7.04.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Wystawa gier wideo przeniosła się do świata wirtualnego

LIKELIKE, czyli cykliczna wystawa niezależnych gier komputerowych, przeniosła się do świata wirtualnego w formie gierki stylizowanej na MMORPG.

Wystawa gier wideo przeniosła się do świata wirtualnego

Pewna cykliczna wystawa niezależnych gier wiedo z Pittsburgha przeniosła się w całości do świata wirtualnego w formie gry komputerowej zrobionej na podobieństwo MMORPG. LIKELIKE, bo tak nazywa się ta galeria, musiało zwinąć interes z powodu pandemii COVID-19. Nie wszystko zostało jednak stracone, ponieważ organizatorzy wpadli na pomysł wystawienia swoich instalacji online. Udało się to dzięki Bitsynarzędziu do tworzenia gier od Adama Le Doux, przy pomocy którego powstało wszystkie sześć tytułów będących częścią wystawy.

Obecna edycja wystawy nazywa się „An Itsy Bitsy Crisis” i wystartowała online w piątek 3 Kwietnia. Goście cały czas mogą ją odwiedzić. Samo LIKELIKE określiło swój twór „najmniejszym MMORPG”.

Na razie na wystawie jest dosyć spokojnie, ale projekt stał się open source, więc może niedługo zrobi się tam bardziej gwarno. 

Wystawa

Jak możemy przeczytać na stronie LIKELIKE, goście mogą stworzyć swój własny awatar, spędzać czas ze swoimi rozpikselowanymi znajomymi, no i grać razem w gry tak jak to działo się przed pandemią. 

Na początku dołączamy do świata tutaj. Nie potrzeba żadnego zaproszenia, czy specjalnego hasła, żeby wejść — wystarczy wejść na stronę i kliknąć Join.


Witamy!


Po kliknięciu Join wymyślamy własną nazwę użytkownika i tworzymy swoją wizualną reprezentację w tym wirtualnym świecie (oczywiście rozpikselowaną):


Zaprezentuj się innym

No i tyle. Pojawiamy się przed wejściem do salonu/galerii gier wideo i wchodzimy do środka, aby rozpocząć wirtualną przygodę. 


Odezwij się!

Gry

W galerii znajduje się w sumie sześć gier. Są one określone odpowiednio jako „gra z podróżami w czasie”, „mszysta gra”, „dystopijna gra”, „intymna gra”, „abstrakcyjna gra” oraz „zmutowana gra”. Po kliknięciu danego eksponatu wyświetli się właściwa nazwa gry, jej twórca oraz wskazówki na temat sterowania. Rozgrywka otworzy się w oddzielnym oknie przeglądarki, tak więc gracz w każdym momencie może wrócić do okna z wnętrzem wystawy, aby podyskutować o danej grze z innymi użytkownikami. 


A Damned Machine - dystopijna gra


LIKELIKE twierdzi, że wystawa w obecnej formie jeszcze trochę potrwa, ale nowy show rozpoczyna się 1 maja, według normalnego harmonogramu. 

Podsumowanie

LIKELIKE Online jest świetnym przykładem na to, że wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci, aby poradzić sobie w kryzysowych czasach za pomocą technologii. Wcale nie musi być tak źle. Wirtualna wystawa nie zastąpi może rzeczywistego kontaktu z grami i innymi ludźmi, ale może dać namiastkę tego, co wielu w takich wystawach najbardziej lubi. Co więcej, gry te mogą w przyjemny sposób wypełnić część Twojego czasu podczas kwarantanny.

<p>Loading...</p>