25.04.20222 min
Gabriela Rybińska

Gabriela RybińskaRedaktor naczelna Think IT Magazyn HR

Nadchodzi premiera 2. wydania Think IT Magazyn HR!

Zdobądź bezpłatnie najnowsze wydanie Think IT Magazynu HR. Temat numeru - Kultura organizacyjna + dodatek o relokacji.

Nadchodzi premiera 2. wydania Think IT Magazyn HR!

16 maja pojawił się 2. numer Think IT Magazyn HR. Pierwszy na rynku magazyn przygotowany przez społeczność IT dla: branży HR, specjalistów z rekrutacji, Employer Brandingu i managerów zarządzających projektami IT. Wydawcą magazynu jest Bulldogjob. 

Jak wynika z raportów branżowych, również z naszego Raportu z Badania Społeczności IT 2022, kultura organizacji to kluczowy aspekt firmy, który sprawdzają specjaliści IT, rozważający zmianę pracy. Nawet kwestia wynagrodzenia nie jest wyżej na liście priorytetów. 

50% specjalistów IT podkreśla, że to, co motywuje ich do pozostania u obecnego pracodawcy, to: atmosfera, współpracownicy i elastyczność pracy. Dopiero na trzeciej pozycji są zarobki. To świadczy o tym, jak bardzo ważna jest kultura organizacji. Nie wolno nam tego zlekceważyć, jeśli zależy nam na pracownikach. Na łamach magazynu opisuje to dokładnie Justyna Szatan w artykule “Jak zmniejszyć rotację pracowników i podnieść współczynnik retencji”. 

Drugi numer Think IT Magazyn HR to 24 stron treści, w całości poświęcony kulturze organizacji. Skupiliśmy się na takich aspektach jak przykłady kultury organizacji, opisaniu jej w firmach IT, elementach kultury organizacyjnej, najnowszym badaniu z rynku IT oraz przykładowym planie działania na sprawdzenie kultury w Twojej organizacji. Słowem — wszystko, co musisz wiedzieć o kulturze organizacji w jednym miejscu.

Pobierz Think IT Magazyn HR. Napisz maila do redakcji, by otrzymać dodatek specjalny — RE/lokacja. Dostaniesz w nim wszystko to, co warto wiedzieć o relokacji pracowników: kiedy mamy z nią do czynienia, czym jest pakiet relokacyjny i co zawiera, czym są dodatki relokacyjne oraz jakie są koszty pakietu relokacyjnego. To wszystko w formie case study przygotowanego przez Infopulse Poland.  

Co jeszcze znajdziesz w drugim numerze Think IT Magazyn HR Kultura organizacji?

  • Sposoby i narzędzia na stworzenie przyjaznego miejsca pracy, które przydadzą się w każdej branży. 
  • Historię Sebastiana Tekieli, CTO pewnej firmy IT, który podzieli się swoim doświadczeniem z czasu, gdy pracował nad budowaniem rodzinnej atmosfery i poczucia wspólnoty, prowadząc kilkudziesięcioosobowy zespół IT. Jak mówi sam autor -To jest możliwe i to po prostu się opłaca. 
  • Tekst Adama Kukołowicza, CTO Bulldogjob o trzech antyprzykładach kultury organizacji firm z rynku polskiego
  • Artykuł Junior IT Rekruterki Pauliny Kaski, która opisuje przykładowe zadania rekrutacyjne, jakie można wykorzystać w swojej organizacji, rekrutując Junior IT Rekrutera. Paulina opisała, co było dla niej najtrudniejszym wyzwaniem na początku kariery. 


Think IT Magazyn HR powstał na prośbę firm, które zgłaszały zapotrzebowanie na stworzenie miejsca, gdzie pojawią się konkretne insighty i wskazówki od specjalistów IT, dla społeczności HR, rekrutacji, marketingu i Employer Brandindu. To odpowiedź na potrzebę rynku.

Pobierz 2 numer Think IT Magazynu HR

Jeśli chcesz przeczytać 1. numer Think IT Magazyn HR, znajdziesz go pod tym linkiem: Think IT Magazyn HR. Magazyn do pobrania bezpłatnie. 


Gabriela Rybińska
Redaktor Think IT Magazyn HR

<p>Loading...</p>