Neuroróżnorodność w miejscu pracy
25.04.20232 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Bard próbuje nadążyć za Copilotem i Whispererem

Bard od Google wprowadził funkcję generowania, objaśniania i debugowania kodu. Poznaj szczegóły.

Bard próbuje nadążyć za Copilotem i Whispererem

Google wprowadził nową funkcję do Barda. Teraz z pomocą narzędzia AI od Google programiści mogą łatwiej pisać kod oraz debugować go. Paige Bailey, dyrektor ds. produktów grupy Google Research, ogłosiła w poście na blogu, że Bard może teraz pomóc programistom piszącym w ponad 20 językach programowania, w tym C++, Go, Java, JavaScript, Python i TypeScript, a także w pisaniu funkcji dla arkuszy Google.

Funkcja objaśniania snippetów kodu może być szczególnie przydatna dla programistów, którzy uczą się nowych języków programowania. Bard jest w stanie pomóc w zrozumieniu wyniku określonego bloku kodu i może dostarczyć informacji o bugach lub fragmentach kodu, które wymagają zdebugowania.

Google ostrzega, że Bard jest wciąż w fazie eksperymentalnej i może czasami dostarczać nieprecyzyjnych lub mylących informacji. Google zaleca podwójne sprawdzanie odpowiedzi Barda, a także dokładne testowanie i przeglądanie kodu pod kątem błędów i podatności.

Jeśli Bard wyświetli komunikat o błędzie lub kod nie będzie działał zgodnie z oczekiwaniami, po prostu powiedz Bardowi, że kod nie działa i każ go naprawić, a Bard pomoże ci go debugować.” — powiedział Bailey.

Dodanie generatywnej sztucznej inteligencji do platform low-code i no-code programowania może pomóc programistom w przyspieszeniu nauki nowych języków programowania i w lepszym wykorzystaniu funkcji wyjaśniania kodu. Niektórzy dostawcy low-code, jak Microsoft i Mendix, planują również wprowadzenie podobnych funkcji.

Konkurencyjne produkty jak Microsoft GitHub Copilot X i Amazon CodeWhisperer również oferują możliwość generowania kodu, co oznacza, że duże firmy technologiczne idąc łeb w łeb rywalizują o pierwszeństwo w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji. Choć w segmencie programistycznym Copilot X i nowość od AWS wydają się mieć przewagę pierwszych graczy dzięki bardziej stabilnym wersjom możliwości generowania kodu.

<p>Loading...</p>