31.01.20182 min
Nokia

Nokia

Trwa nabór do X edycji Nokia Academy

Nokia Academy umożliwia uczestnikom stopniową adaptację do realiów pracy w dużych komercyjnych projektach.

Trwa nabór do X edycji Nokia Academy

Właśnie rozpoczął się nabór do jubileuszowej, dziesiątej edycji Nokia Academy – autorskiego projektu szkoleniowego prowadzonego przez wrocławski oddział Nokii. Akademia skierowana jest do testerów i programistów języka C++, a z edycji na edycję rośnie zainteresowanie projektem. Zapisy potrwają do 8 lutego.


Nokia Academy skierowana jest do osób, które posiadają zarówno wykształcenie techniczne oraz około-techniczne, ale nie mają jeszcze wystarczającej wiedzy lub doświadczenia w danych obszarach. Z programu mogą skorzystać także osoby, które chcą zmienić ścieżkę kariery zawodowej i spróbować swoich sił w obszarze IT. Kandydat musi spełnić kilka podstawowych kryteriów - jak chociażby dyspozycyjność i chęć do pracy po zakończeniu Nokia Academy. Wymagana jest również dobra znajomość angielskiego czy posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy z programowania, testowania, telekomunikacji, matematyki, algorytmiki czy fizyki.


- Decydując się na stworzenie Akademii, chcieliśmy dać szansę osobom, które zgłaszają się do nas na rozmowy rekrutacyjne ale czasem brakuje im jedynie uzupełnienia wiedzy, aby zacząć pracę w Nokii. Nasze szkolenia skierowane są do bardzo szerokiego grona osób - od studentów ostatnich lat do osób z doświadczeniem w dziedzinach pokrewnych do programowania. – wylicza Iga Smardzewska, jedna z organizatorek Akademii.


Kilka kroków do sukcesu


Pierwszym krokiem do spróbowania swoich sił w Akademii jest zgłoszenie i rejestracja na stronie http://nokiawroclaw.pl/nasze-akcje/akademia/. Proces rekrutacyjny weryfikuje zdolności uczenia się i przyswajania wiedzy. Szczegółowe informacje dotyczące etapów rekrutacji znajdują się na podanej stronie internetowej. Co ważne, w jubileuszowej, X edycji szkolenia odbędą się popołudniami, a nie w godzinach biznesowych jak miało to miejsce do tej pory. Akademia potrwa od 6 marca do 27 kwietnia 2018 roku, a jej wynikiem końcowym ma być stałe zatrudnienie we wrocławskim oddziale Nokii.

- Jak pokazuje frekwencja, Nokia Academy okazała się strzałem w dziesiątkę. Główną jej zaletą jest stopniowa adaptacja uczestników do realiów pracy w dużych komercyjnych projektach dotyczących rozwoju, integracji i weryfikacji oprogramowania dla systemów telekomunikacyjnych – mówi Martyna Kosiorek, Manager Działu Rekrutacji.


Aplikować można do 8 lutego 2018 roku, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.nokiawroclaw.pl w zakładce „Nasze Akcje”. Tam również znajdują się wszystkie informacje dotyczące X. edycji Nokia Academy. Organizatorzy zachęcają do kontaktu mailowego: [email protected]


O firmie Nokia

Tworzymy technologie łączące świat. Wspierani przez badania i innowacje z laboratoriów Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, administracji, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym, całościowym portfolio produktów, usług i licencji w branży.

Od infrastruktury umożliwiającej działanie sieci 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, które pozwolą przekształcić ludzkie doświadczenia.

www.nokia.com

www.nokiawroclaw.pl

<p>Loading...</p>