Neuroróżnorodność w miejscu pracy
29.08.20232 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Code Llama - nowe narzędzie AI do kodowania

Meta zaprezentowała nowe narzędzie dla programistów. Code Llama ma szansę zrewolucjonizować podejście do programowania?

Code Llama - nowe narzędzie AI do kodowania

Meta wprowadziło na rynek nowe narzędzie AI do wspomagania kodowania, oparte na opublikowanym w lipcu modelu LLM - Llama 2. Code Llama to również LLM (Large Language Model), ale ten został przeszkolony na ogromnym zestawie danych, składającym się z ponad 500 miliardów tokenów kodu i danych związanych z kodem, co pozwala mu lepiej go rozumieć i generować nowe linijki z dużą dokładnością.

Narzędzie od Mety obsługuje wiele popularnych języków programowania, w tym Python, C++, Java, C#, PHP, TypeScript, JavaScript, C# i Bash. Jest dostępny w trzech rozmiarach: 7B, 13B i 34B. Model 7B jest najszybszy, ale najmniej dokładny, podczas gdy model 34B jest najdokładniejszy, ale za to najwolniejszy. 

Zastosowanie

Code Llama może być używany do różnych zadań związanych z kodowaniem, w tym:

  • Generowanie kodu na podstawie tekstu
  • Uzupełnianie kodu
  • Debugowanie kodu
  • Pisanie dokumentacji do kodu
  • Tłumaczenie kodu międzyjęzykowo


Code Llama wydaje się być potężnym narzędziem, które może pomóc programistom w wielu zadaniach. Może usprawnić proces kodowania, umożliwiając przy tym programistom skupienie się na bardziej kreatywnych aspektach ich pracy i zmniejszyć liczbę błędów. (Jeśli jesteś już po testach CL, daj znać w komentarzu, jak się spisuje.)

Aby zacząć korzystać z Code Llama, zarejestruj się na stronie Mety.

Ma szansę zaistnieć w świecie programistycznym na dłużej?

Code Llama z założenia brzmi naprawdę obiecująco. Może generować kod, uzupełniać go i pomagać w debugowaniu na podstawie podpowiedzi tekstowych. Obsługuje wiele popularnych języków programowania. Można dostosować jego rozmiar pod własne potrzeby. To wszystko zapewne prawda, ale wiele już obiecywano przy innych głośnych premierach, a nazw wielu obiecujących narzędzi pewnie nawet nie pamiętamy. Miejmy nadzieję, że jesteśmy faktycznie o krok bliżej od prawdziwego ułatwienia koderskiego życia. 


Przeczytaj także:

<p>Loading...</p>