30.11.20223 min
Redakcja Bulldogjob

Redakcja Bulldogjob

Chodź na meetup o Performance Tests & QA Tools

Weź udział w 38. edycji WarszawQA, poznaj specjalistów ze swojego fachu i posłuchaj o testach wydajności oraz o jakości w procesach wytwarzania oprogramowania.

Chodź na meetup o Performance Tests & QA Tools

#38 meetup WarszawQA

Grudniowe spotkanie WarszawQA odbędzie się w siedzibie firmy BEC, w dogodnej lokalizacji (centrum miasta, nieopodal stacji metra CENTRUM/ ŚWIĘTOKRZYSKA). Tym razem, przygotowaliśmy “narzędziową” agendę.

Spotkanie otworzy Michał Bartoń, z którym ułożymy puzzle wydajnościowej układanki, Michał krok po kroku wprowadzi audytorium w zagadnienie, tak aby Uczestnik zrozumiał kontekst, wymagania, a na końcu związał w całość z wykonaniem i rezultatami testów. 

Podczas przerwy kawowej będzie przestrzeń do rozmów, wymiany poglądów oraz kontaktów, przy okazji której będziecie mogli się posilić, dzięki cateringowi od naszego gospodarza spotkania, firmy BEC.

Drugą część spotkania zaczniemy energiczną Networkingową Roszadą, moderowana przez Maćka Zaborowskiego. To nasz stały punkt wydarzenia, gdzie na szachownicy spotkania, będziemy wspólnie tworzyć sieć powiązań biznesowych i kontaktów do wymiany wiedzy i rekrutacji. 

Następnie, nasz kolejny prelegent Piotr Szczepaniuk, zainspiruje Was przykładami, technikami oraz narzędziami zapewnienia jakości, które z łatwością można wprowadzić i wpleść w procesy wytwarzania oprogramowania w środowisku Agile/Devops.

Gościem specjalnym jest Adam Kukułowicz przedstawi szerzej środowisko branży IT oraz realia rynku pracy. Podpowie, gdzie szukać rzetelnych informacji o pracodawcach.


Zapamiętaj

38 meetup WarszawQA
Temat: Performance Tests & QA Tools
Kiedy: 
7 grudnia 2022,
Godzina: 18:00
Gdzie: ul. Emilii Plater 53, piętro 22 (w siedzibie firmy BEC)
Uczestnictwo: Bezpłatne — wymagana rejestracja


Zapisz się na meetup WarszawQA #38 Performance Tests & QA Tools


Agenda:

18:00 Rozpoczęcie spotkania i powitanie Uczestników
18:20 Michał Bartoń: “Testy wydajności są jak puzzle”
19:10  Przerwa kawowa.
19:30 Maciej Zaborowski: Networkingowa Roszada”
19:50 Piotr Szczepaniuk: “BiQ, czyli jak wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania”
21:00 Zamknięcie spotkania

Gość Specjalny: Adam Kukułowicz: "Ile dają i jak tam jest? Recenzje w IT"


Wykłady


Testy wydajności są jak puzzle

Zapewne każdy z Was w dzieciństwie układał bądź wciąż układa puzzle, Michał opowie nam co sprawia, że jego zdaniem testy wydajności są do nich podobne.  

Punkt po punkcie, postara się przybliżyć i opisać Wam zadania i wyzwania, z jakim się mierzył i mierzy realizując testy wydajności w różnych projektach. Opowie również, jak wygląda realizacja takich testów od tzw. „kuchni".


BiQ, czyli jak wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania

Głównym celem prezentacji jest pokazanie praktycznych technik oraz przykładowych narzędzi, które można użyć w celu wbudowania jakości w proces wytwarzanie oprogramowania w środowisku Agile/DevOps. Dzięki czemu uzyskamy szybką informację zwrotną na temat jakości wytwarzanego oprogramowania.


Prelegenci WarszawQA #38

Michał Bartoń, od ponad 10 lat pracuje w obszarze zapewnienia jakości, a od 5 lat koordynuje i realizuje prace w zakresie testów wydajności i automatyzacji testów. Wykonał bądź koordynował wykonanie dziesiątek jak nie setek iteracji i cykli testów wydajnościowych symulujących od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy użytkowników.

Lubi obserwować jak systemy informatyczne płoną, a następnie wspólnie z zespołem deweloperów i administratorów przesuwać punkt zapłonu dalej. Prywatnie lubi coś naprawić, zepsuć, a potem znów naprawić ostatnio tak postąpił z ekspresem do kawy.  

Piotr Szczepaniuk, kierownik testów z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji testów, DevOps, Agile oraz wytwarzaniu oprogramowania.

Pomagał firmom wbudować jakość w proces wytwarzania oprogramowania z użyciem TDD oraz BDD. Pracował głównie dla dużych firm telekomunikacyjnych oraz energetycznych takich jak Cyfrowy Polsat, Samsung R&D, Ericsson, Arqiva,

Używane technologie: Web UI Automation: Playwright, Cypress, Selenium, API testing: Postman, SoapUI, RestAssured, Desktop Testing: NI Teststand, Ranorex, Mobile Testing: Appium, Test Frameworks: SpecFlow, Cucumber, JUnit, NUnit, XUnit, PyTest, Jasmine.

DevOps: AzureDevOps, TeamCity, Azure, Docker, Kubernetes -Programming: JS/TS, Java, C#, Python, LabView Obszary zainteresowania: Test Automation, DevOps, Agile, SAFe, CI/CD pipelines.


Gość specjalny

Adam Kukułowicz, CTO i właściciel Bulldogjob. Programuje od ponad 10 lat. Projektuje, koduje, prowadzi firmę i cały czas uczy się nowych rzeczy. Jednocześnie śledzi to, co dzieje się w IT, pisze teksty, podbija Youtuby i tworzy największe w Polsce Badanie Społeczności IT.

Dowiesz się, jak wygląda sytuacja na rynku pracy IT, na co warto zwracać uwagę i gdzie szukać opinii na temat potencjalnych pracodawców, by trafić do firmy z dobrym wynagrodzeniem, ciekawymi projektami, wysoką jakością kodu i znośną atmosferą w organizacji.

Zapisz się na meetup WarszawQA #38 Performance Tests & QA Tools

<p>Loading...</p>