Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
20.05.20192 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Webinterpret z tytułem Top Tech Employer 2019

Webinterpret, firma zajmująca się obszarem e-commerce, otrzymała jako pierwsza w Polsce tytuł Top Tech Employer, który jest wynikiem pozytywnej certyfikacji, przyznawanej przez redakcję Bulldogjob.

Webinterpret z tytułem Top Tech Employer 2019

Top Tech Employer to certyfikacja stworzona przez ekspertów IT dla ekspertów IT. Na podstawie indywidualnych doświadczeń twórców oraz ogólnopolskiego badania branży IT na próbie 1466 specjalistów IT określono zestaw cech najlepszych pracodawców IT, którzy dbają nie tylko rozwój swoich pracowników, ale także satysfakcję.

Celem certyfikacji jest zwrócenie uwagi na rynku pracy IT na to, co istotne, czyli profesjonalny rozwój, praca w zespole doświadczonych specjalistów i tworzenie czegoś, z czego można być dumnym. Choć pizza i owoce w pracy są przyjemnym bonusem, to nie to sprawia, że dane miejsce pracy jest interesujące. Audytorem jest doświadczony programista, który przeprowadza wywiady zarówno z kadrą menedżerską, jak i szeregowymi programistami.

Pierwszą w Polsce firmą, która przeszła pozytywnie proces certyfikacji jest Webinterpret, która na co dzień zatrudnia ponad 200 specjalistów we Francji, w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chinach i Kanadzie. Statuetka dla firmy została przyznana w kategorii Programowanie, wyróżniając szczególnie możliwość rozwoju pracowników dzięki dużej autonomii. Programiści pracujący w warszawskim biurze mają realny wpływ na kierunek rozwoju oprogramowania.

Webinterpret zyskał uznanie jury nie tylko za wspieranie rozwoju zespołu, ale także za otwartość w rozwiązywaniu problemów. Szczególnie tych, które dotyczą legacy code. Kierownictwo słucha potrzeb zespołu IT i konsekwentnie dąży do przepisywania problematycznych części kodu na nowe serwisy.

W czasie rozmów z pracownikami szukam właśnie zapału i poczucia wspólnego tworzenia czegoś, co ma znaczenie. W Webinterpret to jest. Satysfakcja osób, z którymi rozmawiałem, wynika głównie z rozwiązywania problemów ze skalowaniem. To jest również bodziec do rozwoju, źródło wyzwań. Może to oznaczać wyzwania z zakresu performance, skalowania zespołów czy niszowych kompetencji. – komentuje Adam Kukołowicz, programista certyfikujący pracodawców IT.

Na zdjęciu od lewej: Benjamin Cohen (Co-founder & COO @ Webinterpret), Patrick Smarzynski (Co-founder & CEO @ Webinterpret) i Adam Kukołowicz (Editor-In-Chief @ Bulldogjob)

<p>Loading...</p>