25.05.20224 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Weź udział w Collabothonie i zmieniaj świat

Weź udział w Collabothonie 2022, organizowanym przez Commerzbank i zdobądź nagrody o łącznej wartości 20 000 euro.

Weź udział w Collabothonie i zmieniaj świat

To już druga edycja Collabothonu organizowanego przez łódzki oddział Commerzbanku. To konkurs dla pasjonatów miasta i nowych technologii z całego świata. To znakomita okazja, by zaprezentować swój pomysł na wdrożenie rozwiązań z zakresu Smart City — szczególnie jeśli będzie zgodny z dobrymi praktykami na rzecz naszej planety.


Weź udział w Collabothonie

Kiedy: 13-15 lipca 2022

Gdzie: Łódź lub online

Collabothon to:

  • 3 dni inspirujących spotkań,
  • 48 godzin programowania,
  • 20 000 euro do zgarnięcia w łącznej puli nagród w formie voucherów do Amazona,
  • znakomita okazja, by zaprezentować swój pomysł na wdrożenie rozwiązań z zakresu Smart City — szczególnie jeśli będzie zgodny z dobrymi praktykami na rzecz naszej planety,
  • wymiana doświadczeń pomiędzy studentami, programistami, grafikami, przedsiębiorcami i analitykami danych ze świata FinTech, którzy na co dzień pracują w różnych organizacjach,
  • możliwość spędzenia ekscytującej nocy w Łódzkim Zoo (Orientarium).


Uczestnicy mogą zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo, a stworzone w ten sposób grupy będą brać udział w kilku różnych wyzwaniach partnerów wydarzenia. W programie imprezy zaplanowano również czas na webinary i wykłady partnerów, które pomogą zespołom w osiągnięciu zamierzonego celu.

Od Ciebie zależy, czy będziesz pracować w klimacie wyjątkowego Łódzkiego Zoo, czy wolisz działać zdalnie z dowolnego miejsca na Ziemi.

Udział w hackathonie Collabothon jest darmowy i otwarty dla każdego. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego z uwagi na duże zainteresowanie prosimy o rejestrację.  Organizatorzy przewidzieli wyjątkowe atrakcje: konkursy, jedzenie i muzykę.


Zarejestruj się i odbierz swój pakiet powitalny

Czego potrzebujesz, by uratować świat?

Nieprzeciętnych pomysłów, które w niespotykany wcześniej sposób połączą różne gałęzie przemysłu z walką o dobro natury.

Czy wiesz, że według prognozy Gartnera do 2025 r. emisja dwutlenku węgla z hiperskalowych usług w chmurze będzie jednym z najważniejszych kryteriów przy podejmowaniu decyzji o zakupie chmury?

Zaufanej drużyny od 5 do 10 osób,  z którą stworzysz nowe rozwiązanie oraz zmierzysz z zadaniami dodatkowymi od organizatorów.

Każdy z zespołów zaproponuje swoje rozwiązanie, które ma pomóc mieszkańcom w poruszaniu się po miejskiej dżungli.  Regulamin nie narzuca żadnych ograniczeń, dlatego to Ty zdecydujesz, jakim problemem się zajmiesz. 

Co można wygrać?

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Główną nagrodą jest voucher na zakupy w Amazon o wartości 10 000 euro! Dodatkowo możecie wziąć udział w wyzwaniach zaproponowanych przez partnerów wydarzenia. Najlepsze rozwiązanie otrzymuje nagrody o wartości min. 2 500 euro za każdy challenge.


Weź udział w rywalizacji i zgarnij główną nagrodę

Wyzwania dodatkowe

Commerzbank w tym roku wspiera działania z pogranicza Smart City oraz logistyki w miastach. Twoim zadaniem będzie przygotowanie rozwiązania, które usprawni transport w miastach.

Nie musisz tworzyć wszystkiego od zera, zamiast tego możesz się skupić na usprawnieniu już istniejących rozwiązań. Spraw, by odpowiadały na aktualne potrzeby miast i ich mieszkańców oraz uświadamiały wszystkich, że każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje dla planety (np. ślad węglowy podczas przejazdu do pracy własnym autem).

Łódzkie Zoo (Orientarium) podkreśla rolę ogrodów zoologicznych w ratowaniu dzikiej przyrody, edukacji najmłodszych i badań, jakie prowadzą w zakresie ochrony przyrody. Jako instytucja, która idzie z duchem czasu, zarządzają masą danych i procesów.

Twoim zadaniem będzie stworzenie rozwiązania wspierającego Zoo w edukacji na rzecz ratowania zagrożonych gatunków. W tym celu skorzystaj z ogólnodostępnych API i danych dostarczonych przez Łódzkie ZOO.

O’Reilly dla odmiany skupia się na temacie ludzi. Zapotrzebowanie na specjalistów ze specjalistyczną wiedzą techniczną lub inżynierską rośnie, niestety nie pokrywa się to z dostępnymi na rynku pracy talentami. 

Zapoznaj się z materiałami liderów O'Reilly, przeanalizuj je i przedstaw nowe rozwiązanie, które ułatwi pracownikom przekwalifikowanie się na stanowiska techniczne / inżynierskie. Wymyśl jak dostarczyć ludziom niezbędne materiały do nauki, ćwiczenia do samodzielnej realizacji, sieć kontaktów itd.


#wildcITy -> Zarejestruj swój udział w Collabothonie

Miejska Dżungla #wildcITy

Tematem przewodnim wydarzenia jest Miejska Dżungla: #wildcITy. Wraz z Zoyą (naszą buldożką francuską, która użyczyła nam nazwy firmy) przebieramy łapkami, by poznać opracowane przez Ciebie i Twój zespół innowacyjne, międzybranżowe rozwiązania.

Collabothon połączy doświadczenie akademickie z innowacyjnym podejściem start-upów i kulturą korporacyjną, aby znaleźć nowe sposoby na wykorzystanie technologii w miastach.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Łódź za wsparcie i zaangażowanie w rozwój sektora IT. Kłaniamy się również Łódzkiemu Zoo Orientarium, którego wyjątkowy klimat będzie sprzyjał dzieleniu się wiedzą przez mentorów z branży technologicznej, biznesowej, finansowej i urbanistycznej. 

Wierzymy w Ciebie! Spraw, by wszelkie granice pomiędzy branżami runęły niczym Mur Berliński! Trzymamy kciuki, by o Twoim pomyśle usłyszała sama Greta Thunberg i osobiście poprosiła o autograf.


Sprawdź szczegóły wydarzenia i poznaj organizatorów oraz specjalistów na stronie www.collabothon.pl

<p>Loading...</p>