17.11.20222 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Wybieraj pracę jak restauracje

Czy zastanawialiście się kiedyś nad możliwością, w której rzetelne i wiarygodne informacje o firmach można przeglądać równie wygodnie, co opinie o lokalnych restauracjach?

Wybieraj pracę jak restauracje

Informacja bywa bezcennym zasobem i można się o tym przekonać na każdym kroku, także w życiu codziennym. Na dobre przyzwyczailiśmy się już do tego, że w przypadku restauracji dokonujemy wcześniejszego researchu: zapoznajemy się z menu, opiniami klientów, zdjęciami wnętrza. Wszystko po to, aby dowiedzieć się jak najwięcej o takim miejscu i upewnić, że jakiekolwiek zaskoczenia będą wyłącznie pozytywne. 

Podobnie jest z coraz większą liczbą produktów i usług – hotele, atrakcje turystyczne, filmy w kinach, spektakle w teatrach, serwisy e-commerce’owych udostępniają na swój temat informacje, zamieszczają je także sami klienci i użytkownicy. Przykład restauracji to więc zaledwie wierzchołek góry lodowej, a internet daje nam możliwość wcześniejszego pozyskania wartościowych informacji w zasadzie niemal na każdy temat.
Niemal na każdy, bo pewną lukę stanowi praca w IT. Wciąż brakuje w polskim internecie miejsca, w którym – podobnie jak restauracje w Mapach Google – można poznać rzetelne, sprawdzone i wiarygodne informacje na temat konkretnych pracodawców w polskim IT. W Bulldogjob postanowiliśmy wypełnić tę lukę, w rezultacie czego możemy dziś z dumą zaprezentować…

Opinie o pracodawcach IT

Jak działają opinie o pracodawcach IT?

Opinie o pracodawcach IT to platforma dzielenia się informacjami tworzona przez developerów i dla developerów. To właśnie ich aktywność ma zapewnić przejrzystość i wiarygodność całego procesu opiniowania pracodawców. 

Funkcjonalne możliwości są większe niż w przypadku większości podobnych rozwiązań, a wszystko po to, aby mieć przekonanie o możliwie jak największej rzetelności zamieszczanych ocen. W tym celu opracowaliśmy na przykład mechanizm weryfikacji pracownika z użyciem profilu na LinkedIn – po jego przeprowadzeniu jego opinia zostanie wyróżniona:
Opinii o konkretnych firmach można wygodnie szukać i filtrować z poziomu strony głównej Opinii. Przydatna jest także możliwość przejścia z poziomu opinii bezpośrednio do aktualnych ofert danego pracodawcę, dzięki czemu po zapoznaniu się z jego ocenami można od razu przejść do działania i złożyć aplikacje.

I jeszcze jedno – nie ma możliwości kupowania opinii przez pracodawców, nie mają oni także możliwości usuwania ocen ani ich edycji. Opinie o firmach IT na Bulldogjob to platforma dla Was, ludzi IT stworzona prze ludzi IT i taka pozostanie.

Dla pracodawców przygotowaliśmy zaś mechanizm weryfikacji, w którym mogą oni otrzymać odpowiednie oznaczenie. Uzyskać je można w transparentnym procesie badania opinii wewnątrz własnych organizacji.

Pierwsza taka baza opinii o pracodawcach IT

Pracując nad Opiniami, przyświecał nam cel stworzenia takiej bazy danych, aby była jak najbardziej rzetelna. Dzięki wprowadzeniu mechanizmów weryfikacji, tak dla komentujących, jak i pracodawców, gwarancji anonimowości możemy już powiedzieć, że udało się stworzyć pierwsze tego rodzaju miejsce, gdzie znaleźć można informacje o firmach IT

Koniecznie sprawdźcie nasze nowe narzędzie, dawajcie znać, co o nim sądzicie i… zostawiajcie opinie o firmach, w których mieliście okazję pracować lub pracujecie!

Sprawdź opinie o pracodawcach IT

<p>Loading...</p>