Bulldogjob
Bulldogjob

Rockwell Automation z tytułem Top Tech Employer 2020

Rockwell Automation, część globalnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w automatyce przemysłowej i informatyce, otrzymał tytuł Top Tech Employer, który jest wynikiem pozytywnej certyfikacji, przyznawanej przez redakcję Bulldogjob.
14.04.20202 min
Rockwell Automation z tytułem Top Tech Employer 2020

Rockwell Automation część globalnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w automatyce przemysłowej i informatyce, otrzymał tytuł Top Tech Employer, który jest wynikiem pozytywnej certyfikacji przyznawanej przez Bulldogjob.pl.

Co wpłynęło na ocenę i dlaczego Rockwell otrzymał certyfikat Top Tech Employer 2020? 

Naszą uwagę zwróciła organizacja pracy w Rockwell Automation. Mimo, że jest to korporacja, to rozwój produktów jest prowadzony wewnątrz niewielkich, autonomicznych zespołów projektowych. Ułatwia to znacznie kooperację i wspólne rozwiązywanie problemów. Nic więc dziwnego, że pracownicy czują, że ich praca się liczy i zgodnie stwierdzili, że w firmie panuje duch pracy zespołowej. Po prostu ich odpowiedzialnością jest wspólne tworzenie produktu, a nie odhaczanie kolejnych zadań.

Firma taka jak Rockwell musi z jednej strony utrzymywać stabilność znaną ze świata przemysłu, a z drugiej dostosować swój dział IT do najlepszych standardów ze świata software'u. To wymaga ciągłych zmian. Te zmiany są możliwe, dzięki dobrze działającym zespołom projektowym, które są wspierane przez managerów. Po przeprowadzeniu badania Top Tech Employer śmiało wyciągamy wniosek -  Rockwell należy do grona najlepszych pracodawców IT w Polsce.

Co to Top Tech Employer i jaki jest jego cel?

Celem badania jest przeanalizowanie działań firmy w obszarze IT. Certyfikacja jest stworzona przez ekspertów IT, dla ekspertów IT. Poznajemy, badamy i promujemy najlepszych pracodawców IT w Polsce. Potrzeba poznania najlepszych pracodawców IT w Polsce skłoniła nas do stworzenia narzędzia, które pomoże nam uzyskać odpowiedź - czego efektem jest Top Tech Employer. 

Top Tech Employer to szczegółowa analiza 6 obszarów:

  • środowiska pracy,
  • procesów wytwarzania oprogramowania, 
  • architektury i kodu, 
  • satysfakcji z pracy, 
  • rozwoju i
  • teamworku 
Badanie trwa kilka tygodni i składa się z 5 etapów:

1 etap - ankieta online, w którą wypełniają pracownicy działu IT 
2 etap - analiza wyników 
3 etap  - postawienie hipotez na podstawie wyników z ankiety online
4 etap - wywiady pogłębione, przeprowadzone osobiście z przedstawicielami zespołów IT, szczere rozmowy na temat tego jak jest
5 etap - podsumowanie, zebranie wyników i wystawienie oceny 

W badaniu Top Tech Employer wzięło udział ponad 100 pracowników Rockwell Automation z działu IT. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu zespołu i firmy badanie zostało przeprowadzone bardzo precyzyjnie. Uczestnikami badania byli nie tylko programiści, ale też inne osoby z działu IT, to pozwoliło na bardziej przekrojowe spojrzenie na firmę oraz porównanie spojrzeń tych dwóch grup. 

Jak wynika z badania, wielu pracowników firmy podkreśla jako atut przyjazną atmosferę, jaka panuje w firmie. Pracownicy docenili również możliwości rozwoju, co potwierdzali w rozmowach indywidualnych. 

Jeżeli lubisz inżynierskie podejście do pracy oraz kochasz pracować na fizycznym sprzęcie (który dosłownie montujesz obok swojego stanowiska pracy) - zajrzyj na profil firmy Rockwell Automation, bo to jeden z najlepszych pracodawców IT w naszym kraju.

<p>Loading...</p>