24.06.20213 min

Redakcja Bulldogjob

Znamy widełki - nowa przydatna funkcja

Poznaj funkcję Znamy widełki, która rozwiązuje problem ukrytych widełek w ofertach pracy IT.

Znamy widełki - nowa przydatna funkcja

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że rynek IT staje się coraz bardziej wymagający. Jednym z wyzwań dla rekruterów jest fakt, że specjaliści IT często oczekują w ofertach widełek płacowych, ponieważ nie chcą tracić czasu na proces rekrutacyjny do firmy, która nie jest im w stanie zapewnić oczekiwanych zarobków. Z drugiej strony wiemy, że wiele firm nie może pokazywać widełek płacowych - a zapotrzebowania rekrutacyjne niestety dalej rosną. 

Oferta z publicznymi widełkami to zawsze najlepszy wybór, ale jeśli taka opcja nie jest możliwa - wiemy jak Wam pomóc!


Znamy widełki

Oferty z widełkami, i to nawet te z najniższymi stawkami, mają o 53% lepsze spływy CV, niż oferty bez widełek. Co więcej, seniorskie oferty z widełkami mają 7,2 raza (czyli 620%) więcej aplikacji - oznacza to, że kandydaci o wiele rzadziej decydują się na aplikację na ofertę bez widełek, mimo, że ją widzą. A jak już wspominaliśmy wcześniej, firmy często nie mogą podać tych danych i tym samym sprawić, że ich oferta pracy będzie atrakcyjna dla przyszłego kandydata.

Jak pokazać kandydatowi, że dana oferta spełnia jego oczekiwania finansowe, nie pokazując widełek? W końcu 82% programistów przegląda tylko te oferty pracy w których widzi wynagrodzenie.

Ostatnio na Bulldogjob wprowadziliśmy nową i bardzo przydatną funkcję - znamy widełki! Krótko mówiąc polega ona na tym, że będziemy mogli kandydatowi dać znać, że dana oferta spełnia jego oczekiwania finansowe, równocześnie  nie pokazując widełek płacowych! Oto, w jaki sposób jesteśmy to w stanie zrobić. Jak to działa?

Publikując ofertę pracy, dodajesz informację o widełkach dostępnych na danym stanowisku. Kwota widełek nie jest wyświetlana na portalu ani nie jest widoczna dla kandydata. Jednak dzięki tej informacji, możemy powiedzieć kandydatowi, czy jego oczekiwania finansowe mieszczą się w Twoich widełkach, gdy zaznaczy on tę informację w swoim profilu./ Jednak, w momencie gdy kandydat zaznaczy ile chce zarabiać, możemy mu powiedzieć czy jego oczekiwania mieszczą się w Twoich widełkach. 

Spójrzmy na przykład:

Oto oferta, która ma określone widełki, ale niepubliczne:

A tak widzi ją kandydat w momencie, kiedy określi, jakie są jego oczekiwania finansowe:

Fajnie, prawda?


Jak skorzystasz na znanych widełkach?

Znane widełki dają Twojej firmie przede wszystkim większą szansę na aplikację najlepszych kandydatów - bo dany kandydat nie traci czasu, tylko dostaje to, na czym mu zależy. Takie rozwiązanie podnosi wartość ofert pracy! 

Poniżej jeszcze dwie istotne sprawy: 

Oferta pracy nadal bierze udział w wyszukiwaniu ofert z widełkami, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo aplikacji.

Oferta pracy z widełkami, nawet tymi niepublicznymi, jest dodatkowo promowana przez Bulldogjob.


Sprawdź, czy to działa

Chcesz się przekonać czy nasze rozwiązanie działa? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! 

1 ofertę pracy Plus za darmo. Aby z niej skorzystać:

  1. Załóż, lub zaloguj się na swoje konto na Bulldogjob
  2. Kliknij “KUP KREDYTY”
  3. Wybierz 1 ofertę pracy PLUS
  4. Użyj kodu rabatowego: ZNAMY-WIDEŁKI
  5. Złóż zamówienie
  6. Opublikuj ofertę wykorzystując funkcję znanych widełek


Kod rabatowy jest ważny do 23.07.2021r.  

<p>Loading...</p>