile mu płacą na rynku i gdzie go szukać,
 • Polski Ład wyzwaniem dla Pracodawców z branży IT — co zmieni?,
 • Bulldogjob poleca: na przystawkę inspirujące książki,


Poza tym znajdziesz w Think IT dowody na istnienie Ludzi Bulldogjob 😎 Zresztą co Ci będziemy kadzić — przekonaj się sama 👇

Złoty Smok jedności

W imię złotego smoka jedności mamy nadzieję, że będziemy mieli jako redakcja więcej opcji świętowania udanych abordaży nowych pracowników niż ich rotacji. Trzymaj się ciepło i pamiętaj, że warto podejmować nieraz nieszablonowe decyzje, jeśli chcesz osiągnąć sukces.

Mówi się, że niby głową muru nie przebijesz, ale z odpowiednim treningiem na pewno znajdziesz jakiś sposób (jak rekruci z gifa) 😉 Udanej lektury Think IT.

<p>Loading...</p>