21.07.20222 min
Justyna Szatan

Justyna SzatanRedakcja Bulldogjob

Tesla sprzedała 75% zapasów bitcoina

Sprawdź, co ujawnił raport finansowy Tesli i dlaczego wyprzedali bitcoina.

Tesla sprzedała 75% zapasów bitcoina

Czy Ty też masz wrażenie, że otworzysz lodówkę, a tam wyskoczy kolejny news z prywatnego życie Elona Muska? Już wiemy, że ma barwne i bogate życie pełne różnych pasji i namiętności. Czy to bezpośrednio przekłada się na jego biznes?

W pewnym sensie na pewno. Na szczęście jesteśmy Bulldogiem, nie Pudelkiem, zatem skupimy się na przyczynach sprzedaży 75% bitcoina u Tesli.

Raport finansowy Q2 2022 Tesli

Z raportu dowiadujemy się, że firma zmaga się z inflacją i ogólnym spowolnieniem gospodarczym. Konkurencja nie śpi, pojawiają się nowi dostawcy produktów solarnych, jeszcze nie wszyscy się podnieśli po covidzie itd.

Zapewne decyzje o powrocie wszystkich pracowników do biura lub odejście totalnie nie miało z tym nic wspólnego. Tak samo prywatne życie miliardera.

Inwestorów poinformowano, że podjęli decyzję o upłynnieniu części aktywów cyfrowych, które odpowiadają 75% swoich zapasów bitcoina, które zakupili w zeszłym roku. Najwyraźniej potrzebowali gotówki.

Co ciekawe szef Tesli podtrzymuje swoją wiarę w Bitcoina do tego stopnia, że przez 49 dni umożliwiał płatność w tej kryptowalucie. Jak doskonale wiemy od marca wiele się zmieniło, a kurs Dogecoina (jak to pieszczotliwie nazwał Musk) poszedł na łeb na szyję.

Elon Musk Tesla 2022

Tesla nadal stabilna

Patrząc na całokształt to firma się trzyma stabilnie i jest rentowna. Zawdzięcza to m.in. podniesieniu dwukrotnie już cen swoich aut, opóźnieniem dostaw samochodów i sprzedażą bitcoina, czyli dostawa żywej gotówki.

Jak powiedział sam prezes “We have not sold any of our Dogecoin” , a cała ta samo nakręcająca się spirala, to nic innego jak poboczne wydarzenie. 

Wokół Tesli

Cybertruck, czyli prototyp modelu pickupu uwielbianego w Ameryce ma się pojawić na rynku w połowie 2023 r. Datę premiery Tesla przesuwa już od 2019 roku, zatem może wreszcie ujrzymy auto na własne oczy.

Elon Musk Tesla 2022

Tesla wprowadza również nowy typ akumulatorów trakcyjnych o zwiększonym zasięgu. Właścicieli starszych aut mają jednak powód do niezadowolenia, ponieważ baterie są integralną częścią nadwozia, co utrudnia ich wymianę na nowocześniejszy model. 

Na szczęście firma zapewniła, że mają materiały i moce przerobowe do produkowania 1,9 miliona samochodów rocznie, więc dla każdego starczy. Przypomnę, że zbliżają się sukcesywnie do wyników sprzedaży Mercedesa i BMW.

Ciekawe, jak ten biznes wesprze UE z zielonymi przepisami i wymogiem ograniczenia spalin. Również czy osobiste wyskoki prezesa odbiją się czkawką dla całego biznesu, zapewne przekonamy się niebawem.

<p>Loading...</p>