Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
4.04.20222 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Weź udział w 2. edycji Skansen Game Jam! Czyli koduj, jedz i kochaj (kod)

Zyskaj doświadczenie i przygotuj własną grę podczas Skansem Game Jamu! W przerwach od komputera będziesz mógł skorzystać z lokalnych atrakcji, które mogą Cię zainspirować.

Weź udział w 2. edycji Skansen Game Jam! Czyli koduj, jedz i kochaj (kod)

Jest początek 2016 roku. Kilkanaścioro programistów i grafików cierpliwie podróżuje do małego, mazowieckiego miasta – Sierpca. Lokalnie jest ono znane ze Skansenu – Muzeum Wsi Mazowieckiej – największego obiektu tego typu w kraju. Przed nimi weekend pełen pracy, w ramach Hotel Skansen Game Jamu będą tworzyć gry. Jednym z podróżujących do Sierpca developerów jest Bartek.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Piotr. Prawdziwy lokalny człowiek orkiestra – sportowiec i działacz, strażak, ale przede wszystkim programista i wykładowca w Coders Lab. Na co dzień wprowadza do branży IT nowy narybek, jednak chce czegoś więcej. Na co dzień wciela w życie słowa Mistrza Yody – "Do, or do not, there is no try."

Gdy do głowy przychodzi mu pomysł zrobienia Game Jamu w swoim mieście, po prostu go robi. Wykorzystując szerokie kontrakty lokalne, organizuje go w porozumieniu z nowo tworzącym się hotelem w Sierpcu i w partnerstwie z władzami miasta.

W trakcie otwarcia Game Jamu, goście nie tylko poznają temat, który przyjdzie im opracować, ale dzielą się również na zespoły. Przekrój społeczny jest znaczny. Są starzy wyjadacze, są pracownicy korporacji, freelancerzy i osoby, dla których Sierpc jest pierwszą okazją do wspólnego kodowania. Najczęściej tworzą się kilkuosobowe teamy, jednak był też się jeden „pistolet”, który programuje sam. Tworzy grę o ubijaniu masła. Świetną zresztą, choć nie on wygra Game Jam.

Idea programowania przez ok. 48 godzin ciągiem, używając mózgu zasilanego pizzą i energetykami, jest ideą zacną, acz potrafiącą wywołać nieprzewidziane i często trwałe skutki. Stąd Piotr regularnie odrywa gości od komputerów, zachęcając do skorzystania z lokalnych atrakcji. Odprawy zespołów odbywają się w parku. Wieczorna integracja przy ognisku wspomaga nawiązywanie nowych znajomości, które po latach przekształcą się w relacje biznesowe. Wszystkiego dopełnia zwiedzanie Muzeum i przejażdżka bryczką. W takich okolicznościach przyrody pracuje się zupełnie inaczej.

Piotr i Bartek znali się już przed Game Jamem, jednak dopiero w Sierpcu udało im się mocniej zacieśnić więzi. Bartek był wtedy stosunkowo na początku swojej drogi jako Game Developer. Zdobywał doświadczenie i kontakty. To zaowocowało już rok później, gdy wydał swoją własną grę – 911 Operator, która stała się światowym hitem i prawdziwą trampoliną do biznesu. Teraz Bartek jest Prezesem Game Operators SA, która wydała już kilkanaście rozpoznawalnych tytułów. 

W dniach 22-24 kwietnia odbędzie się 2. edycja tej imprezy. Skansen Game Jam znowu ugości w Sierpcu aspirujących i doświadczonych Game Developerów. Na przykładzie Bartka widać, że tego typu wydarzenia, mogą być prawdziwym turbo doładowaniem do przebiegu kariery. Niezależnie od tego, kto wygrał rywalizację na miejscu, to Bartek i kilkoro innych uczestników spokojnie może mianować się zwycięzcami poprzedniej edycji. 

Zapisz się na maraton kodowania!

Na jaki temat będziesz tworzyć grę? Dowiesz się na odprawie startowej 22 kwietnia.

<p>Loading...</p>