14.12.20213 min
TMS Poland Sp.zo.o.

TMS Poland Sp.zo.o.

Telematic Management Systems - nisza, ale nie cisza…

TMS PRZEMYSŁ 4.0 to nisza, której warto poświęcić uwagę.

Telematic Management Systems - nisza, ale nie cisza…

TMS Poland zaczynało swoją działalność w 2007 roku od biura handlowego w Katowicach i kilkudziesięciu wdrożeń systemu TMS głównie na ciężkich sprzętach typu koparki, ładowarki, wozidła pracujące w kamieniołomach na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Znaleźliśmy swoją niszę rynkową w betoniarniach i kopalniach odkrywkowych od bursztynu po dolomit. Tam, gdzie wielu innych producentów systemów monitorowania pracy maszyn oferowało proste, ale jednocześnie mało dokładne systemy oparte na sondach poziomu paliwa my postawiliśmy na przepływomierze elektroniczne.

Początki, jak to często bywa, nie były łatwe. Nasz zespół musiał się wiele nauczyć, ale z każdą nową instalacją podnosiliśmy swoje kwalifikacje i zdobywaliśmy zaufanie Klientów. Z biegiem czasu nasze aspiracje i plany rosły… Nie chodziło już tylko o monitorowanie czasu pracy maszyn z silnikiem DIESLA, wyzwaniem stały się nowe maszyny i pojazdy z magistralą CAN, sterowniki wag podprzenośnikowych, monitorowanie zużycia energii czy gazu, a wreszcie całych linii produkcyjnych. Naszym flagowym produktem stało się rozwiązanie „TMS Industry 4.0”. Obecnie pracujemy nad kolejnymi wersjami naszego projektu  - zbliżając się do AI.

Tak… teraz po prawie 15 latach działalności możemy się pochwalić tym, że wspólnie z Klientami, z którymi rozpoczynaliśmy współpracę i na rynku polskim staliśmy się liderem.  Od kilku lat wdrażamy swoje rozwiązania w europejskich oddziałach międzynarodowych korporacji. 

Nie jesteśmy dużą firmą… Trzon naszej firmy stanowi grupa sprawdzonych i doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin. Wiemy jednak, że aby się rozwijać, nie można się zamykać. Konieczne są nowe pomysły, innowacje. I właśnie między innymi z tego powodu prowadzimy rekrutację na kilka stanowisk jednocześnie. Poszukujemy:

  1. Full Stack Mid Developera .NET
  2. Full Stack Senior Developera .NET
  3. Report Designer
  4. Specjalistę ds. Wdrożeń 


Jeżeli czujesz, że masz ochotę wspólnie z nami poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie, to zapraszamy Cię do naszych zespołów pracujących w dwóch lokalizacjach – w Bytomiu i w Łodzi. TAK od kilku miesięcy pracujemy w nowych wygodnych biurach. Główną siedzibę  mamy w budynku który ma swoją bogatą historię i jest jednym z symboli Bytomia. W Łodzi natomiast nasze biuro sąsiaduje z prawdopodobnie największym parkiem w Europie.  Oczywiście część czasu spędzamy na pracy zdalnej lub w terenie, ale dzięki temu nie ma u nas miejsca na rutynę i monotonię.

Co oferujemy developerom? Pracę w młodym i komunikatywnym zespole. Każdy nasz projekt omawiamy, dyskutujemy i na koniec wypracowujemy optymalną metodę realizacji.

Dla zainteresowanych powiem tylko, że nasz system oparty jest na danych gromadzonych w bazach MS SQL. Klientom udostępniamy te dane poprzez aplikację desktopową, webową, raporty w technologii PowerBI lub ReportingServices. 

W aplikacji desktopowej wykorzystujemy technologie .NET Framework (WinForms, WPF) / C# oraz pakiet kontrolek dostarczany przez DevExpress.

W aplikacji webowej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, wykorzystujemy m.in. ASP.NET MVC oraz WebAPI, jak również framework Bootstrap (HTML5, JavaScript/jQuery/knockoutJS). Podstawową biblioteką ORM jest EntityFramework. Oczywiście w obydwu przypadkach przydatne są: doświadczenie i praktyka nabyta w realizacji różnych wcześniejszych projektów. Jako Srebrny Partner Microsoft finansujemy kursy i dbamy aby nasi developerzy zdawali egzaminy i uzyskiwali certyfikaty.   

Specjalista ds. Wdrożeń  - ze względu na ekspansję oraz skoncentrowanie na krajach niemieckojęzycznych poszukujemy obecnie osoby z biegłą znajomością tego języka.

Co nas wyróżnia spośród innych firm i dlaczego uważamy, że warto z nami pracować? 

Jesteśmy nastawieni na świadczenie usług dla klientów. W naszej firmie praktycznie tylko Developerzy nie mają bezpośrednich kontaktów z końcowymi użytkownikami naszego systemu. Dział Sprzedaży, Dział Serwisu i Dział Wdrożeń praktycznie codziennie budują i podtrzymują relacje z naszymi Klientami i Partnerami.

<p>Loading...</p>