6.07.20224 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Top Tech Employer - dołącz do najlepszych pracodawców

Sprawdź, jak nowe narzędzie pozwoli Ci zmniejszyć wskaźnik rotacji pracowników IT i podnieść współczynnik ich retencji. Dołącz do najlepszych pracodawców.

Top Tech Employer - dołącz do najlepszych pracodawców

Szukasz narzędzia, które odpowie na Twoje potrzeby i pomoże Ci zrealizować określone cele rekrutacyjne? Albo kogoś, kto wesprze Cię wiedzą i doświadczeniem, aby przyciągnąć do siebie najbardziej odpornych na zmianę pracy specjalistów IT? Oto my — Bulldogjob i nasze narzędzie Top Tech Employer!

Jako Bulldogjob od ponad 6 lat przeprowadzamy największe w Polsce Badanie Społeczności IT, mamy jobboard dla IT, budujemy społeczność czytelników naszych blogów dla IT oraz HR i EB, a także realizujemy liczne rekrutacje dla klientów.

Będąc w centrum wydarzeń rynku pracy, zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest pozyskać dobrych pracowników z branży IT. Mierzymy się z globalnym niedoborem takich specjalistów. W Polsce aż 80% z nich nie poszukuje aktywnie pracy, a jeśli już decydują się na zmiany, to najczęściej polegają na poleceniach znajomych, co potwierdza Raport z Badania Społeczności IT 2022, jak i z poprzednich edycji.

Potencjalni kandydaci w tym rewirze rynku pracy wymagają w tych czasach więcej niż “tylko” obietnicy awansu i podwyżki. Kluczowe informacje, które pomogą specjaliście IT podjąć decyzję o przyjęciu oferty od Ciebie, zdobędziesz dzięki naszemu narzędziu — certyfikacji Top Tech Employer.

Czym jest Top Tech Employer?

To narzędzie, które pozwala nam zbadać, jak specjalistom IT pracuje się w Twojej firmie. Weryfikuje takie obszary jak m.in.:

 • środowisko pracy,
 • zadowolenie z kodu,
 • czy proces wytwarzania oprogramowania.


A wszystkie zebrane dane wraz z naszą analizą przekazujemy Ci w formie obszernego raportu (około 30 stron), z których wyciągniesz masę elementów kluczowych dla IT. Pozwolą Ci zmniejszyć wskaźnik rotacji pracowników IT i podnieść współczynnik retencji. 


Poznaj szczegóły Top Tech Employer

Jak przebiega certyfikacja?

Wypracowaliśmy skuteczny proces, który nie obciąża pracowników, Ciebie ani firmy. Tę robotę bierzemy w całości na siebie.

Składa się z 2 etapów, a każdy z nich zajmie max. 20 minut na osobę. To:

 • anonimowa ankieta online dla pracowników IT,
 • pogłębione krótkie wywiady z wybranymi osobami na różnych stanowiskach i o różnym stażu pracy.


Z zebranych danych analizujemy, jakie miejsce pracy tworzysz. Następnie stawiamy hipotezy, weryfikujemy je i zestawiamy z innymi pracodawcami. Opracowane na tej podstawie wnioski przedłożymy Ci we wspomnianym wcześniej raporcie. 

Możesz go potraktować jako miernik atrakcyjności Twojej firmy dla specjalistów IT, ponieważ z certyfikacji Top Tech Employer m.in. dowiesz się, jakie faktycznie jest środowisko pracy, które oferujesz oraz jaki jest poziom zadowolenia z jakości wytworzonego in-house kodu.

Co zyskasz dzięki certyfikacji Top Tech Employer?

 • Gotowe insighty do wykorzystania w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.Ważne dla dotychczasowych pracowników, potencjalnych kandydatów oraz do budowania kampanii Employer Brandingowych.
 • Wskazanie obszarów, którymi warto się chwalić oraz te, które wymagają poprawy wraz ze wskazówkami, jak to zrobić.
 • Dodatkową promocję dla firmy — otrzymasz statuetkę i pakiet medialny.
 • Argumenty istotne przy budżetowaniu, planowaniu ścieżek kariery i kultury organizacyjnej z perspektywy specjalisty IT.
 • Zrozumiesz sytuację w dziale IT Twojej firmy— zyskasz argument negocjacyjny oraz uznanie w oczach pracowników.
 • Twoje oferty na jobboardzie Bulldogjob będą lepiej widoczne — dodamy do nich znak Verified. Umieścimy go też na profilu Twojej firmy na naszej stronie. Rozbudowana i kompletna informacja o firmie przy ofercie pracy zwiększa szansę na aplikację ciekawych kandydatów.

Dlaczego powstał Top Tech Employer?

Ponieważ pracujemy w oparciu o dane — a dane nie kłamią. Dzięki nim wiemy, że jeśli firma zadba o pracownika, to jeden na trzech specjalistów IT poleci do pracy swojego znajomego. 

Kliknij, aby powiększyć.

Według badania Gartnera na koniec 2021 r. tylko 29% pracowników zadeklarowało pozostanie w aktualnym miejscu pracy. Rozważając zmianę pracy, specjaliści IT stawiają na transparentność (również widełek), elastyczność, rozwój i atmosferę w firmie. 

Kliknij, aby powiększyć.

Jako ciekawostkę dodamy, że według statystyk Developer Nation w III kwartale 2021 r. na świecie mieliśmy 26,8 mln aktywnych programistów (tyle mieszkańców liczy Szanghaj w Chinach). W Polsce w 2022 brakuje od 50 do 100 tysięcy programistów, natomiast według US Labor deficyt specjalistów IT globalnie szacuje się na 40 milionów osób. 

Mając tę wiedzę i znajomość atutów po uzyskaniu certyfikacji Top Tech Employer, możesz tworzyć lepsze oferty pracy i rekrutować najlepszych pracowników. To game changer, z którego możesz skorzystać. Decyzja należy do Ciebie.


Poznaj szczegóły Top Tech Employer

Nadal się wahasz?

Znamy programistę z Radomia, który właśnie teraz NIE SZUKA pracy, ale planuje urlop z rodziną. Znamy firmę z Łap (Podlasie), która właśnie teraz potrzebuje tego programisty z Radomia. 

Wiemy, gdzie są ich punkty styku, wiemy, jak to wykorzystać, żeby ich połączyć. Ty również możesz z tej wiedzy skorzystać — współpracując z nami. Zaufaj naszemu doświadczeniu zebranemu przez lata praktyki.

<p>Loading...</p>