Neuroróżnorodność w miejscu pracy
10.12.20212 min
Harsha Vardhan

Harsha VardhanSenior Software EngineerSuperOps.ai

Rozwijaj apki Androida bezprzewodowo

Poznaj 10 kroków do bezprzewodowego połączenia androida z Twoim komputerem. To takie proste.

Rozwijaj apki Androida bezprzewodowo

Czy miałeś okazję rozwijać aplikacje na Androidzie? Burza mózgów, kodowanie aplikacji na pełnym speedzie i nagle... Twoje urządzenie jest „disconnected”, a reszta to już szkoda gadać ? Nie martw się. Też tak miałem i postanowiłem znaleźć jakieś inne wyjście, a dokładniej mówiąc, sprawdzić jak mogę połączyć się bez pomocy kabla.

Dlatego wyjaśnię tutaj, jak można podłączyć urządzenie z androidem do laptopa/PC bezprzewodowo, dzięki czemu będziesz w stanie bezproblemowo rozwijać aplikacje Android.


UWAGA
: Ponieważ jesteś tutaj, zakładam, że już wiesz o podstawowych zasadach developmentu na  Androidzie i przygotowałeś swój setup.

Zaczynajmy

1. Po pierwsze, włącz opcje developerskie na swoim urządzeniu mobilnym.

2. Aby komunikować się z urządzeniem mobilnym z laptopa/PC, będziemy używać narzędzia Android Debug Bridge (adb). W poniższym linku znajdziesz informacje jak zainstalować adb na swoim laptopie/PC.

3. Uruchom poniższe polecenie, aby sprawdzić, czy adb jest zainstalowane i czy działa poprawnie.

adb --version


4, Teraz podłącz urządzenie Android do laptopa/PC poprzez połączenie przewodowe (USB lub inne) i ustaw tryb na transfer plików.


5. Po wykonaniu tych czynności otwórz terminal, wiersz poleceń lub interpreter poleceń PowerShell na laptopie/PC, i wpisz następujące polecenie

adb devices


Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinieneś zobaczyć listę podłączonych urządzeń.

6. Uczyńmy teraz Twoje urządzenie z Androidem dostępne bezprzewodowo. Aby uruchomić serwer adb na porcie 5555, wpisz takie polecenie:

adb tcpip 5555


7. Znajdź adres IP wspólnej sieci, na której urządzenie mobilne i laptop/PC są podłączone.

Uwaga: Upewnij się, że Twoje urządzenie mobilne i laptop/PC są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

8. A teraz wpisz poniższe polecenie, aby połączyć się z urządzeniem bezprzewodowo.

adb connect <your-common-network-ip-address>:5555


9. Jeśli skończyłeś, wpisz adb devices. Wyświetli się lista podłączonych urządzeń. Jeśli wszystko poszło dobrze, zauważysz jedno urządzenie o nazwie zgodnej z Twoim adresem IP na liście.

10. Teraz, aby sprawdzić, czy wszystko działa dobrze, odłącz urządzenia USB (lub też przewodowe) z laptopa/PC i ponownie uruchom adb devices i sprawdź, czy urządzenie znajduje się na liście.

To wszystko!!!

Teraz możesz bezprzewodowo uruchomić swoją aplikację Android w swoim urządzeniu Android w środowisku Android Studio (lub vs kod).


Oryginał tekstu w języku angielskim możesz przeczytać tutaj.

<p>Loading...</p>