12.06.20192 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Strony gigantycznych firm zniknęły z internetu na 30 minut

BCC, Rolling Stone i inne serwisy znikają na pół godziny, by wrócić w domyślnej skórce WordPressa z kaktusem.

Strony gigantycznych firm zniknęły z internetu na 30 minut

Jeżeli również bacznie obserwujesz popularne media IT w internecie, takie jak Techcrunch lub Venturebeat, albo nawet ogólne, jak The Sun albo Rolling Stone, zapewne zauważyłeś, że przez pewien czas do mody wróciły bardzo standardowe motywy i layouty. Niestety, to nie powrót do minimalistycznych początków blogosfery a gigantyczny problem z kontami VIP GO na WordPressie.

Wskutek problemów z WordPressem i braku dostępu do usług dla klientów VIP GO (WordPressowym naj-premium) wiele stron przestało działać kompletnie lub zostały zmuszone do ustawienia podstawowej skórki WordPressa.

Początkowo wszystkie strony, których dotyczy problem, zniknęły z internetu, podmienione na error 503, z informacją, że problemem są serwery WordPressa. Do poszkodowanych należałyserwisy informacyjne, takie jak BBC America, TechCrunch, 9to5Mac, 9to5Google, VentureBeat, Rolling Stone, The Sun, Metro UK, DroneDJ i Electrek, ale także wiele firm, które korzystały z oferty VIP WordPress.com do hostowania blogów korporacyjnych, jak np. Facebook i Fundacja Wikimedia. WordPress szybko uspokoił swoich klientów przez Twittera. Jednak gdy dostęp do usług został przywrócony, wszystkie powyższe strony powróciły… w standardowej skórce WordPress. Kaktusy w szarych doniczkach dla wszystkich.

Co najważniejsze, wygląda na to, że reklamy również się nie wyświetlały, co potencjalnie może kosztować wydawców tysiące dolarów utraconego dochodu. Ta bolesna przerwa w usługach trwała przez 3 godziny, podczas których WordPress prosił swoich użytkowników VIP, by nie wprowadzali żadnych zmian, gdyż mogło to jeszcze bardziej zepsuć ich strony oraz zapobiec ich odzyskaniu.

Pracujemy nad rozwiązaniem niespójności między kontenerami dla witryn VIP GO. Prosimy nie wprowadzać żadnych aktualizacji w witrynach VIP GO, gdyż mogą one wrócić do stanu pierwotnego. Należy również powstrzymać się od odwiedzania strony Motywów, ponieważ spowoduje to załadowanie przez witrynę motywu domyślnego.

W międzyczasie powstało parę fajnych screenshotów.

Problem został już rozwiązany, ale możemy być pewni, że 30 minut bez stron internetowych, oraz kilka godzin bez reklam, odbije się mocno na kieszeni serwisów informacyjnych.

<p>Loading...</p>