Neuroróżnorodność w miejscu pracy
10.10.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Vlogi dla programistów. 8 najbardziej przydatnych

Poznaj vlogi o programowaniu, które pozwolą Ci poszerzyć wiedzę o świecie IT i polepszyć umiejętności programowania.

Vlogi dla programistów. 8 najbardziej przydatnych

Internet jest kopalnią wiedzy o programowaniu. Istnieje mnóstwo blogów, e-booków, szkoleń online, które jednak nie zawsze mogą usatysfakcjonować każdego. Dlatego alternatywą dla tych wszystkich możliwości są wideo tutoriale w serwisie YouTube. Poniżej przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem, vlogi dla programistów. Będą to propozycje zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Kanały polskojęzyczne

uw-team.org

Tematyka: PHP, MySQL, ogólna wiedza o programowaniu i realiach IT

Kanał już od jakiegoś czasu nie jest rozwijany, ale znajdziemy tutaj wiele przydatnych archiwalnych filmów. Oprócz kursów języków PHP i MySQL, wideo związane z wynagrodzeniem w IT, jak rozpocząć pracę jako programista oraz jak kierować swoją karierą.   

JavaDevMatt

Tematyka: Wzorce projektowe, LibGDX, ogólna wiedza o programowaniu i realiach IT

Kanał jest wielowątkowy. Można tutaj zobaczyć wideo o “Atmosferze pracy w niemieckim startupie”, “Najczęstsze błedy w nauce programowania” czy film o tym, jak negocjować stawki.

Pasja informatyki

Tematyka: C++, PHP, HTML, CSS, JavaScript, MySQL, ogólna wiedza o programowaniu

Według autora - Mirosława Zelenta język C++ jest idealny do nauki dla początkujących programistów. Na kanale można znaleźć miedzy innymi 17 odcinków zamkniętych w jeden kurs C++. Oprócz tego autor przedstawia duża porcję wiedzy z języków PHP, HTML, CSS. Jest to na pewno jeden z najbardziej popularnych kanałów dla stawiających swoje pierwsze kroki programistów.

Dominik Kozaczko

Tematyka: Django, Python

Autor w długich filmach (niektóre trwają po 1,5h) cierpliwie i wyczerpująco tłumaczy podstawy programowania Pythona oraz Django. Wideo na kanale jest jednak tylko wprowadzeniem do dalszej nauki programowania w tych językach. Kanał od roku nie jest rozwijany, jednak archiwalne wideo, które pozostały na kanale, stanowią kopalnię wiedzy dla początkującego Pythonowca.

hello roman

Tematyka: JavaScript, HTML, CSS, ogólna wiedza o programowaniu i realiach IT

Kanał prowadzony przez Senior Frontend Developera Adama Romańskiego. Będzie bardzo przydatny osobom, które rozwijają się we frontedzie, ale nie tylko. Adam opowiada również o tym, jak rozpocząć przygodę z programowaniem ogólnie, jakie są realia, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjne itp. Autor bloga, przed rozpoczęciem pracy jako programista, był copywriterem, dzięki czemu w swoich filmach posługuje się kwiecistym językiem i sprawnie wplata zabawne porównania, dzięki czemu łatwo przyswaja się przekaz filmów.

devstyle

Kanał prowadzony przez Macieja Aniserowicza. Znajdziesz tam filmy o programowaniu o bardzo szerokim spektrum kategorii. Zarówo o samym kodowaniu, jak i pracy w branży.

Kanały anglojęzyczne

Adam Khoury

Tematyka: HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL

Autor przygotował kursy, które pomogą w podszlifowaniu umiejętności przy programowaniu w wyżej wymienionych językach.

Derek Bans

Tematyka: Java, Python, C++, Android, JavaScript, XML i inne

Autor tego kanału na YT przygotował wiele tutoriali w różnych językach. Warto zaglądać na jego stronę, gdyż na bieżąco uzupełnia on swoją bazę kursów dotyczących programowania.

<p>Loading...</p>