1.09.20204 min
Sii Polska

Sii SP. z o.o.Sii Polska

Solidny wzrost, 2 nowe oddziały i 4500 Power People – podsumowanie ostatniego roku finansowego w Sii Polska

Solidny wzrost, 2 nowe oddziały i 4500 Power People – podsumowanie ostatniego roku finansowego w Sii Polska

W ostatnim roku Sii Polska odnotowała wysoki 24-procentowy wzrost przychodu, polepszając także rentowność netto do 11,5%, zwiększyła przy tym zatrudnienie do 4 500 pracowników, otworzyła 2 nowe oddziały i rozwijała współpracę ze światowymi markami, jak Qiagen czy SHV Energy. Firma powtórzyła również sukces z poprzednich lat, otrzymując po raz 6. prestiżowy tytuł Great Place to Work. Zobacz, co napędzało jej rozwój w ubiegłym roku finansowym.

Solidne wyniki finansowe

W roku obrotowym 2019/2020 lider rynku usług IT, inżynieryjnych i BPO zrealizował ambitne cele, osiągając przychód na poziomie 839 mln zł, o ponad 162 mln zł więcej niż w roku poprzednim. Tym samym firma zapewniła sobie 1. miejsce wśród największych dostawców usług IT w najnowszym rankingu Computerworld TOP200, najobszerniejszej analizie sektora IT w Polsce. Rozwój firmy od lat utrzymuje wysoką dynamikę. Wzrost na poziomie 24% w skali roku zaowocował zyskiem netto wysokości 97 mln zł oraz poprawą rentowności netto do 11,5%. Wynik ten pozycjonuje Sii Polska na 4. miejscu wśród firm informatycznych o największym zysku netto w zestawieniu magazynu.

Rosnące zatrudnienie i 6. tytuł Great Place to Work

Od początku istnienia spółka rośnie w sposób organiczny, zatrudniając najwyższej klasy ekspertów z obszaru IT i inżynierii. Na przestrzeni ostatniego roku liczba pracowników zwiększyła się do 4 500, a obecnie wynosi już ponad 4 700. W najnowszym raporcie wydawnictwa IDG Poland firma zajęła 1. miejsce w kategorii firm informatycznych o największym wzroście zatrudnienia w 2019 roku. Ok. 35% nowo zatrudnionych specjalistów pochodzi z programu "Poleć Znajomego do Sii", który z roku na rok zyskuje na popularności i generuje największą ilość zatrudnień w firmie – blisko 500 osób w 2019 roku. Sii Polska udowadnia także, że potrafi budować dobre relacje z pracownikami oraz angażować ich w życie organizacji, co skutkuje obniżeniem wskaźnika rotacji pracowników (attrition rate) o 4,5%.

Po raz pierwszy tytuł Great Place to Work trafił do Sii Polska w 2015 roku, gdy w firmie pracowało 2 000 osób. W tym roku firma zdobyła go 6. raz z rzędu, zyskując uznanie zespołu, którego liczebność na przestrzeni ostatnich lat stale rośnie. „Biorąc wszystko pod uwagę, moja firma jest świetnym miejscem pracy” – zadeklarowało aż 89% pracowników firmy, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 2%. Drugie miejsce w kategorii przedsiębiorstw powyżej 500 osób to nie jedyne wyróżnienie w tegorocznym konkursie. Sii Polska uhonorowana została także tytułem Legendy, przyznawanym firmom, które w poprzednich edycjach pięć razy z rzędu znalazły się w gronie laureatów.

Ambitne projekty przyciągają najlepszych ekspertów

Miniony rok to także liczne projekty w sektorze ochrony zdrowia, bankowości, hi-tech, motoryzacyjnym czy handlu elektronicznego. Sii Polska osiągnęła kilka ważnych kamieni milowych dotyczących skali zatrudnienia w projektach dla czterech kluczowych klientów. Ekspertów, którzy dołączają do największych zespołów można liczyć w setkach. Poznaj najciekawsze wdrożenia ubiegłego roku:Oprócz projektów realizowanych dla klientów zewnętrznych, Sii Polska wdraża także wiele rozwiązań, które usprawniają codzienną pracę całej organizacji. Internal IT jest bardzo ważnym ogniwem firmy, a kariera w tym dziale to jedna z wielu ścieżek rozwoju dostępnych dla pracowników Sii. W ubiegłym roku firma wdrożyła pakiet narzędzi Digital Workplace dostarczanych przez Microsoft, łącząc je z najnowszymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi. Dzięki tej zmianie, w obliczu pandemii koronawirusa 95% pracowników Sii z dnia na dzień przeszło na tryb pracy zdalnej.

Kolejne dwa biura – Białystok i Gliwice

W październiku Sii Polska otworzyła dwa nowe biura w Białymstoku i Gliwicach. Kluczowym czynnikiem, który sprawił że firma podjęła decyzję o otwarciu kolejnych oddziałów właśnie w tych lokalizacjach jest dostęp do wykwalifikowanych specjalistów. Znajdują się tu takie uczelnie techniczne jak Politechnika Śląska i Politechnika Białostocka. Dodatkowo niewielka odległość do pobliskich oddziałów Sii umożliwi wspólne budowanie zespołów projektowych, co w efekcie pozwoli firmie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Sii wspiera pasje i inicjatywy wolontariackie pracowników

Już od 4 lat Sii Polska prowadzi Program Sponsoringu Pasji, dzięki któremu pracownicy mogą spełniać swoje marzenia związane z najróżniejszymi hobby – do tej pory dzięki wsparciu firmy udało się zrealizować ponad 50 długoterminowych projektów sportowych, technologicznych i kulturalnych. W ubiegłym roku nie brakowało oryginalnych pomysłów. Inżynierowie z gdańskiego oddziału stworzyli oparty na sztucznej inteligencji proekologiczny projekt EVAA – Ecological Vertical Agriculture Assistant. Inicjatywa, w którą zaangażowanych jest kilkunastu specjalistów z firmy, realizowana jest we współpracy z ekspertami z trójmiejskiego środowiska naukowego.

Pracownicy Sii Polska równie chętnie zgłaszają swoje inicjatywy prospołeczne – w 2019 roku w akcje na rzecz grup potrzebujących zaangażowało się ponad 1000 wolontariuszy i aktywistów z firmy, łącząc siły w czasie zbiórek dobroczynnych i akcji charytatywnych. Jednym z takich projektów był przeprowadzony wspólnie z Fundacją ISKIERKA remont pomieszczeń przylegających do pracowni rezonansu magnetycznego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach. W związku z tym, że z roku na rok projektów jest coraz więcej, Gregoire Nitot, założyciel i CEO Sii Polska, zwiększył budżet przeznaczony na programy Sponsoring Pasji i Sii Power Volunteers do 500 000 zł rocznie.

<p>Loading...</p>