Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
10.09.20192 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Idemia z tytułem Top Tech Employer 2019

Firma Idemia otrzymała tytuł Top Tech Employer 2019, który jest wynikiem pozytywnej certyfikacji, przyznawanej przez redakcję Bulldogjob.

Idemia z tytułem Top Tech Employer 2019

Top Tech Employer to certyfikacja stworzona przez ekspertów IT dla ekspertów IT. Na podstawie indywidualnych doświadczeń twórców oraz ogólnopolskiego badania branży IT na próbie 1466 specjalistów IT, określono zestaw cech najlepszych pracodawców IT, którzy dbają nie tylko rozwój swoich pracowników, ale także satysfakcję.

Celem certyfikacji jest zwrócenie uwagi na rynku pracy IT na to, co istotne, czyli profesjonalny rozwój, praca w zespole doświadczonych specjalistów i tworzenie czegoś, z czego można być dumnym. Choć pizza i owoce w pracy są przyjemnym bonusem, to nie to sprawia, że dane miejsce pracy jest interesujące. Audytorem jest doświadczony programista, który przeprowadza wywiady zarówno z kadrą menedżerską, jak i z programistami z różnych projektów.

Kolejną firmą, która pozytywnie przeszła proces certyfikacji, jest IDEMIA R&D Poland. IDEMIA na całym świecie posiada 18 centrów R&D, jednak my wyróżniamy oddział łódzki w kategorii Programowanie. Programiści - pracując przy różnorodnych projektach (finanse, biometryka, IoT) - pracują w autonomicznych zespołach, w których mają realny wpływ na to, jak pracują. Dotyczy to zarówno procesów wokół rozwoju oprogramowania, jak i samych projektów. By pracować w takim trybie, potrzebne są mocne i zgrane zespoły, a takie właśnie zaobserwowaliśmy w IDEMII.

Pracownicy wskazywali, że źródłem ich rozwoju są problemy techniczne, z jakimi mierzą się w projektach. Pomimo to IDEMIA oferuje dobry pakiet wspierania rozwoju swoich pracowników - od szkoleń wewnętrznych i biblioteczki firmowej, przez dostęp do e-learningu, po budżet konferencyjny.

W wielu dużych firmach wdrażanie jednolitych standardów to koniec autonomii i samodzielności zespołów. Podejście IDEMII wydaje się tu być inne, dużo bardziej oddolne. To ludzie pracujący w projektach tworzą dobre praktyki, które z czasem rozprzestrzeniają się na całą firmę. Jest to o tyle trudne, że kadra zarządzająca musi mieć do deweloperów zaufanie i wydaje się, że tak właśnie jest w IDEMII.

- zauważa Adam Kukołowicz, który przeprowadzał wywiady z pracownikami IDEMII na potrzeby certyfikacji Top Tech Employer.

Dowiedz się więcej o IDEMII oraz o certyfikacji Top Tech Employer.

<p>Loading...</p>