11.04.20235 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Wielkanocny kiermasz książek i kursów video dla specjalistów IT

Skorzystaj z okazji i kup okazyjnie książki i e-booki dla branży IT od wydawnictwa Helion.

Wielkanocny kiermasz książek i kursów video dla specjalistów IT

Możliwość przebranżowienia się kusi coraz więcej osób niepracujących w sektorach IT. Programiści, testerzy oprogramowania, specjaliści data science czy DevOps mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie oraz na pracę przy naprawdę ważnych i ciekawych projektach. 

Jednak myśląc o karierze w branży IT należy pamiętać o tym, jak ważny jest ciągły rozwój. Technologia idzie do przodu - wystarczy wspomnieć o popularnej ostatnio sztucznej inteligencji z chatGPT na czele. Rozwijają się także frameworki popularnych języków programowania - .NET, React czy Symfony, a umiejętność pracy z nimi jest mile widziana, a nawet wymagana, na wielu specjalistycznych stanowiskach.

To wszystko sprawia, że naprawdę warto być na bieżąco z obowiązującymi trendami i stale poszukiwać wiedzy. A jeśli chodzi o wiedzę, to najlepszym jej źródłem od lat  są książki, ebooki oraz kursy video.

Po jakie tytuły warto więc sięgnąć w przypadku, gdy dopiero zaczyna się karierę w IT? Co z materiałami dla bardziej zaawansowanych specjalistów?

Sprawdź nasze propozycje przydatnych lektur i kursów video:

Pasja testowania. Wydanie II rozszerzone (EBOOK)

z 49,00 zł na 19,90 zł

(24,50 zł najniższa cena z 30 dni)

Lektura dla stawiających pierwsze kroki w świecie IT. Dzięki niej dowiesz się kim jest tester oprogramowania i na czym polega jego praca oraz jakich umiejętności się od niego wymaga? 

Autor książki obala najpowszechniejsze mity krążące w światku testerów i zwraca uwagę na klienta, czyli prawdziwego odbiorcę efektów pracy testerskiej. Na końcu lektury sam możesz się przetestować – znajduje się tam bowiem zestaw ćwiczeń, które sprawią, że zostaniesz prawdziwym mistrzem testowania.

Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie II (EBOOK)

z 99,00 zł na 39,90 zł

(49,50 zł najniższa cena z 30 dni)

Python to język, który świetnie nadaje się do tworzenia gier i aplikacji sieciowych czy do analizy danych. Jest idealny dla każdego, kto nie lubi tracić mnóstwa czasu na naukę i liczy na to, że szybko zacznie pisać w nim poprawny kod.

Sięgnij po lekturę i zacznij przygodę z Pythonem od zrozumienia podstawowych koncepcji programistycznych, by następnie nauczyć się zapewniać programom interaktywność. Zdobytą wiedzę pomogą Ci utrwalić liczne ćwiczenia, a kolejnym etapem nauki będą praktyczne projekty: gra zręcznościowa, wizualizacja danych oraz aplikacja internetowa. Wszystko to pozwoli Ci tworzyć własne, rzeczywiste i wykorzystywane w praktyce aplikacje.

Linux i obsługa sieci dla profesjonalistów. Konfiguracja i stosowanie bezpiecznych usług sieciowych (EBOOK)

z 119,00 zł na 39,90 zł

(59,50 zł najniższa cena z 30 dni)

To lektura przeznaczona dla inżyniera zarządzającego infrastrukturą sieciową dowolnego rodzaju. W książce znajdziesz niezbędne informacje, których potrzebujesz do uruchomienia i skonfigurowania różnych użytecznych usług sieciowych.

Na początek poznasz najważniejsze dystrybucje oraz podstawy konfiguracji sieci w Linuksie, by następnie przejść do diagnozowania sieci, konfigurowania zapory czy używania Linuksa jako hosta usług sieciowych. Na dalszych etapach książki uzyskasz informacje o przydatnych usługach oraz o ich wdrażaniu w środowisku korporacyjnym. Sporo miejsca w książce poświęcono także tak ważnym ostatnio zagadnieniom ochrony przed nieuprawnionym dostępem: omówiono typowe sposoby przeprowadzania ataków oraz techniki skutecznego zabezpieczania usług sieciowych. 

C# 10 i .NET 6 dla programistów aplikacji wieloplatformowych (EBOOK)

z 159,00 zł na 39,90 zł

(79,50 zł najniższa cena z 30 dni)

Aktualne wersje C# 10 i .NET 6 pozwalają bez trudu tworzyć rozbudowane serwisy internetowe czy wieloplatformowe aplikacje mobilne.

Dzięki książce nauczysz się najważniejszych zasad korzystania z powyższych języków. Znajdziesz w niej drobiazgowe omówienie API środowiska .NET, jak również techniki pracy z systemem plików, asynchronicznymi strumieniami, serializacją i szyfrowaniem. Po przyswojeniu zagadnień związanych z językiem C# i aplikacjami konsoli dowiesz się, jak tworzyć praktyczne aplikacje i usługi z wykorzystaniem biblioteki ASP.NET Core, a także wzorzec MVC i technologię Blazor. PS. Dodatkowe ćwiczenia pozwolą Ci na utrwalenie zdobytych umiejętności.

Python w analizie danych. Przetwarzanie danych za pomocą pakietów Pandas i NumPy oraz środowiska IPython. Wydanie II

z 89,00 zł na 26,90 zł

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Książka została napisana z myślą o analitykach, którzy dotychczas nie pracowali w Pythonie, oraz o programistach Pythona, którzy nie zajmowali się dotąd analizą danych ani obliczeniami naukowymi. Przedstawiono w niej możliwości oferowane przez Pythona 3.6 oraz najnowsze funkcje pakietów Pandas i NumPy, a także środowisk IPython i Jupyter.

Przy opisie poszczególnych narzędzi analitycznych wyjaśniono ich działanie i zaprezentowano przykłady ich wykorzystania w sposób efektywny i kreatywny. Ta książka absolutny must have każdego analityka danych!

ChatGPT. Kurs video. OpenAI i sztuczna inteligencja w praktyce

z 139,00 zł na 39,90 zł

(62,55 zł najniższa cena z 30 dni)

Kurs oprowadzi Cię po topowych wtyczkach i narzędziach i podpowie, jak budować prompty od podstaw. Taktyka opracowywania promptów i zrozumienie kontekstowości ChatGPT umożliwią Ci efektywne pozyskiwanie oczekiwanych informacji. Otrzymasz praktyczne wskazówki, jak stosować OpenAI Playground do eksperymentowania z różnymi modelami sztucznej inteligencji.

Zobaczysz, jak używać modelu GPT-3 w procesach edukacyjnych i rekrutacyjnych do generowania CV i listu motywacyjnego. Poznasz techniki pisania tekstów SEO, scenariuszy, piosenek i profesjonalnych treści copywriterskich. Razem sprawdzimy, jak używać ChatGPT w poszukiwaniu pomysłów na biznes i w modelu dropshipping, jak również do otrzymywania prognoz finansowych i interesujących statystyk.

Naucz się Symfony 6. Kurs video. Od zera do pierwszej aplikacji

z 129,00 zł na 39,90 zł

(58,05 zł najniższa cena z 30 dni)

Język PHP wymaga sporo cierpliwości i czasu poświęconego na napisanie wielu linijek kodu. Wówczas pomocny staje się jego framework — Symfony. Wśród jego głównych zalet wymienia się łatwą skalowalność aplikacji, korzystanie z wzorców projektowych i bardzo przejrzystą strukturę.

Dzięki szkoleniu stworzysz swojego pierwszego bloga i nauczysz się budować bezbłędne aplikacje — czytelne, łatwe w utrzymaniu i rozwijaniu, bezpieczne. Przy okazji poznasz wiele praktycznych wzorców projektowych, których możesz potem używać do pracy z innymi językami programowania czy podczas korzystania z innych frameworków. W efekcie Twoje umiejętności oraz wartość na programistycznym rynku pracy wzrosną

Docker. Kurs video. Podstawy konteneryzacji

z 129,00 zł na 39,90 zł

(58,05 zł najniższa cena z 30 dni)

Wiedza dotycząca Dockera i umiejętność posługiwania się nim stają się powoli wymogiem, jaki stawia się kandydatom na wiele stanowisk w sektorze programistycznym. Dlatego dobrze jest znać Dockera i pochwalić się tym podczas rozmowy o pracę. 

Ten kurs pozwala przyswoić bazowe pojęcia, takie jak warstwa, kontener, obraz, tag, wolumen i sieć. Krok po kroku omawia sposoby pracy z poszczególnymi elementami Dockera, a także podpowiada, jak z jego zastosowaniem stworzyć własny obraz. Zdobyta po szkoleniu wiedza umożliwi Ci swobodną pracę z już istniejącymi kontenerami, a także tworzenie na ich podstawie własnych kontenerów.

Oczywiście publikacji zawierających cenną wiedzę z zakresu szeroko pojętej informatyki jest dużo więcej, a powyższa lista to zaledwie niewielki ich ułamek.

Jeśli jesteś głodny/a wiedzy i ciekawi Cię, jakie jeszcze tytuły pomocne przy rozwinięciu umiejętności programowania są dostępne aktualnie na rynku , zajrzyj  na Helion.pl

Trwa tam właśnie Wielkanocny Kiermasz Książek, ze zniżkami nawet do 98%. W niektórych przypadkach ceny startują już od 6,90zł. Sprawdź:

<p>Loading...</p>