Neuroróżnorodność w miejscu pracy
5.06.20192 min
Michael Litwin

Michael LitwinIT Content Writer

Trzeba wytrigerować bilda - czyli ponglisz w IT

Poznaj najlepsze przykłady brutalnych spolszczeń z angielskiego, stosowanych w branży IT.

Trzeba wytrigerować bilda - czyli ponglisz w IT

Hej programersie! Zpuszowałeś dziś już jakiś commit? Fiksnąłeś jakiegoś baga? To super, bo musimy wytrigerować bilda jeszcze w kju-fri, więc na asapie łap się za logi i zreportuj iszjusa w dżirze. Jestem bizi jak coś do middeja, bo mam kola, więc wyślij mi dajrekta, jak wszystko będzie dan.

Ponglisz denerwuje purystów-polonistów od czasów kowboi i szeryfów. Do niedawna kojarzony był z emigracją typu “U nas w Jukej” która gdyby mogła - głosowałaby na lejbra, bo praca w deliwerce trwa tyle, co permit od emigrejszyn ofis. Gdzieś po drodze, poloniści załapali się anty milenialsowy hajp trejn, regularnie dając upust frustracji spowodowanej slangiem młodzieży. Polacy nie gęsi i swój język mają, ale sorry, czil w weekendzik z krafcikiem się należy.

A skoro hejtujemy milenialsów, to wiadomo, że gejmerzy, singl czy multiplejerowi, powinni się martwić klatkami na sekundę w swoich strzelankach pierwszo-osobowych, a nie efpeesami w efpeesach.

Ale dziś, gdy nasze codzienne narzędzia pracy w IT (po polsku poprawnie TI) są tworzone, pisane, i obsługiwane po angielsku, a my, obcujemy z nimi i uczymy się ich również w tym języku - szukanie na siłę zamienników poprawnej polszczyzny jest dużo bardziej absurdalne niż zdeskopowane taski ze spreadsheeta na daily.

Ponglisz is here to stay. Dlatego postanowiliśmy jako Bulldogjob docenić i wręcz celebrować to urocze zjawisko, ogłaszając wraz z Helion Szkolenia konkurs na najlepsze przykłady brutalnych spolszczeń. Ofkors na naszym fanpejdżu fejsbukowym. Decyzję podjęli sami użytkownicy, doceniejąc lajkami 5 (piątkę, nie fajv) zwycięzców.


Wojciech na miejscu piątym!

Nie wiem co byśmy zrobili bez tego dżejsona. Pewnie pisalibyśmy odręczne listy do serwerów. I oczywiście wciskalibyśmy X jak szaleni.


Na miejscu czwartym Marek!

Tak naprawdę to nie jest żart. Marek nie zauważył, że pisze komentarz na fejsie na drugim ekranie, a nie direkta do backendu na slacku.


Miejsce trzecie - Wo Jacky

Może Jacek? Może Wojak? A może to jakieś sofistikejted EjAj do wygrywania konkursów? Tak czy siak, przechodzimy na drugą stronę Pongliszu. Englolski?


Barbara na miejscu Drugim

Pierwsze koty za płoty. Tak, wiem, że nie muszę Ci tego tłumaczyć. W Pongliszu mówisz w końcu liquid. A nawet jak nie mówisz, na pewno słyszałeś klasyk, jakim jest nasz finalista.


Zdobywca największej ilości lajków - Łukasz!

Dziękujemy pięknie (Thank you beautifuly) finalistom i wszystkim uczestnikom konkursu, wiele z niewymienionych komentarzy powciskałem gdzieniegdzie (wherenowhere) w treści artykułu.

Hold yourselves!

<p>Loading...</p>